Mladý Casey (Jesse Eisenberg)  je zakríknutý účtovník, ktorý žije sám so svojím jazvečíkom. Keď sa vracia domov z nákupu, prepadne ho skupina motorkárov a brutálne ho zbije. Casey skončí v nemocnici a rozhodne sa, že už nemôže byť slabý. A tak, keď ide náhodou okolo školy bojových umení, zapíše sa do kurzu karate a začne trénovať, aby sa nabudúce útočníkom ubránil. Na radu svojho nového učiteľa (Alessandro Nivola) prestane počúvať klasickú hudbu a vymení ju za metal. Zo svojho jazvečíka sa snaží vychovať bojového psa. Tajomný inštruktor bojových umení ho posúva do sveta silno maskulínnej subkultúry a vnucuje mu svoje drsné názory a hodnoty. Prinúti ho meniť vzorce prirodzeného správania. Učiteľ už oceňuje výrazné úspechy svojho žiaka, ale je to naozaj tak? Stáva sa z Caseyho silný, sebaistý, priebojný a dominantný muž? (TV JOJ)

srolyma

Takový Karate Kid pro dospělé. Lůzr dostane nakládačku, tak se jde učit karate, aby se uměl bránit, klasika. Jen je ta výuka trošku neortodoxní… Parádní film, plný černého humoru, a když to ke konci začne lehce zpomalovat, tak najednou přijde bombastický závěr. ()

Mikecat

Psycho sprostosť, ktorá potláča čistotu tohto športu, umenie sebakontroly a ovládania a narába s bandou vyšinutých vraždiacich psychopatov. Nenájdeme tu ani poriadne súboje, len sa to celé lepí z chlpatej deky bez zmyslu. sem tam padne vtipná hláška"Co pospoucháš? Vážnu hudbu, to je chyba začni poslouchat metal! :)""koníčky? Učím se francouzky a chci se tam jednou podívat. Chyba! Francouzi jsou slabosi, to Rusové, nebo Nemci, to jsou tvrďasy"ws. ()

Vica

Chlapík menom Casey jedného pekného večera pri výjazde pešo do obchodu po granulky pre ňuňatého jazvečíka, narazí na svoj nešťastný životný moment. Ten ho privedie nie len do nemocnice a nie len k odvahe posunúť sebavedomie na vyššie priečky, ale aj k reťazcu dalších zaujímavých momentov. Určite stojí za videnie keď na vás príde taká tá zvláštna chuť na očividne divný film a pri tomto kúsku sa rozhodne zabavíte. Určite by som videla priestor na zlepšenie, ale to by potom možno nebol až taký šťavnatý bizár. ()

Bawnjourno

Postupně se vyvijející bizár na který se buď chytnete od začátku a nebo vůbec. Od těchto "Art" filmů je nelepší nic nečekat a můžete být i překvapeni. PS: Alessandro Nivola by si zasloužil o mnoho víc rolí! ()

diccon odpad!

Netflix ma tuhle koninu zarazenou mezi komediema a tak jsem si vcera zase nabehl primo na vidle a v ocekavani prasteny komedie stylu Dodgeball: A True Underdog Story jsem zmacknul play... A dostal politicky skoleni jako v prevychovnym tabore Laogai nekde u Harbinu. Vtipu je poskrovnu, napeti vubec. Jednim z duvodu je, ze ve scenari neni jedina postava se kterou by se dalo alespon trochu ztotoznit. Kdybych nevedel, cim zije dnesni intelektualni "elita" v USA a Holywood zvlaste, mohl bych to povazovat za bizardni pribeh autisty. Stejne jako by nekdo neznalej komunisticky propagandy v USA v osmdesatkach mohl povazovat muj oblibeny dil Majora Zemana Mimikry za detektivku o boji policie proti drogam... Ale nema cenu hrat si na schovavanou. Rezie vede divaka za rucicku jak batole po prechodu, takze asi po dvaceti minutach cloveku dojde co se deje - ze reziser nevyuziva sceny k vypraveni pribehu, ale k postrkovani divaka skrze politickou prirucku smerem k ocekavanymu rozhreseni. Jak to cely dopadne je jasny vicemene od poloviny (od sceny v predpotopni televizi, kterou hlavni autista sleduje), takze kdyz u filmu jen trochu premyslite zadnej velkej twist se na konci nekona. V recenzich je tu nemalo srovnani s Klubem rvacu. Scuza??? Genialni Fincherovo dilo plny jemnych naznaku, odkazu a hadanek, ktery objevite treba az po nekolikatym shlidnuti se srovnava s touhle nazornou agitkou pro politruky? Pro ceskyho divaka neznalyho detailu ideologie woke culture to neni tak ocividny, ale mame tady skutecne koncentraci vseho zla podle chapani novodobych komsomolcu: 1. maly, osamely, citlivy a zakomplexovany bily panic po tricitce (latentni incell, typicky proto-hitlercik, zdroj vsech problemu). Mohl by byt bezproblemovou bytosti, kdyby jen byl byval prijal svou nejasnou sexualitu. Je ovsem vnitrne frustrovany ze sveho podelaneho slabosskeho zivota a tajne bazi stat se bezohlednym sebestrednym alfa samcem (full-hitlercikem). 2. namachrovani typci, kteri se v kuchynce v praci nahlas bavi o sexu, kozach a tak vubec dalsich maskulinnich kratochvilich, ovsem nakonec se ukazou jako typicti omegasamci. 3. osamela zena zavlecena Stockholmskym komplexem z neustalych utlaku muzskych otrokaru do samciho kolektivu, ktera samozrejme vsechny muze vesele skoli na jejich vlastnim pisecku. Protoze Women Power! Jediny plus je, ze tady se k tomu alespon propracovala drinou skrze trnitou stezku a neni to zadna zazracna MerySjů. Ovsem tezko lze prehlidnout jeji asi tak polovicni fyzickou kondici ve srovnani se zbytkem muzskyho osazenstva, coz vznasi neprijemne otazky, jako jak to kurva dela, ze jim vsem nakopava zadky, kdyz vazi maximalne polovinu co ten nejhubenejsi z nich? Som z toho volaky zmateny...  4. uchylny sadisticky alfa samec, ktery prosazuje svou zvrhlou filozofii muzstvi a pri tom utlacuje a vyuziva vsechny kolem sebe. Neco jako genderovy kral Kazisvet prvni. 5. SPOILER: idiotsky happyend, kde se hlavni hrdinove osvobodi od utlaku, zbori "stary podly svet" a ucini ho jinym, lepsim. Akorat teda za sebou oba maji nekolikanasobnou vrazdu. Ale vem to cert, kdyz politickeho cile bylo dosazeno. Blergh.  Jediny stesti je, ze za par dni zacina pata serie Cobra Kai, ktera mi snad da na omyl vcerejsiho vecera blaze zapomenout. P.S.: Muze byt, ze jsem cele dilo nepochopil a jedna se  parodii znazornujici absurdni souboj dvou uchylnych extremu. Asi jako kdyz nalijete vodu do kyseliny. () (menej) (viac)

universal

Je to veselé, hravé, drsné a vtipné. Oceňuji parádní návrat do 80tek a naivní způsob boje. Myslím, že se povedlo trochu toho karatistického ducha doby zachytit. Děj je plytký, jak moje děravé ponožky a konec naprosto blbý, ale celkově to není nuda. Překvapení roku. 8/10 Karate Kid by zíral. ()

Dawydov

Velmi podivný film. Pozitivní je, že občas umí překvapit. Nabere to obrátky, které nečekáte. Pár hlavních věcí je ale naopak předvídatelných až moc, takže to nefunguje. Nefunguje to ani jako komedie - zas tolik tam toho vtipného není. Vývoj postavy a celkové uzavření je vlastně docela důvtipné, ale na celovečerní film je to asi málo. Napadl mě pro srovnání Swiss Army Man. To byl taky takový bizár. Ale ten by tak nějak sevřenější, paradoxně smysluplnější a hlavně v jednotlivostech zábavnější. Tady to byla více nuda. Takže tři. ()

PamPero 1

Celkem dost velký bizár! Jak Eisenberga nikde nemusím, tak tady je super a v pohodě to celé utáhne sám. Škoda je, že tomu ke konci dost dochází dech. 60% ()

PTuranyi

Slabý a ustráchaný účtovník Casey sa stane terčom útoku bitkárskeho gangu a to sa stane príčinou jeho vstupu do kurzu sebaobrany. Spočiatku v bežnom kurze karate objavuje podivné správanie jeho členov a sektárske maniere ich senseia. Postupne odhaľuje, že od začiatku bol obeťou. Produkcia je dobrá a Jesse Eisenberg stvárňuje utiahnutého Caseyho výborne a Alessandro Nivola je tvrdý sensei. Výsledkom je tarantinovský príbeh podobný Kill Bill ale bez katany. Riley Stearns samozrejme nie je Tarantino, ale v tomto filme sa mu celkom podarilo ho napodobniť. 75% ()

RoyBatty444

Povačšinou sa vizuálizovaná brutalita sa drží v medziach dobrého vkusu ale námet je silne podivný. Film je až sineasticky pomalý aj keď nie je taký hlboký. Eisenberg je vo svojej ustálenej polohe slabocha s coming outom. ()

I.ball

Tak absurdně bizarní, až je to dojemné. Úžasná práce s napětím, které je ale vždy rozbito "nečekaným" kopem pěsti. "Nečekaným" v uvozovkách, protože ve skutečnosti již od samotného napadení lze snadno předvídat, odkud kopy přiletí a komu prst prorazí leb. 80%. ()

srazer

...takto, bolo to dobré...ALE KOMÉDIA TO URČITE NENI... Ak niekto toto považuje za komédiu, tak má zvláštny zmyslel pre humor. ()