Jáchyme, hoď ho do stroje!

• Československo Velký den Františka Koudelky (pracovný názov) (viac)
TV spot
Československo, 1974, 95 min

Réžia:

Oldřich Lipský

Luděk Sobota, Marta Vančurová, Věra Ferbasová, Josef Dvořák, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák, Karel Novák, Václav Lohniský, Eva Fiedlerová, František Husák (viac)

František Koudelka (Luděk Sobota), svojrázny smoliar z Chvojkovíc, odíde zo zamestnania v miestnom JRD a vydá sa z rodnej viesky do Prahy, kde nastúpi do moderne riadeného autoservisu vedeného svojráznym vedúcim Kafríkom. Ten ho spoločne s podnikavým psychológom Kláskom varuje pred braním úplatku s tým, že každý štvrťrok opustí nedobrovoľne brány závodu niektorý zo zamestnancov, aby práve kvôli problémom s braním úplatku skončil na psychiatrickej klinike docenta Chocholouška. V Prahe však hrdinu nečakajú len problémy s úplatkami, ale aj láska. V bistre, kam sa občas chodí najesť, predáva občerstvenie sympatická predavačka Blanka. František sa do nej zamiluje. Chcel by ju požiadať o schôdzku, ale proti sebe má nielen svoju vlastnú nesmelosť, ale aj ráznu tetušku, ktorá má dohliadnuť na to, aby František v Prahe nezdivel. Našťastie, je vybavený vedecky zhotoveným kondiciogramom, ktorý ako spoľahlivý sprievodca životom radí mladíkovi, kedy má svoje šťastné dni alebo, naopak, dni kritické, kedy by sa radšej nemal do ničoho púšťať. S pomocou kondiciogramu dokáže mladý muž prekonať nielen všetky životné nástrahy, ale aj vlastnú nesmelosť. (TV JOJ)

Joker 16

Rozhodně obrovský český kult plný skvělých hlášek. Sobota jako Koudelka, který se řídí kondiciogramem opravdu vždy pobaví. ()

Otan

Hodnotit filmy z těchto let ,je pro mne trochu ořech.Ano,tehdy Jáchym byl parádní film,protože těch tisíc daleko lepších jsme prostě neviděli,jinak si totiž neumím vysvětlit ,že tato celkem normální komedie,která toho zase tolik neřeší a hlavně to pro mne není bolest břicha ze smíchu, šlape na paty světovým filmům,škoda,že se o něm na západě neví,mohl to být film ,který je v top ten komedií na světě. ()

mine.slayer

Inspirace pro mnoho sebevědomý postrádajících kluků, kteří uvidí někoho kdo je na tom ještě hůř než oni sami. Luděk Sobota ve své životní roli, která se povede maximálně jednou za deset let, v případě Luďka Soboty jednou za život. ()

reccal

Ačkoli ukoktaného Sobotu moc nemusím, v této české klasice je úžasný. Dvojka Smoljak - Svěrák to krásně doplňuje, a výsledkem je svěží česká komedie, které se musíte smát i po mnoha letech. ()

ajaxx

Naprosto nezapomenutelná komedie s výbornými výkony herců Soboty, Dvořáka, Václava Lohniského coby docenta Chocholouška a samozřejmě Smoljakem a Svěrákem. Hlášky už jsou víceméně zdomácnělé, bez skrupulí a výčitek jasných 100%. ()

Ivuska71

Asi mám dnes kritický den blbec, zaboha nemůžu vymyslet nic vtipného, co bych k tomuto filmu napsala. Takže jen: je to fakt dost hustý! ()

valinka

Úžasná poněkud bláznivá komedie o tom ja život ovlivní neomylný počítač. Roztomilé gaga nesmrtelné hlášky. Neber úplatky neber úplatky jak nadčasové ŽE...... jeho maminka je tak chudá že mi poslala 1 vajíčko...... Doporučuji pustit si vždy,kdy zrajete na Chocholouška i když je to maximálně jednou za 10 let ()

ReTeZa

Zábavná a vtipná komedie... Jak moc nemusím české filmy, tak tento je mým oblíbeným... Trošku smutným faktem je, že už většinu dialogů umím zpaměti...O čem to asi vypovídá.?? ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (viac)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)