Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (Cinemart SK)

PichyjePan

Cool komediální cyberpunk scifi movie. V hlavní roli se Stemem, který mi připomíná podobně psanou záležitost, která ale místo vás ovládá vaší peněženku :-D ()

fordhont

Až na některé horší dialogy (zejména s policistkou), zajímavá podívaná, místy až překvapí detailním záběrem vnitřností. Konec ovšem na vysoké úrovni. ()

vipeerr

Bezva! Konecne Tom Hardy ve filmu řekne i více než jednu souvislou větu aniž by u toho vypadal jako by měl mozkovou obrnu:) (nic proti jeho filmům) napětí a akce s krásně stoupající tendencí nenudí těch 100 minut stopáže uteče jak voda. Film mi od samého začátku až do konce velice připomínal Repo Mena. Futuristické filmy s podkožními implantáty a vylepšováním je zatím neokoukaná a nevyčerpaná studna a těším se na další podobné kousky :) za mě Béčko které přeskočilo i aktuální Áčkový mainstream. 85% ()

macetoma

Joo to vám byla jízda. Konečně film co má spád, nápad a všechno to pasuje na sebe. Sice než se to rozjede, tak to chvíli trvá, ale vyplatí se počkat. Nechat si dát čip do míchy, který vás naboostuje a pak ten čip nechat hacknout, to chce fakt mít koule. Jako režie a scénář fakt hustý, naposledy mě takhle dějově pohltil snad jen děda Matrix nebo strejda Zdrojový kód. Dávám pět hvězd a vůbec se za to nehanbím. ()

horor2

Po zhlédnutí se tento film stal mojí další srdcovkou. Po slabším Insidious 3: Počátek mi režisér Leigh Whannell natrhl příjemně prdel. Logan vypadal místy opět jako Hardy :-) Nápadité, líbí se mi provedení v 80/90 stylu, akce krvavá a cool alá Bourne, 96 hodin nebo Equilibrium (tím myslím souboje). Hlášky, které pobavily i herecky zahrané. 100% Upgrade. Paráda! ()

murkl

Moc hezky natočená vize budoucnosti. Mám rád scifi, které obsahují prvky současnosti. Perfektně natočené akční scény film pozvedly. Bylo úchvatné sledovat "robotický" pohyb a práce kamery. Vše vygradované perfektním závěrem. Před tímhle filmem, kdyby mi Elon Musk nabídl čip, po kterém budu mít Jarvise od Tonyho Starka v hlavě a k tomu schopnosti zmlátit kohokoliv kdo se na mě blbě podívá, tak bych o tom určitě, aspoň týden, vážně uvažoval. Mám strach ze všech filmů, kde je nějaká věc, která člověku sebere osobnost. Ať je to démon, mimozemský tvor, umělá inteligence, nebo dokonce módní průmysl ve filmu Zoolander. ()

ratpile

Prakticky bezchybna zanrovka. Kombinace pomalejsiho antiutopickeho scifi a vydarenych akcnich pasazi - sveho druhu ala hospodsky, eRkovy Matrix. Vystaveny scifi svet se navic prijemne drzi pri zemi a zdarne reflektuje soucasne a budouci problemy ala umela inteligence, samoridici vozidla, spehovani, VR ci augmentace. Atmosferou se snimek trefil nekam mezi Deus Ex a nejake komorni scifko artovejsiho strihu. Nutno podotknout - obe linie zvlada naprosto duveryhodne ukocirovat tak, aby naplnil akci i zajimavym podhoubim sveta blizke budoucnosti. Nemam vyhrad. Snad jen predposledni scena mela zustat posledni. Zbytecny dovetek. ()

kirmakX6on

od skoro-začátku do skoro-konce je to supr vymazlenej akčňák na 4 hvězdičky ...s netradiční "robotickou kung-fu" choreografií, která se jen tak nevidí a kterou je film cenný z "bojově-uměleckého" hlediska. Kvalitní po audiovizuální stránce... jinak ovšem poměrně plochý. Závěr je ale tak brilantní, že si film skutečně zaslouží zařazení mezi "sci-fi" (a možná i ty horory) a být srovnáván např. s výborným Ex Machina a dalšími filmy zabývajícími se nebezpečími, která by mohla přinést umělá inteligence chytřejší než lidé. 90% ()

Bartex

Ještě v půlce filmu jsem si říkal, jaký to ohraný koncept... No a nakonec to bylo dost neohrané, nápadité, zapeklitě promyšlené a taky vtipné. ()

Ernie_13

Veľké prekvapenie a skvelá vec...dokonca s komedialnymi momentami. Veľmi som si to užil. Trochu škoda, že sa niekto nepohral ešte so scenárom, kľudne sa to mohlo posunúť z kategórie "jednohubka" na "kultovka". Potenciál bol, ale aj takto dobre. ()

Emjecko

Upgrade krásně ukazuje minimálně dvě věci. Zaprvé, i v Netflixu umí natočit film kvalitativně srovnatelný s jejich seriálovou tvorbou, což není úplně samozřejmé, bohužel. A zadruhé, krátký nutně nemusí znamenat špatný. 100 minutová stopáž včetně titulků je dneska podprůměrná, přesto jsem si nepřipadal ochuzen. Příběh skončil, už nemáme důvod pokračovat. Tak proč jenom tři hvězdičky? Protože nejsem cílová skupina tvorby postavené primárně kolem násilí v tom smyslu, kdy hlavní hrdina odněkud někam jde a cestou všechny zlikviduje (byť s grácií a vtipem v R-kovém ratingu). Já vždycky nejvíc oceňoval pořádný příběh, ten zde prostě chybí přičemž argument, že to byl záměr, mě k vyššímu hodnocení nepřesvědčí. Upgrade stále zůstane jednorázovou cestou za pomstou bez příměsi, tedy filmem na jedno zhlédnutí bez přidané hodnoty. ()

Kanalizato

Melo to mouchy, jako ze fakt jo. Treba vzdalene vypinani chipu, ktere trva... hodiny? Na druhou stranu to bylo svizne a zabavne. Nejak mi utkvel dialog z jedne sceny, ktera me pobavila: - Steme, on má nůž! - Vidím, my ho máme také. ()

Bobstein

Kulhánek dělá filmy? "Abych nelhal, nekřičet jsem dokázal podvodem - když už bolest nešla vydržet, předal jsem tělo Tomu Druhému - a ten řval celou dobu, akorát to nebylo slyšet. ()

Nathaniell

Konečně zase jednou film se slušnou myšlenkou. Celkové zpracování je surové, syrové jako stejk uříznutej z běžícího zvířete, a Leigh Whannell co by režisér dává jasně znát, že tentokrát se nebude jednat o nic teplýho ala Mrvel, ale že slabší povahy by se měly zamyslet, zda to vůbec vidět chtějí. Hudbou se šetří, za to zvláštními efekty teda vůbec. Ani originálními nápady. Nebudu tu spojlerovat, každopádně komunikaci čipu s jeho nositelem Greyem Tracem (Logan Marshall-Green) si ve vyhrocených situacích užijete jako dvojsečnou zbraň. Viděno v originále, příště chci dabing. 5* ... edit: Doporučuji v originále. Líp vtáhl do děje. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz