Danielův nový spojenec, který se k němu nastěhoval, zkouší Amandinu trpělivost. Miguel hledá otce v Mexiku. Terry začne s proměnou školy Cobra Kai. (Netflix)

castor

Začíná to přesně tak, jak jsem se obával. Johnny se pokouší o utužování vztahu se synem, Sam nechápe rozhodnutí otce skrze uzavření Miyagi-Do a Miguel (s titulem nejotravnějšího ze všech mladých) hledá otce v Mexiku. Tvůrci se snaží, aby si každý ukousnul kus koláče, ale předchozí přidávání vedlejších postav ničemu zvlášť neprospělo. Naštěstí Terry Silver, padouch z Karate Kid 3, zůstává poměrně zajímavý. Zaměřme se proboha zpět víc na dospěláky, kteří mezi sebou mají dlouhou a komplikovanou historii. Hodně mdlý rozjezd. ()

P_Neubauer

Nečekal jsem od toho nic velkého, tenhle seriál už podle mě měl skončit nejpozději u 4. série aby si zachoval kvalitu které dosahoval kolem 2. a 3. řady. První díl byl ale ještě o poznání horší než jsem čekal. Všechny příběhy co se tímhle dílem prolínaly byly celkem nudné. Jediná dějová linka, která měla potenciál byla zkažená tím, jak Daniel musel všechno vysvětlovat jako bychom předchozí řady neviděli a jak někdy pitomě se choval jeho nový spojenec. No a akci na konci podle mě jen tak tak zachraňovala hudba, a i tak jsem si jí moc neužil. Co mě zaujalo bylo to, že Danielův plán nebylo prostě sehnat dětem nového senseje a znovu ho někde porazit ale jít na to tenkrát jinou a poměrně i chytrou cestou. Podle toho jak jsou zatím hodnoceny další epizody věřím, že se to zlepší, ale pochybuju že to má vůbec šanci se rovnat těm nejlepším sériím. 45% ()