Ricky Gervais: Humanity

Scenár:

Ricky Gervais

Účinkujú:

Ricky Gervais

Ricky Gervais se vrací na londýnské pódium se svým kousavým vystoupením, ve kterém se zabývá stárnutím, rozmazleností, rodičovstvím i dalšími tématy. (Netflix)

VasaX

Ricky je ostrý komik. A díky tomu, že se snaží předvést že komedie a reálné názory jsou dvě odlišné věci, tak tne o to více. Rozehřívání s Bruce/Caitlyn Jenner, a pak ve svémprovokativním humoru sviští dál a dál. Někomu možná přes hranici jeho komfortní zóny, ale ostatním, kteří jsou "smějící se bestie" nebo se dokáží povznést nad věc a brát humor jako humor je to určitě velmi zábavná záležitost. ()

Sdoom

Rickyho mám čím dál radši a v tomhle stand-upu jen potvrdil, že je jedním z nejbystřejších pozorovatelů současného popkulturního dění. A dokáže to divákovi naservírovat tak, že ho konsternuje a baví zároveň. Co chtít od stand-upu víc? (Netflix, orig.) ()

kenkaku

Překvapilo mě jak moc humoru se točilo okolo Caitlyn (dříve Bruce) Jenner. Asi protože v poslední době se dostalo téma “multipohlavi” (hlavně ty identity skryté za “plus”) hodně do módy. Každopádně. Kdo o “tom” nikdy neslyšel bude chvilinku celkem zmaten. To samé, bez znalosti okolností, vyšumí í několik narážek komplet do ztracena. Osobně jsem celkem v šoku, že tohle pustil tabulkový fašista Netflix vůbec do vysílání :). ()

Zagros

Rickyho Gervaise jsem znal jen zběžně a Humanity pro mě byl vůbec jeho první celý výstup. Hlavní účel splnil dokonale, pobavili jsme se výborně. Výrazně k plusu mu přičítám fakt, že je jeho humor nekorektní a navíc k tomu dokáže vtipně odpálkovat ty hysterické reakce a snahu všechno korigovat. Je jen dobře, že podobní lidé jako Ricky Gervais jsou, snaží se hájit hranice zdravého rozumu a nevzdávají se ve svém mnohdy vyčerpávajícím boji proti lidské blbosti. Občas jsem se ztrácel bez znalosti kontextu (přeoperovaná celebrita, kterou neznám apod.), to ale moc nevadilo. Všem na pobavení doporučuju a sám se rozhodně mrknu i na některá jeho další vystoupení. ()

lukasch

Ricky zase vtipkuje o mrtvých dětech, o tom, jak je hrozně bohatý, a samozřejmě o svých povislých koulích. Bavil jsem se jako vždy, ale už mě trochu štve s tím vysvětlováním a obhajováním, o čem vtipy vlastně jsou. ()

husokachna

Ricky se poslední dobou trošku ztrácí ve svém géniu a Humanity je toho důkazem. Kdo ho zná, bude znát půlku vtipů, který Humanity obsahuje a to, co je fajn jako jednohubka v talk show (viz třeba svěšený koule), působí ve stand-upu na sílu a drhne. Zároveň Ricky má touhu vysvětlovat sám sebe (Caitlyn Jenner kontroverze) a vézt válku za svobodu slova. Je asi dobře, že to dělá, ale vtipný to moc není. Část Humanity tak tvoří jeho převyprávění a vysvětlení výše zmíněného Jenner jokeu z Golden Globes a já, pokud bych byl platícím divákem, bych se cítil podvedený. Takže Humanity mě neurazilo, ale s lítostí jsem vzpomínal na geniální Rickyho vtipy - viz třeba blbá Noemova archa, kde Ricky z ničeho udělá parádní absurdní jízdu. Tři neurážlivé cikánské dámy. PS: Jo a co se týče Rickyho ega a jeho - já jsem tak nechutně bohatej, naserte si žebráci - já už mu ani nevěřím, že si dělá srandu. :-) ()

Fifer

Poté co byl můj oblíbený americký tloušťík vymazán z hollywoodského dění, zůstal mi alespoň ten britský. Gervais ukazuje, že poslední dva roky je silnější jako stand-up komik než jako scenárista (Special Correspondents a David Brent byly slabší kusy. Kde jsou ty časy Dereka a Extras?). Ricky začíná pozvolna a chvíli to vypadá, že bude vařit jen z dávno prošlé omáčky, ale stand-up postupně graduje a graduje až k nechutnému vyvrcholení se satanem. Vtip o satanovi a ten druhý o referendu považuju za vrchol večera. Všimněte si, jak mají ti dva s Louisem k sobě blízko. Zdá se, že oba často myslí na satanův sexuální život...ehm podivné. Speciální ocenění si zaslouží i drsný Caitlyn Jenner Joke. Jedinou vadou tak zůstává Rickyho dovysvětlování vtipů a přemítání o právu na svobodný humor (tzv. overexplaining). Je to trochu zbytečné. ()

Rockerman

Nedávno jsem viděl nové vystoupení Louise CK a musím říct, že co do vtipnosti je to dost vyrovnané, ale každopádně je mi Ricky sympatičtější. Jsem zvědav, jestli i on se stane obětí levicových aktivistů, kteří si myslí, že mají patent na rozum. Zatím se zdá být neprůstřelný, ale kdo ví jestli to někdy se svou nekorektností nepřežene a bude odstaven, smazán, zablokován a vyhozen? ()

Cinematrix odpad!

Pokud máte rádi humor o AIDS, hemoroidech, inkontinenci, povyšování se nad Ježíše (tady přesně nevim, jak to Ricky myslel, protože nejsem Ricky), zkrátka pokud máte rádi šokující otevřenost, rozhodně se téhle one man show nebraňte a bavte se nad tím, že humor není jen o tom, že by byl vtipnej, ale v tomhle případě o tom, že Ricky vám naservíruje bez pozlátka všechny hnusy, které všichni známe, jen s tim nechodíme na jeviště. Ricky Gervais však ano. A to, že podá nějakej vtip tak neobratně, aby potom musel objasňovat jeho podstatu, svědčí jen o tom, že vtipkování mu nejde a ve výsledku je velký rozdíl mezi interpretací vtipu či něčeho, co plácneme, protože nemáme soudnost. ()

bararich8

Ricky je top, to se nedá popřít a jeho nejnovější stand-up to jenom potvrzuje. Celkově promyšlený a dobře postavený, kdy jsou vtipy součástí vyprávění a sledují jednu hlavní linku - humanity. Není to to tedy jen hromada samostatné stojících pokusů o vtip.Navíc se často jedná o pěkně černý a nekorektní, nicméně slušně zabalený humor. 5* ()

Pepper_x

Ricky pořád umí a tentokrát si bere na paškál nejvíce twitterovou komunitu a její obyčejňáky. Opět je to neskutečná prdel a vtipu s hodinama kytary jsem se nasmál asi nejvíce ze všech jeho vystoupení. ()