Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

PTuranyi

Veľmi dobrý scifi thriller, ktorý napriek všetkej snahe produkcie trpí B-čkovými chorobami. Samotný príbeh možno nie je v jadre originálny ale jeho rozvinutie už originálne črty má. V akčných scénach ponúka skvelú hru s kamerou, ktorá zaváňa Johnom Wickom. Herci nie sú žiadne hviezdy, čo je na jednej strane celkom osviežujúce, no na druhej nemožno od nich čakať zázraky, takže niektorí hrajú ako v telenovele. No hlavných aktérov sa to netýka. Preniklo sem aj niekoľko do očí bijúcich logických skratiek a klišé. Hlavne v scéne, keď Eron na diaľku vypína implantovaný čip, tak to skôr vyzerá na analóg prichádza o jednotlivé schopnosti postupne čo nevyzerá veľmi reálne. 75% ()

RoyBatty444

Celkový dojem bol, že sa jedná o komorne spracovaný film o umelej inteligencii so cyberpunkovými prvkami. Atmosféra moderného sveta je vierohodne až realisticky spracovaná. Dobré bojové a naháňacie scény. Herecky sa nevymyká z priemeru aj keď žiadna/-en herečka/-c nie sú naozaj zlý. Prehnaná nadľudská sila nie je vysvetlená a ani logická. Hororové sú len realistické zobrazenie porcovania tiel. Reštaurovaním automobilovým kúskom kraľujú pre USA hosťovanie Amican Muscle Dodge Challenger (1970), Pontiac Trans Am (1978). ()

FantomasMan

Za mňa OK. Také "naleštené" B. Každopádne tvorcom film už "utiekol" na torrentoch v blu-ray kvalite. Do kina chodím pravidelne ale keď už je film blu-ray kvalite na nete tak si kino odpustím. Čiže videné doma v pohode. ()

Oldass_

Velmi dobře zvládnutý film, výborné tempo i závěr. Zvukově a obrazově také solidní. Kde snímek kulhá je herecké obsazení, krom hlavního hrdiny jsou všichni dost nevýrazní. Otázka zní, má smysl snímek shlédnout? "Stem?" "Permission granted" ***** ()

damarko

Parádní podívaná! Přestože si tenhle film nedělá žádné ambice překročit hranice žánrové béčkovky, dokáže bavit od začátku do konce a přitom sršet neotřelými nápady. Logan Marshall-Green, jakožto crossover Joela Kinnamana a Toma Hardyho, působí neokoukaně a zároveň dost autenticky. Inteligentní scénář s fajnovou pointou, originální akční scény (byť by jich mohlo být více), přiměřeně vtipné hlášky. Celkovou nenucenost tohohle filmu by mohl závidět i namachrovaný John Wick! ()

Luciaaas2

Tak tohle byl mazec, vřele doporučuji. Takhle originální a napaditý film tu už nebyl hodně dlouho . Ke všemu se jedná o Australský film a musím v hodnocení prostě dát plný počet... ()

fricek12

Taková panská verze Lucy (2014), ale o ždibec lepší. Pěkně zpracované a udržované napětí po celou dobu filmu, i když konec se dal tak nějak očekávat. ()

everything

Přestože jsem docela schopen už odhalit průběh filmů, tak tenhle mně dokázal překvapit! Viděl jsem jen jeden trailer a film už koukám podruhé a skvělé! Ta jeho chůze! skvělé! Nejlepší film roku 2018 zatím! No počkáme si na Venoma. ()

Pignon

To se vskutku povedlo. Akce, napětí, originalita. Nejsou zde hluchá místa, kde by divák musel poposedávat nudou, kamera je parádní a přesto pusobí jednoduše. Moc hezká je práce architekta!! Film dobře balancuje s již žitým sci-fi, tedy dronovým všudypřítomným sledováním a vyhodnocováním a umně rozviljí myšlenku do blízké budoucnosti. Opravdu fajn biják a když srovnám s nedávno odtrpěným věčnomladikem Cruisem v MI6, tak je to na 10 homobotů z 10. ()

bigmatko

napriek tvrdému štýlu je to jeden z najpohodovejších filmov roka. Do popisu filmu by som dal aj komédiu, pretože tých zábavných scén tam nie je málo. Zábava sa odohráva na pozadí krvavých súbojov a likvidácie nežiadúcich osôb v štýle "neviem čo robím" . Logan to zvládol perfektne keď sa tvári nevinne a prekvapene kým upgrade robí šialené kúsky. Skutočne zábavné, temné, krvavé, akčné sociálne scifi z kriminálnou zápletkou. Film si nedáva servítku a šliape od začiatku až do konca. ()

ruminawi

Éra kyobrgů se každým dalším technologickým pokrokem stává více uskutečnitelnou. Biomodifikace, augmentace, neurální rozhraní, transhumanismus, honba za umělou inteligencí, osobní či celospolečenský Skynet nebo Matrix - to vše může být blíže, než bychom čekali. Viďte, pane Warwicku a další...? O tom, že vědecký a technologický vývoj přínáší užitek, netřeba spekulovat, jsme toho dennodenně svědky a stal se součástí téměř každé stránky našeho života. Že to však může mít i stinné stránky, předvídal už Čapek a nejeden literární autor či scénarista. Otázka implementace čipu do lidského CNS a vědomí, humanity a umělé inteligence, koexistence těchto tvou složek v jednom těle a následný problém s autonomitou a odpovědností za své činy - tím se v nejnovějším počinu zabývá i režisér a scénarista Whannell. Nutno podotknout, že velmi akční a divácky zábavnou formou, čímž ovšem nemyslím humornou. Zajímavý vývoj dvou existencí, jejich touha po samostatnosti a právu rozhodovat, organikova cesta za mstou a syntetikova za progresí a jedinečností svého bytí. Přidáme-li velmi povedenou zvukovou složku, na dané možnosti a rozpočet i složku vizuální, stojí film rozhodně za pozornost. P. S. Svítidlo v podobě zatmění Slunce a podobnost jmen postavy Erona s Elonem ( Muskem ) mi film příjemně osvěžily. ()

JendaBenda

Dost dobrý! Trochu cyberpunk štych 😉 Děj je svižný, zápletka zajímavá, rozuzlení má dobré grády a finále je dost divoké. Možná šlo vymačkat víc z emotivní linky, ale to není nezbytně nutné. Zajímavý komentář : @movie. Za mě 90% ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz