Ztraceni ve vesmíru

• USA Lost in Space
USA, (2018–2021), 23 h 18 min (Minutáž: 39–66 min)

Mina Sundwall, Molly Parker, Toby Stephens, Parker Posey, Maxwell Jenkins, Taylor Russell, Ignacio Serricchio, Amelia Burstyn, Raza Jaffrey, Ajay Friese (viac)

Recenzie používateľa Sharpooter k tomuto seriálu (4)

Ztraceni ve vesmíru (2018)

Ztracení ve vesmíru určitě není seriál k zahození, ale taky nepatří k těm nejlepším, které nám může dnešní svět nabídnout. První série je nejslabší, některé díly v ní jsou opravdu odpad, rozjezd mohl být zpracován lépe. Druhá řada už je lepší a asi i nejlepší, má dobrý příběh, je i trochu napínavá, připomíná Trosečníka, nebo Marťana. Třetí řada je něco mezi první a druhou řadou kdy hlavně poslední dva díly byly nic moc, ale úplné zakončení seriálu (asi posledních 5 minut) bylo dobré. Celkově je seriál mířený hlavně na starší děti a teenagery. Jde spíše o rodinné sci-fi, takže žádné hvězdné války nečekejte. Je to v podstatě taková pohádka, která ale neurazí ani dospělé publikum. Co mi celkem vadilo, byla zápletka asi třetiny dílů, kdy se něco pokazilo, respektive nešlo podle plánu, nebo prostě selhaly motory, atd. Příběh je na takovýchto nehodách/náhodách vystavěn a občas to bylo až do očí bijící, jak je to neoriginální. V každém seriálu jsou nějaké náhody, které pomáhají vystavět příběh, ale tento seriál je na nich postavený kompletně. Efekty byly skvostné, měl jsem pocit, jako bych na různých planetách, nebo ve vesmíru opravdu byl, takže za tohle obrovský palec nahoru. Herci byly sympatičtí, některé jsem znal i z jiných projektů a jejich postavy byly dobře napsány. Doporučil bych tento počin? Ano, ale nesmíte od toho nic čekat, jinak budete zklamáni. 7/10 ()

Série 1 (2018) (S01)

No, po shlédnutí první série mám takový ten divní pocit, jaký máte po horské dráze. Vzhledová kvalita dílů byla dobrá to jako ano. Exoplaneta, vesmír a loď je udělaná nádherně, ale co se scénáře týče tak jeden díl byl opravdu o ničem, poté dva díly jsme se konečně někam posunuly a následně zase špatný díl. Sci-fi svět ve kterém se seriál odehrává je dobře napsaný, skvěle vysvětlený a vymyšlený. Celkově by sérii prospělo trochu lépe odvyprávěný příběh / lepší scénář, abychom se nemusely každý druhý díl dívat jak se něco podělá a také trochu méně "náhod / nehod" na kterých je seriál postaven a které v podstatě utvářejí scénář. První série je pouhopouhý průměr, ale naladí vás na pokračování. ()

Série 2 (2019) (S02)

V druhé sérii jde už jasně vidět, že když se scénáristům chce, tak mají dobré nápady. Začátek série připomíná filmy Trosečníka nebo Marťana, kde se hlavní postavi snaží přežít na cizí planetě a následně se z ní dostat. Zbytek série nám představil i několik nových postav, které mají dobře napsaný příběh a vy si je hned zamilujete. Většina dílů byla udělaná, aby vás připoutala k sedačce a každý díl vás správně nabudil a přinutil zkouknout další. I když zde opět byly scénaristické prvky typu: každý díl se něco podělá, tak oproti první sérii zde byly tyto prvky dobře zabudované a díky lepšímu scénáři jsem se ani jednou nedržel za hlavu. Konec série vás nádherně připraví na další sérii a já už se na ni nemůžu dočkat. ()

Série 3 (2021) (S03)

Třetí série byla pěkné ukončení seriálu, i když jsem první dvě řady a tuto poslední viděl s ročním odstupem, tak musím říct, že mě tato série bavila. Postavy dostaly určitý vývoj, který byl dobře zpracovaný. Určitě bych neřekl, že se jedná o nejlepší sérii, spíše bych řekl, že jde o něco mezi první a druhou řadou. Příběh byl dobrý, určitě mohl být lepší, nebyl tak napínavý jak v druhé řadě a hlavně byl hrozně předvídatelný. Efekty byly opět super. Poslední dva díly byly nejhorší a tak trochu i celou sérii ruinují. /spoiler/ Myšlenka, kdy na robota spadne kámen, ty ten kámen zvedneš a on je tvůj nej kámoš, je trapná!!! /konec spoileru/ Prostě dostaly jsme, co jsme dostaly a já si nestěžuji. 7/10 ()