Ženská na vrchole

• Česko Ženská na vrcholu (viac)

Trošku svojrázna, nezadaná majiteľka biokaviarne Helena (Anna Polívková) odchádza na popud svojej tety Ely (Jana Krausová) s osemročným synom Mikulášom stráviť advent v pokoji na horách. Vďaka vlastnej roztržitosti či hre osudu sa však namiesto luxusného hotela ocitá vo vysokohorskej chate Samota, kde horal Richard (Martin Dejdar) sprostredkúva adrenalínové športy. Samotár žije so svojou malou dcérkou Zuzkou a veľmi spoločenským bratom Mišom (Marek Němec), uznávaným členom horskej služby, milovníkom žien a zábavy. Helena netuší, že v rovnakú dobu sa jej milujúca matka (Jana Preissová) rozhodne prinútiť protestujúceho otca (Bolek Polívka), aby sa vydali na hory tiež. Sú predsa Vianoce a rodina musí byť spolu! Vysnívaný odpočinok a pohoda sa pre Helenu menia v nečakané dobrodružstvo aj vďaka tomu, že malá Zuza považuje Pražákov za nechutných votrelcov, zatiaľčo malý Mikuláš sa chce stať, tak ako Richard s Mišom, ozajstným horalom. Partia sa v snehom zapadnutej Samotke rozhodne nudiť nebude. (Continental film)

cortez

Tak to byl zas počin... střih a takové skoky, že člověk během sekundy ztratil přehled kde v ději je. Scény účelové, románky trapné. Dejdar i Polívková to co hráli tak ok, ale prostě to nejak do sebe nezapadalo. ()

machnum

Jednoduše shrnuto. Dějově se jedná o typicky českou komedii začínající slovem ženy/muži. Po technické stránce je film příšerný! Některé střihy jsou příšerné a vůbec nelícují. Klasický problém -> hlasitá hudba vs. tiché dialogy. Doporučuji to shlédnout pouze jako odreagování. Prostě film na odlehčení. Dokážu si představit, že si najde nadšené fanoušky stejně tak jako lidi, kteří se při filmu nudí k smrti. ()

gpx odpad!

Ženy porodily film pro ženy o ženských problémech plný žensky vtipně (tedy vůbec) vedeného vyprávění. A herec v hlavní mužské roli to pohřbil, takže nám z toho nakonec vyšla celkem fajn genderově vyvážená pí#ov!na. ()

meda2016

Když příjemné možnosti exteriérů, rekvizit, slušných herců a mnoho nápadů převáží nad smyslem scén a dějovou stavbou. Střih nepodporuje záměr. 50%. ()

johnnie78

Mě by vážně zajímalo, proč se takové filmy točí a proč se v nich pitvoří i někteří celkem ucházející herci. Jen proto, aby štáb odjel za sponzorské peníze na hory do Tater? Tohle bylo strašlivé, slovy nepopsatelné utrpení, navíc se zdálo, že to trvá minimálně osm hodin. Jedna hvězda za docela dobrý song v závěrečných titulkách. ()

Slepejsek

Samotářský chlápek s dcerou vs. osamělá ženská se synem, horský samorost vs. městská panička, slanina vs. lišejník. A hory. A sníh. A vánoce. A to všechno ještě pořádně přitažené za vlasy. Chcete klišovitější rozdání karet? Nastavovaná kaše (prarodiče a pan Miler) a trochu předčasná vánoční tolerance. Krásné Tatry vs. přehrávající herci (dominují Polívková a Dejdar). Pohádka pro chytlavé. Chce to hóóódně vitamínu Béééééé. Brrrrrrrrrrekeke! ()

Corso23

Film mě strašně příjemně překvapil. Smálo se celé kino. :-) Navíc tam hráli skvělí herci. Doporučuji všemi deseti. ;-) ()

sonyrx

Naprosto pohodový vánoční film, nepotřeštěný, neukřičený, divím se, že se tolika lidem zde nelíbil. Za mě naprosto v pohodě. ()

Fracek

Přepolívkováno, Dejdar do nedává tak jak by patřilo, ale není to jeho vina, hlasově je do dabingu, jako herec přehrává a to naruší celý film, Preissová jako vždy v pohodě ... film nemá šťávu, je to takový "dokument" z hor použitelný do reklamy, jak si ochutnat hory, až nebudou prachy do zámoří ... upřímně jsem ani v této herecké sestavě zázrak nečekal a dle očekávání jsem v půli usnul. ()

Nessak

Další komedie nekomedie s Annou Polívkovou v její jediné herecké poloze (ne sorry v Po čem ženy touží mě bavila a byla vtipná). Přiznávám - párkrát jsem se zasmál a druhou hvězdu dávám i za to, že to dvouhodinové dílo není přecpané typickým českým "lopatou po hubě" product placementem. Ale chybí scénář, chybí logická návaznost scén - bum sem, bum tam, chybí nějaký logický vývoj postav - opět bum - už jsem jiný. Dětští herci hrajou jak na vánoční besídce.Herečka nám nechce ukázat prsa, nebo na to nebyly peníze - tak hup - logicky do vany v plavkách s obezličkou "ve dveřích chybí klíč". Slovenské Tatry jsou až po vrchol osazeny českým týmem, i slovák se vyskytne ale jenom sem tam. Já nevím proč - tento film je má kategorie 20 minut - a DOST - ale já ho dokoukal. Usnul jsem před titulky. K žehlení, bez očekávání a jakýchkoliv ambic, zvuková stěna. ()