Na mušce

• USA Killing Eve
USA, (2018–2022), 22 h 24 min (Minutáž: 41–43 min)

Predloha:

Luke Jennings (kniha)

Sandra Oh, Jodie Comer, Fiona Shaw, Kim Bodnia, Owen McDonnell, Olivia Ross, Darren Boyd, Aurélie Meriel, Anatole Taubman, Rinat Khismatouline, Susan Lynch (viac)

Eve je znuděná, bystrá a pohotová pracovnice bezpečnostní služby. Villanelle je elegantní a talentovaná vražedkyně. Obě prudce inteligentní ženy, které jsou sebou navzájem posedlé, se střetnou tváří v tvář v epické hře na kočku a na myš. (HBO Europe)

incognito

Na seriál jsem narazil přes Sandru Oh, kterou jsem milovat v seriálu Chirurgové. Tady se bohužel jedná o dost zvláštní mix žánrů a výsledek je takový zvláštní patvar. První série mi přišla, že se snažzí přidat i humor, ale to u dalších dvou sérií už vidět není.  Je to celé takové nereálně. A vlastně nevíte co s i máte myslet.  Každopádně výkon Jodie Comer je skvělý to se musí nechat.  Pokud vám nepřijde zase tak skvelý tak přepněte z češtiny na angličtinu. ()

Nely

Naprosto skvělá podívaná, od začátku až do konce. Je to skvěle napsané, zahrané i natočené. Nejlepší je na tom ale samotné obsazení. Sandra Oh i Jodie Comer jsou ve svých rolích skvělé a právě Villanelle je TOP. Ona si tu svojí práci užívá a je opravdu spokojená sama se sebou. A Eve to chování a všechno ohledně Villanelle hrozně fascinuje. No, celá ta série je hodně zábavná, hodněkrát jsem se opravdu od srdce zasmála a už se nemůžu dočkat další série, po tom, jakým cliffhangerem skončila 1. série. Za mě 5*. ()

makakus

Má to několik zásadních vad na kráse. Za prvé - nejasný žánr, není to ani napínavé vražedné drama jako Dexter, ani vtipná vražedná dramedy jako Barry. Tedy málo napětí i humoru a příliš nezajímavé vaty typu rodinný život Eve nebo vztahy v MI6. Za druhé - hodně slabá story. Villanelle nemá žádnou "mission", jen se tak nějak beze smyslu potácí od jedné vraždy k druhé, aniž by to bylo nosnou součástí příběhu. Tou má být vzájemný platonicky milostný vztah s Eve, který je ale velmi slabě odůvodněný a uměle naroubovaný - aby tam bylo aspoň něco originálního. Chybí prostě zajímavý příběh a vývoj. O absenci alespoň základní logiky jednání postav a situací ani nemluvě. Za třetí - mizerné herectví Villanele (Jodie Comer), která je tím afektovaným věčným koulením očí a přehráváním opravdu na zabití. Celé to jde čím dál víc dolů. ()

Vera2613

Nič som od tohto neočakávala, no ostala som veľmi príjemne prekvapená. Šľape to ako hodinky od začiatku do konca. Postava Eve bola super a rovnako aj ostatné. Avšak šou si celú pre seba ukradla Villanelle a.k.a Jodie Comer, ktorá túto postavu stvárnila bravúrne. Bola dokonalá či už len od zmeny akcentov alebo dokonca jazykov až po jej bezcitnosť, šarm a dá sa povedať detinskosť, ktorou sa postarala o mnoho vtipných momentov. Keď už som pri tom, vôbec som nečakala, že to bude tak vtipné vzhľadom na vyššie uvedený žáner Drama/Thriller. Mne osobne sa páčili obe série hoci prvá možno trocha viac, keďže som absolútne nevedela, čo čakať. Dúfam, že tretia nesklame a latka zostane rovnako vysoko. Za mňa jasných 5* ()

jfaba

Poslední čtyři díly přitažené za vlasy a už to bylo přehnané. Je to taková parodie. Jestli tam byl humor (černý nebo jakékoli barvy), tak jsem ho nezaznamenal. Já totiž nemám smysl pro humor. Na pohřbu se taky nesměju. Postavy se chovaly divně. Všechny. Další série proběhne bez mé přítomnosti. ()

shaacul

Chtěl jsem se podívat na ten, v různých žebříčcích roku 2018, super vychvalovaný seriál. Začalo to dobře, bohužel s příchodem Ruské linky vyměnil scénárista mozek za vodku a stala se z toho variace na Svéráz národního lovu, přibilo humoru a ztratila se veškerá logika. ()

