Ztraceni ve vesmíru

• USA Lost in Space
USA, (2018–2021), 23 h 18 min (Minutáž: 39–66 min)

Mina Sundwall, Molly Parker, Toby Stephens, Parker Posey, Maxwell Jenkins, Taylor Russell, Ignacio Serricchio, Amelia Burstyn, Raza Jaffrey, Ajay Friese (viac)

Recenzie používateľa Nykrous k tomuto seriálu (4)

Ztraceni ve vesmíru (2018)

Don West (Ignacio Serricchio), zde má velmi těžký úkol udržet příšerné herectví a otravnost ostatních postav na svých bedrech. Bez něj a snad Penny bych to asi nevydržel sledovat. Všichni tu hrozně přehrávají a každý zde mluví a kouká do dáli jako nějaký filosof. Do toho to všichni říkají tím úplně stejným stylem. Slovo Robinson jsem tu slyšel snad milionkrát (Hlavně když si Robinsonovi mezi sebou řekli vícekrát celým jménem než jen křestním) a už mi to drásalo nervy. Rodina zde celkové funguje poměrně špatně a nerealisticky. Smithová, která měla potenciál se stát postavou, do které se nejlépe vcítím, tu je příšerně otravná a přehrává tak, že ji to nemůže nikdo věřit. Je tu brána za geniální a já umíral při každém jejím nápadu a při tom, jak ji to vyjde. Maureen taky příšerně zahraná a ještě k tomu je její postava taky k nevydržení. Scénář je něco tragického. Hustota zvratů a jejich klišovitost je na absolutním maximu. Když jsme v té nejlepší chvíli tak se něco posere. Naopak když jde do tuhého, tak jsou zachránění. Jasný, je to tak v každém seriálu, ale tady se prostě nestane, že by se to stalo jinak. Uměle a nefunkčně se to tím snaží zdramatizovat, ale akorát oddalují to co mě reálně zajímá. Ve 3. sérii se dost věcí značně zlepšilo. Planety, charaktery i zvraty. Celkový audiovizuál, ale hlavně vizuál je prostě vrchol v seriálové tvorbě. Celková záhada ohledně robotů mě také dost brala a objevilo se zde pár super momentů. Nějaké kladné emoce jsem přitom také pocítil. Konec dost velký bordel. 55% ()

Série 1 (2018) (S01)

Od seriálu jsem očekával více prozkoumávání vesmíru a fascinující nové planety, ale dostal jsem spíše rodinné drama s milionem zvratů na každé minutě. Neberte mě zle, ale konec této série byl přímo bizarní, co minuta to zvrat a já z toho už opravdu nemohl. Jen jsem v duchu nadával ať už se konečně stane to co se má stát a nedělají tam zbytečné koniny. Ještě do toho je každý zvrat tak klišovitý jak jen to jde. Abych to tolik neshazoval, tak vztahy se tam budují poměrně pěkně a až na některé postavy, které mě přímo vytáčejí, je tam dost sympatických charakterů a zajímá mě co s nimi bude dál. Vizuál také nijak moc nepostrádá a dá se na to příjemně koukat. Rodina funguje tak, jak často ve filmech rodiny fungují, ale od reality to má daleko a tím, že je to asi hlavní téma tak bych řekl, že to mohlo být lepší. Celkově je to takové nijaké a moc mě to neoslovilo 50% ()

Série 2 (2019) (S02)

Podobné jako 1. série, tak to zde nebudu moc protahovat. Hlavní planeta stále nezajímavá. Alespoň se na chvíli ukázala i ta další, která tomu dodala trochu té fantastičnosti. Vztahy, dialogy stále nic moc a skoro každý přehrává. Smithová a Matka Robinsonová nadále tragédie. Don a Penny naopak stále super. Zbytek ok +-. Zvraty byly snad ještě ve větším množství a horší než v první sérii. Finále tu bylo o něco lepší. Dostali jsme se trochu více do hloubky robotům a historie celé mise. A bylo zde pár fajn rodinných momentů spojených s flashbacky. 50% ()

Série 3 (2021) (S03)

Poslední série zařídila, že nejsem naštvaný, že jsem na seriál začal koukat. Není zde takové množství zvratů, postavy, které mě neskutečně štvaly se staly o snesitelnějšími a konečně!! zde máme zajímavé planety. Začátek série mě hrozně potěšil, protože tak jsem si představoval, že seriál s Názvem Lost in space bude vypadat. Zajímavá a vizuálně přitažlivá planeta, fajn mystery ohledně fortuny a původu robotů. Přidání dalšího člověka do románku bylo dle mého dost zbytečné. Lezení na tu horu a poté vznášení bylo meh, ale jinak moje nejoblíbenější epizoda seriálu. OK to zůstalo i nadále, akorát finále bylo poměrné velký bordel. Stále zde bylo dost chyb, které byly v předchozích sériích. 65-70% ()