Klaun Cibulka (Lubomír Lipský) predvádza v cirkuse úspešné číslo s medveďmi. Riaditeľ cirkusu Bonifác (Jan Libíček) však vymení svoje medvede za cvičené prasiatka a Cibulka dostane výpoveď. Na popud detí sa prezlečie za ženu a nastúpi v škole ako kuchárka. Problémy nastanú v okamihu, keď za Cibulkom do školy prídu cirkusové medvede, ktoré ušli novému majiteľovi, riaditeľovi konkurenčného cirkusu Švihákovi (Miloš Kopecký). Vystrašia upratovačku (Darja Hajská) aj školníka a Cibulkovi nezostane nič iné, ako prevziať aj ich povinnosti. A to všetko v deň, keď má školu navštíviť školský inšpektor (František Filipovský). A tak Cibulka varí obed, upratuje a snaží sa v škole ukryť šesť živých medveďov... (TV JOJ)

sud

Komedie hodně pro děti, která se na začátku sice až moc utápí v cirkusových číslech, ovšem ze všech komedií, kde vystupují zvířata a cirkus (Dva lidi v ZOO, Cirkus v cirkuse apod.) je suverénním vítězem. A od té doby, co se děj přesune do školy, je o zábavu postaráno. Hadrabo, proč se pořád svlékáte?! 65%. ()

Tosim

Crazy pasáž ve škole - to přebíjí všechno ostatní. Vychází mi to na 90%. -JSEM ŘEDITEL CIRKUSU. -VÁŠ PŘÍCHOD TOMU ODPOVÍDÁ. ()

J*A*S*M

Všem se hluboce omlouvám, ale nemůžu jinak. Když jsem byl malej, tak se mi Medvědi líbili, ale v posledních letech je špatně snáším. ()

woody

Film který mě svou částí ve škole vždy rozesměje a kde Sovák,Filipovský,Kopecký a Líbíček hrají na Oscara(anebo alespoň na Lva).Ale scény kde jsou medvědi jsou hrozné. ()

Radek99

Docela milá, ale lehce násilně fabulovaná komedie pro děti, z níž mám dnes trochu pocit, že hlavním důvodem jejího vzniku byla politická objednávka - za každou cenu odvézt pozornost od nastupující normalizace. Scény jsou naivně roztomilé, kladem jsou skvělí herci (to nejlepší, co tehdejší herecká generace dala) a místy hodně vtipné humorné gagy a repliky. No a excelující Lubomír Lipský... (osobně pak nemám rád sklon komunisticky orientovaného umění adorovat prostředí cirkusů a estrád, což se objevovalo hlavně v padesátých letech téměř v každé budovatelské veselohře, vadí mi to aplikování sovětského vzoru, i když u nás byla také cirkusová předválečná tradice, kterou mnohem sofistikovaněji reflektuje později třeba výborný seriál Cirkus Humberto...) ()

Oskar

Oldřich Lipský měl rád cirkusy, což nepochopím, a bohužel se dal příliš unést scénami, kde vystupují pouze medvědi a předvádějí banální artistická čísla. To je důvod, proč nedávám pět hvězdiček, přestože jinak je to vynikající zábava, Lubomír Lipský i ostatní zúčastnění si to užívají a za pozornost stojí také scény s Marií Rosůlkovou, které pánové Macourek a Lipský pojali jako odkaz na Čtyři vraždy stačí, drahoušku! ("Počkejte, přinesu vám ručník." :-) 70% ()

RHK

„Jsem ředitel školy.” - „Jsem ředitel cirkusu.” - „A Vy?” - „Taky.” - „Paní kuchařko, zavolejte školníka!” ()

Sarkastic

I mistr tesař se někdy utne. Já nevím, jestli je to filmem, nebo mnou samotným, ale toto dílo mě nikdy moc nebralo, nerozesmálo a spíše jsem se u něho nudil. Je mi až trapně hodnotit film s takovou plejádou skvělých herců pouze 3*, ale nedá se nic dělat. ()

TheDarKnig

Víc pro děti než jiné Lipského projekty, ale stále mající ten jeho velmi osobitý smysl pro humor a co bych říkal dalšího. Prostě je to hrozně zábavné a dneska se už nic takového u nás ani nikde jinde netočí. Lehká matematika, která dovolí přivírat oči i nad případnými mínusy. ()

sportovec

ZLATÝ VĚK GROTESKY, filmová antologie toho nejlepšího, co kdy bylo natočeno během vrcholné fáze němého film a jeho rozverné periody, se u nás promítala, uváděna Horníčkem a později v upravené verzi Nedělou, během šedesátých a v aktualizované verzi v sedmdesátých letech měla mimořádný úspěch. Zdá se, jakoby vedla také ruku scénáristů i druhého z bratří Lipských. Cíl - bláznivě rozverná komedie pro děti všeho věku, byl vrchovatě naplněn mj. i mimořádně skvělým hereckým obsazením, v němž mimořádně vynikl v jedné ze svých životních kreací Lubomír Lipský. Udržet až zběsilé tempo pádícího děje, zachovávat alespoň dekórum věrohodnosti,provětráním hned několika hodnostářských důstojností najednou nebo báječná "kufrová scéna" trestající impertinentního padoucha v Srstkově podání jsou jen jedny z mnoha třpytů celého gejzíru gagů, na nichž je tato komedie postavena. Vytýkat filmu pro děti důsledné respektování dětského vidění světa považuji za zpozdilé; to, co se dospělému poprávu jeví jako řemeslné nedodělky, se v alternativním pohledu přetváří do neopakovatelné, vlastně až geniální imaginace. MEDVĚDI navazují na to nejlepší z tradice české filmové veselohry a dále ji rozvíjejí a posouvají. Jsou silní tím, že nic nepředstírají a jsou bytostně sví ve svém nezakrývaném dětinském blaženství. Před šestřiceti lety stejně úspěšně - chtělo by se říci až geniálně - jako dnes. ()

Ainy

Určitě pro mne jedna z dalších nádherných vzpomínek na dětství. Tuhle pohádku také dávali hlavně o Vánocích. Tento příspěvek píšu v létě v srpnu, při vzpomínce na všechny ty báječné staré filmové pohádky a příběhy pro děti se začínám na Vánoce těšit už teď :-)) ()

Le_Chuck

Perfektná komédia so školského prostredia, kam sa zatúla partička medvedíkov. Scénky ako korčuľovanie na špongiách, alebo gymnastika na školskej chodbe proste milujem. ()