Tempest

Tak pro mě absolutní překvapení roku. Ze seriálu, o kterém jsem nikdy neslyšel a trochu náhodně ho vybrala moje přítelkyně, se vyklubala opravdová pecka. Nikdy bych nevěřil, že budu fandit bezohledné a naprosto ujeté nájemné vražedkyni, kterou fantasticky ztvárňuje Jodie Comer. Většího cvoka jsem snad ještě neviděl, zdařile ji sekunduje snad jenom Root z Lovců zločinců, ale je prostě skvělá. Třeba její zaučování mladších zabijáků smrdí vysloveně krchovem a když dostane jakýkoliv příkaz, tak je sice jisté, že ho provede, ale pokaždé s nějakou přidanou hodnotou, která často není objednateli přivítána s moc velkým nadšením. Mimo jejího protipólu Eve je další výraznou ženskou postavou vedoucí oddělení britské tajné služby v podání Fiony Shaw, jedinou mužskou výraznou roli, ale také naprosto nezapomenutelnou, je Konstantin. Mohu jen doporučit, za první tři série dávám 100%. ()

GinaT

Takova trochu “ ruska” britska Brutalni Nikita s “americkou” policajtkou. Je to vlastne dobre, jen tedy moc nechapu ty nadsene vykriky co se tyka Jodie Comer- ovsem pokud bylo zadani ze hrdinka ma byt nesnesitelna nesympaticka pi** tak to zvladla na vybornou. “Promeny” v ramci jobu zas takova hitparada nejdou. ()

Accuphose

Tak jo, důvod proč jsem to celé viděl a proč to teď hodnotím, je reakce kamarádky: "Páni, tohle je nejlepší seriál, co jsem viděla." A píšu to postupně, protože ten seriál má více rovin, než bych dal celistvě dohromady po prvním dílu. Dalo by se z fleku napsat, že to je blbost a jak se to někomu může líbit. Mělo by to stejně vypovídající úroveň, jako když Vás holka "načapá" u toho, jak koukáte na Jack staví dům. Reakce bude něco ve stylu. "Proboha, jak se ti tohle může líbit (co ti to proboha dává)". A do toho nejdu. První dojem je, že koukáte na komiks pro ženy. Pak zjistíte, že logika, realističnost a děj tam nehrajou roli, teda on ten seriál dělá vše napůl záměrně. Hraje si to skvěle s neurotickou povahou žen, které zajímá, jaký to bude mít konec (teda aby dopadlo dobře to, co dobře dopadnout nejde - si diváci myslej, a pak abychom byli překvapeni, že se to teda autorům povedlo). Do toho nějaký vraždy a nechutnosti, protože to tomu dává hloubku a proč bychom se na to nekoukly holky. Teď na chvíli z jiného soudku. Role se nám otočily, na hlavní hrdinku, která dělá ženské chyby (ty jí odpustíme - nemůže být ve své dokonalosti zas tak moc) čeká doma manžel, který chápe, že zachraňuje svět a že se jí vlastně nakonec spíš omluví on (když ji celý dny a týdny nevidí), ani spolu nešukaj, protože tam vždy do toho něco důležitýho přijde. Eve je zkrátka na roztrhání. Důležitá, prim tu totiž hrají ženy a muži jsou tam vlastně až v druhé řadě. Než bych tohle měl začít kritizovat, tak jen řeknu, že mužům se taky líbí nepostradatelnost mužských postav, se kterou se divák velice rád ztotožní. Ono by to celé úplně nefungovalo, kdyby tam nebyl ten největší trumf, na který čekají všechny ženy. Emoce, milion emocí, rochnit se v tom, ta zlá je sice psychopatka, ale inteligentní a nemůže bejt úplně bezcitná, jen když teda chceme, aby psychopatkou byla (když chceme aby nebyla, tak to na chvíli vypneme). Obě hrdinky si k sobě vytvoří vztah plný vášně a nenávisti a my budeme se zatajeným dechem sledovat, co se z toho nakonec vyklube. A teď k tomu, co mi poměrně zásadně vadí. Když potřebujeme někoho najít, tak se podíváme do databáze, kde máme všechny možný lidi, kteří to mohli udělat a nebo za tím stát - a máme ho/ji, hotovo. Autoři si to dost zjednodušují, na druhou stranu cílové skupině to vadit nebude. A teď to podstatné, ačkoliv si autoři vytvořili nesmyslný svět, tak se ho drží a hlavně v něm všichni hrají skvěle své role. Když na tenhle koncept přistoupíte, tak Vás to víceméně přestane srát. Co musím hodně ocenit, tak jsou kvalitně udělané interiéry, práce s kamerou, filtry a oblečení pro naši sladkou vražedkyni. Nosí opravdu krásné, sladěné outfity. To, že dělají z mužů trochu kokoty, to mi zas tak moc nevadí, protože přiznejme si to, čím dál větší skupina mužů se tak chová a ten způsob je poměrně legrační a neuráží mě to. Takže jak to celé zhodnotit, nevleklo se to, příjemně to utíkalo a i když nejsem cílová skupina tohohle seriálu, tak to stačí s přehledem na 3 hvězdičky. () (menej) (viac)

