Mahó šódžo Site

• Japonsko 魔法少女サイト (viac)

Aya Asagiri je mladá středoškolačka, která nemá zrovna na růžích ustláno. Ve škole je terčem šikany a i doma se její bratr nezdráhá vůči ní použít fyzického násilí. Z čirého zoufalství zabrouzdá na internet, kde náhodou narazí na podezřelou webovou stránku. Skrz ni ji podivná postava polituje, obdaruje ji nadpřirozenými schopnostmi a přenese do světa, kde se bojuje na život a na smrt. Nepřátelé sice vypadají na první pohled jako roztomilé holčičky, ale tyto zabijácké stroje s podobnými schopnostmi, které právě Aya nabyla, touží pouze po krvi. (Scalpelexis)

Starletka

Sledováno v rámci Anime-Planet Lottery Game Spring 2018. No potěš, to je zase jednou edgefest. Až se skoro divím, že v názvu není nikde "emo". Hlavní hrdinka je totiž osamělá, nikým nepochopená, něžná dívenka, kterou šikanuje celý svět, od vlastní rodiny, spolužáků a učitelů až po náhodné kolemjdoucí, a všechno je vyhrocené do takových výšin, že to člověk nemůže brát vážně ani kdyby chtěl a zlomené srdíčka v očích a krvavé slzy už jsou pak jenom taková sebepoškozující se třešnička na emo dortu. Opravdu, kdyby se to nebralo tak smrtelně vážně, mohla by to být dobrá parodie. Takto je to jenom nuda. 3/10 ()

sans.sourire

Mahou Shoujo Site je japonské anime, v originále 魔法少女サイト, jež je adaptací mangy autora Satou Kentarou. Toto anime o dvanácti dílech otvírá dveře do smutného a brutálního života mladé dívky se jménem Aya Asagiri. Její život pohlcuje beznaděj, je neustále sama, nemá žádné přátele, rodina se o ni nezajímá. Je brutálně šikanovaná a zneužívána svým bratrem. Její život není nic příjemného, ale prostě si zasloužil moji pozornost. Nemohl jsem od prvního dílu spustit oči. Prostě jsem jen hltal beznaděj jejího života a celých 24 minut projevoval lítost. Ihned jsem našel k Aye sympatie a prostě musel vyslechnout celý příběh. Atmosféra jejího života se nezlepšuje ani poté, co se díky internetové stránce stane magickou dívkou, aby se zbavila neštěstí ze svého života. Paradoxem jí neštěstí přibude. Ale pár pozitivních věcí se na tom najde: Aya konečně ochutná přátelství. Jak vidíte, jsem do toho zažraný. I každého dílu jsem měl napnuté oči, co se stane dál, smutnil, třásl se strachem o Ayu a celé to neskutečně prožíval. Po čtyřech dílech jsem si dokonce musel objednat mangu. Největší mínus sledování tohoto anime bylo čekání na další díl. Shrnu to tímhle: Žiji tím. ()

poleno

Jen 56%? Zajímavé. Jak tak koukám na jednotlivá uživatelská hodnocení, je toto podivné dílko dosti kontroverzní. Ovšem, já se přidávám na tu stranu, jež tvrdí, že Mahou Shoujo Site je solidním kouskem. Možná to je jen má neznalost onoho žánru, jež mě značně přepadávala v mých "anime-začátcích," ale vezmu to co nejvíc objektivně. Co tohle anime tahá nejvíc, je krutá, syrová atmosféra, která se táhne téměř po celou dobu, a dále některé monstrózní scény (ty jsou občas dosti přehnané, ale budiž). Postavy jsou průměrné a ty jediné, ke kterým jsem si vybudoval vztah, je dvojice hlavních hrdinek, ostatní mi byli celkem ukradení. Animace byla zvláštní, ale né špatná. Bohužel, Na 12 dílů se toho dělo strašně moc, vedlejší postavy se nemohly pořádně rozvinout a to zakončení... to bylo nedotažené, napsané na sílu a hooodně zbytečné. Doporučuji toto dílo zkouknout, ale upozorňuji vás, abyste se nedívali v noci, protože tohle bylo první anime, co mi audiovizuálně neudělalo vůbec dobře :D /4*/70% EDIT: Teď jsem koukal na galerii a noční můry jsou zpět ()

Terezinka198

Není moc nad čím uvažovat, příběh tak cca 2/10, ale vraždy se celkem povedly + krve tam bylo i celkem dost, ale na druhou stranu to bylo celkem dost "emo" styl, jak už poznamenala Starletka. Když to vezmu kolem a kolem, téměř nic nového se neudálo, hlavní hrdinka byla otravně uřvaná. Ale i tak jsem to dosledovala. Někde na pomezí 4-5/10 ve finále - hlavně pro jistou ehm yaoi a yuri scénu v posledním díle hehe. Show us >.> you show boobies but you don't show blood nor rape. Why?! ()

• Nijimin má zlozvyk kousání si nehtů, když je naštvaná. (sans.sourire)
  • Yu Serizawa, seiyuu Nijimin, zpívá píseň na konci třetí epizody. (sans.sourire)
  • Haruka Yamazaki, seiyuu Sariny, také zpívá píseň na konci anime. (sans.sourire)