Klaun Cibulka (Lubomír Lipský) predvádza v cirkuse úspešné číslo s medveďmi. Riaditeľ cirkusu Bonifác (Jan Libíček) však vymení svoje medvede za cvičené prasiatka a Cibulka dostane výpoveď. Na popud detí sa prezlečie za ženu a nastúpi v škole ako kuchárka. Problémy nastanú v okamihu, keď za Cibulkom do školy prídu cirkusové medvede, ktoré ušli novému majiteľovi, riaditeľovi konkurenčného cirkusu Švihákovi (Miloš Kopecký). Vystrašia upratovačku (Darja Hajská) aj školníka a Cibulkovi nezostane nič iné, ako prevziať aj ich povinnosti. A to všetko v deň, keď má školu navštíviť školský inšpektor (František Filipovský). A tak Cibulka varí obed, upratuje a snaží sa v škole ukryť šesť živých medveďov... (TV JOJ)

Historik

Zdařilá crazy komedie pro celou rodinu. Lubomír Lipský se tu v několika rolích skutečně vyřádil, účinkování v bratrových filmech mu velmi sedělo. Mám pocit, že není tak doceněný jako ostatní komici jeho generace, přitom je to velmi osobitý typ. I ostatní herci předvádějí velmi dobré výkony: Sovákův ředitel, Filipovského inspektor. Zejména ta část filmu, která se odehrává ve škole, je místy velmi strhující, jedna bláznivá scéna následuje za druhou a jsou většinou velmi povedené. Jistě, najde se tu několik naivit, ale je to film rovněž pro děti, takže je nutno to přijmout. Je to komedie, ke které se dá občas vrátit. ()

blackrain

Nejvíce si užívám tu bláznivou pasaž ve škole. To prostě nemělo chybu. Vždycky při sledování počítáme, kolik těch rolí Lubomír Lipský vlastně zahrál. Taková převleková komedie tu snad ještě nebyla a nebo jsem ji neměla možnost zaznamenat. Je to klasika, na kterou se moc ráda podívám znovu a znovu. Samozřejmě jsem ovlivněná velkou dávkou nostalgie a vzpomínkami na dětství, ale kdo ne. ()

topi

Ztřeštěná crazy komedie, určená přece jen především dětem. Mě nikdy moc nebavila, možná je to i tím, že nemám moc v lásce cirkusy, klauny a ani drezury zvířat. Mě tak vše vynahrazovaly zápletky a převleky Lubomíra Lipského, ať už za uklízečku, školníka anebo za kuchařku. Hodně mu sekundovali i Jiří Sovák jako ředitel školy, František Filipovský hrající inspektora, nebo Jan Libíček a Milda Kopecký v rolích ředitelů cirkusů. Jinak jo to slabší kousek ve filmografii Oldřicha Lipského. ()

L_O_U_S

Mezi staršími českými komediemi spíše průměr, ale ve srovnání s dnešní produkcí perla. "Hadrabo! Tohle vás bude mrzet!" (251.) ()

Aleee89

Kdysi jsem se u filmu strááášně nařezala a pokaždé mě to bavilo a opravdu jsem tenhle film milovala, ale dneska se bohužel obávám, že právě to, že jsem ho viděla tolikrát a znám ho takřka zpaměti, mu ubírá na kouzlu. Možná časem se zase kouknu, ale momentálně mě to opravdu nebere. I když pan Lipský, Sovák, Kopecký, Libíček a další jsou herecké legendy a tady v tomto filmu byli opravdu skvělí, dneska mi ten film zkrátka nepřipadá tak úžasný. Avšak převlek muže v ženu, myslím, že v tomhle filmu to bylo jako v jednom z prvních, a to je zase plus... ()

dyfur

......i po rokoch fajn, aj keď v detskom veku mňa to bralo viac.....dobrí herci-dobré výkony.....PS: cirkusy so živými zvieratami by mali byť zakázané. ()

easaque

klasika z dětských let. Po nedávném zopakování to už není ono, ale pro děti je tam zábavy až až a pro ně je to přece určené. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

lekr

Když jsem byl malej, tak jsem na tom ujížděl..a dá se říct že ujíždím pořád dodnes...výkon Lubomíra Lipského mě zas až tak neoslovil, ale medvědi na motorce nebo na koloběžce jsou prostě úžasní!! Asi jedna z nejlepších českých komedií 70. let!! ()

rakovnik

Mně nikdy cirkusové estrády nepřirostly k srdci, čili mě tento film příliš neoslovil. Film je hvězdně obsazený a Lubomír Lipský ve svých rolích kouzelný, ale pro mě průměrný film, jehož reprízy nevyhledávám. ()

Figu

Česká nostalgická klasika, která nám dá trochu i přičichnout k tolik již neviditelným cirkusům. Luba Lipský zde válí a přesně tahle postava šaška je mu šitá na tělo. Další plusový body medvědů s cibulí jsou i v obsazení velkých hereckých osobností. Sovák, Kopecký, Filipovský, Libíček atd... Jak píšu, prostě klasika. 60% ()

cariada

Svého času mě to bralo ,ted už né. Nák mě cirkus vypadl z obliby. I když L.Lipský je tu skvělý. Spousta přeleků a bláznivých situací. ()