camomilla

Takovyhle serial mi presne chybel! Jo, i tajni agenti jsou obycejni lidi, kteri dokonce nakupuji, vari, resi vztahove problemy a svete div se, dokonce i maji strach! Britsky humor, napeti a civilni pojeti celeho serialu je pro me osobne dokonala kombinace, jejiz tresnickou na dortu je chemie mezi Eve a Villanelle. Tenhle serial si zaslouzi trosku casu a bude zrat jak vino. V kazdem dile se deje neco, co ho posouva dopredu, nestoji na dilech kde se zapletka opakuje stale dokola (mise-zachranime svet a v dalsim dile totez). Jinak Jodie Comer je pro me vysla hvezda, ty jeji psycho pohledy jsou dokonaly! ()

Dr.Love

Jeden z těch povedenějších seriálu s queer pozadím, který přináší asi nejamatérističtější coming out ever made, v posteli, v hotelu div nechyběli župánky a natáčky na hlavě. Vtipné jen v hodně málo situacích a zlomit vaz klukovi v nemocnici po nehodě že vypadá jak zrůdička tak to mě fakt nenadchlo, ač má scéna trochu vtipný motiv. Po čtvrtém dílu i odhalen motiv celého seriálu, "killing eve" je vlastně o tom kolik toho Sandra Oh, dokáže snést než se totálně psychicky rozpadne...zvládne toho kurva hodně protože to vystačí na 4 sezóny. Inovativní vraždící způsoby vydrží asi tak čtyři až pět dílů a pak se to změní spíše v jakousi roadshow která ač se údajně odehrává v různých městech, ale máte pocit že se natáčí pořád jen v anglii. A co si bude nalhávat hlavní vražedkyně je spíš jak hrom do police co má hodně "scenáristického" štěstí než tichý a nenápadný zabiják. Přístup k jednání charakterů je poněkud zvláštní ale proč bychom měli očekávat logické jednání v něčem co samo o sobě smysl moc nedává. Protože všechno odpustíme těm kteří nám náhodou na hajzlíku řekli že vlasy mame nosit rozpuštěné. Tak to je určitě důvod k odpuštění masakru a ubodání vašeho kamaráda na diskotéce. To přece dává smysl ne, protože k oné osobě chováte velmi zvláštní a neznámé city. :/ ()

Mukade

This thingy's better than Dexter lol, He would like Her. xD [spoiler: ale na mňa je až príliš psychopat, najprv hrozným spôsobom prizabije svoju ex ktorá ju stále miluje a potom ju už definitívne zabije bez štipky ľútosti, aach, 100% psychopat. ((ale stále ju nemôžem úplne neznášať, aj keď by si to zaslúžila. Bláznivý mozog (môj)  xD))] ......................... Najlepším kamarátom v 4. "sezóne" bolo pre mňa "tlačítko 2 sekundy dopredu"....................SPOILER: https://www.thewrap.com/killing-eve-finale-author-villanelle-will-be-back/ ()

tehol

dobre natoceny a zahrany serial, nicmene cele cele je to neuchopitelne a motivy postav mi prijdou uplne nepochopitelne, nebo jakoby tam ani zadne nebyly. zaver uplne divny.. ()

Dejf19

Skvělá Jodie Comer, bavil jsem se u každé její scény. Konec trošku přitažený za vlasy a něco mi na něm prostě nesedělo, ale možná o to víc se těším na druhou sérii. ()

Unlikelyhero

neskutečně zábavné a vynálezavé, šílená vražedkyně dokonalá, nejzajímavější pro mě bylo, že seriál celou dobu balancoval na hraně, kterou kdyby překročil, stane se z něj pitomost, a oni to ustáli, smekám ()

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

16.07.2022

Režisérka a scenáristka Nadějné mladé ženy Emerald Fennell byla údajně přizvaná herečkou Anou de Armas (Není čas zemřít, Na nože), aby pomohla napsat scénář k chystanému akčnímu spin-offu Johna Wicka… (viac)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (viac)

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

25.09.2019

Šéfka Amazonu Jennifer Salke se v posledních dnech nebojí dávat veřejně najevo, jak moc si cení práce herečky a scenáristky Phoebe Waller-Bridge. Tahle talentovaná autorka se v poslední době skloňuje… (viac)