Detektivové Sofia Karppiová a Sakari Nurmi vyšetřují dvě vraždy, které možná souvisejí s obřím stavebním projektem. (Netflix)

warrenur

Zaujimavy otvarak. Opat nejaka ta politika, projekt, korupcia a zrejme nekalosti i v policajnej zlozke. Par veci ma tam vyrusilo. Napriklad Nurmi-ho vylet na miesto "cinu" a nasledny "postup", ked nasiel, to co nasiel a i v zavere nejaka ta naivna premisa v ramci filmarskeho efektu. Inak to bude asi dalsia fajnova oddychovka pred spanim. Spokojnost, len dufam, ze bude menej takych rusivych elementov a serial pobral oproti prvej serii viac zmien pozitivnym smerom. ()

Anderton

Tak žiaden pomalý, opatrný rozjazd. Ide sa hneď naplno, máme tu hneď tri, či dokonca štyri mŕtvoly a i keď tie prvé dve budú súvisieť so skorumpovanou starostkou, tak posledné minúty sú veľmi prekvapivé. Mám dojem, že až teraz sa darí tvorcom budovať tú správnu severskú atmosféru, v prvej sérii sa akoby iba oklepávali, aký vizuál bude charakterizovať ich seriál. Minule sme tu mali Fínsko a Nemecko, tentokrát to bude Fínsko a Estónsko. ()