Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

Alpimera

Průměrný akční film, ale několik prvků přeci jen vyčnívalo, pak si srážela hlavní postava...4 hvězdy za to, že jsem to dokoukal. ()

Denzen

Je to podobné prekvapenie ako Hardcore Henry, tentoraz ale s lepšou vizuálnou a hudobnou stránkou. Film začína príbehom ako typické revenge béčko, ale Leigh si to uvedomuje a dokáže do toho dať aj trochu komédie a zároveň aj poriadnu temnú atmosféru. Záverečná pointa je prekvapivá a film nekončí typicky ako pri iných revenge filmoch. Pri sledovaní som si spomenul najviac na Robocopa (zápletka, veľa krvi) a Elysium (vylepšenie schopností, sci-fi budúcnosť) a páčilo sa mi to viacej, než obidva tieto filmy. ()

hindator

Po dlouhé době dobrá scifina. Tempo rozvoje technologií a jejich pronikání do života z ní asi brzy udělá film pro pamětníky, ale teď mě z představy dominantního čipu na páteři mrazí tamtéž. ()

Vaclav.Krali

Dobrý to bylo .... Videt to v roce 2000 tak je to naprosto bomba . Kdo to všechno řídí mi došlo už během filmu , takže to překvapí se nekonalo . Hlavní hrdina táhne celý film ... Každá další postava je vedlejší a nedůležitá. Stoji za to vidět . ()

PORTER44

Docela povedený sci-fi,začátek vypadal jako z jiných příběhů zabijou mu manželku a on se chce pomstít,sice to tak bylo ale trochu jiným a zvláštním způsobem se to odehrálo,objeví se drsnější akční scéna ve které mu rozřízne hubu od ucha k uchu, dobrá podívaná. ()

Frankkie

Dost dobry sci fi! Hlavni postava jako kopie Toma Hardyho! Se konecne ukazala v nejakym svym filmu a rozhodne to stoji za to! Akcni trihller s nametem sci fi se rozhodne povedl sem tam jsou i sceny nebo dialogy kdy se clovek zasmeje a pobavi proste dobry, takovej jinej skynet a terminator :D ()

jabbo123

Achjo, já mám na ty filmy nějak smůlu poslední dobou. Nejdřív velké zklamání Smrtící stroje a teď tohle. Slyšel jsem o tom chválu a je to blbost jako řemen :-( Pár hezkých úhlů kamery to nezachrání. ()

tidkiuni

Důležité je si uvědomit, že je to scifi, tedy plné věci "z budoucnosti ", avšak přesto, že tento typ filmu nemám vůbec rád, u tohoto jsem se přistihl, že hltám všechno co hlavní hrdina dělá a čekám co bude dál. Mělo to napětí, mělo to akci, mělo to děj, byl zkrátka dobrý film. Zpracování na velmi dobré úrovni. ()

KcarlosK

Celkem pěkné varování před technologií, která stejně nikoho nezastaví, protože lidi jsou tupé ovce a zaslouží si svůj osud. ()

Caesarion

Něco jedinečného. Skutečný způsob jak se zamyslet nad tím vším. Je to o dost lepší než film Johnnyho Deppa. Průser je ten, že vás dostane tak, že mrazí jenom na něj pomyslite. ()

r6AndrEw

Už jsem dlouho nedal 5 hvězd. Asi proto, ze se netočí tak dobré filmy, nebo proto, že už jsem jich hodně viděl a zvedl jsem láťku. Tak si to tady vynahradím. Film mne mile překvapil. Jak to ze začátku vypadalo bídně, tak to ke konci mělo koule a užíval jsem si vlastně i začátek. Nářez! ()

Skeeveq

Tak tohle se dá shrnout celkem jednoduše. Povedený, na první pohled jedoduchý, ale přitom promyšlený a žádný slaďárny okolo. Konec potěšil. Připomělo mi to Trávnikáře. Fakt v pohodě film. ()

VsetkoVsade

Dlhodobý pobyt na invalidnom vozíku prináša svojim užívateľom kvantum značných obmedzení aj v oblasti intímneho života. Vaše potenciálne partnerky celú večnosť márne čakajú na moment, kedy sa vo vzťahu konečne osmelíte urobiť prvý krok, chodiť s nimi vydržíte nanajvýš niekoľko sekúnd a ak niekto vašej polovičke celé dni behá po rozume, je viac než pravdepodobné, že vzhľadom na vašu dysfunkciu to nebudete zrovna vy. Tým pravdaže nechcem povedať, že ja ako mentálny kvadruplegik by som nebodaj bol oproti nim vo výhode, hranice mojich konverzačných schopností sa totiž začínajú a končia už pri úvodnom pozdrave, počas verbálnych prejavov mám preventívne zapnuté titulky a akýkoľvek styk s opačným pohlavím s výnimkou toho očného mi nehrozí za predpokladu, že objekt mojich sexuálnych túžob vykazuje známky svojprávnosti, triezveho stavu či života všeobecne. Moderná technológia dokonca členom motoricky znevýhodnenej komunity vo filme ponúka možnosť riešiť danú problematiku spôsobmi ďaleko účinnejšími, než akými disponujú mne podobní duševní invalidi, v našom prípade totiž odstránenie nežiaducich faktorov vyžaduje absorbciu nemalého množstva omamných látok, čo v prípade, že sa nám podarí dospieť až k spoločnému stretnutí, dokáže jeho priebeh a následný spôsob dopravy domov neraz značne skomplikovať. Ústrednej postave príbehu však po strate hybnosti postačí kontakt na miestneho vynálezcu a nenáročný chirurgický zákrok, aby mohol už na druhý deň zvesela odštartovať kariéru majstra bojových umení vo voľnom štýle. Logiku v dejových zápletkách by ste u podobných žánrov aj Hubblovým teleskopom hľadali márne, ich hlavným účelom je však baviť a to predovšetkým po vizuálnej stránke, čo sa v mojom prípade Whannellovi podarilo náramne. Take the control, STEM! ()

Oswaald

STEM je nahranej na EPROM chipu z osmdesátek + další špeky. Příběh překombinovanej. Jako popcornovka a komedie, ale fajn. Líbili se mi efekty. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz