Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným (oficiálny text distribútora)

Jeffo8

Skvělý film, skvělý herci a skvělá hudba. Opravdu dojemný film ve kterém by jste jen těžko hledali sebemenší chybičku. 93% ()

nihiliste

Vrcholný výkon Dustina Hofmana, který chlapce postiženého autismem zahrál naprosto výtečně! Tom Cruise ho výborně doplnil a jako celek je film fantastický. ()

marketcsfd

Hoffman bez komentáře nadlidský úděl a povedlo se, al bohužel mi tam Cruise bije do očí a příliš mi tam nesedí ale to je jen osobní názor. Zpracování vynikající. ()

Eclipsis___

Životné úlohy zrejme oboch hercov, hlavne Dustin nemal chybu. Trochu sa mi nepozdával len koniec, hoci nie som zástancom happyendov, tu by sa nejaký hodil. Aspoň minimálny, lebo po scéne s vlakom som zostal zaskočený, že sa rozbehli titulky... akoby niekto v polke filmu uťal. ()

Lysman

Tady snad ani nelze hodnotit jinak než 5*. Pomale plynoucí, ale o to více strhující příběh o sblížení dvou zcela rozdílných a odlišných postav, které jsou ze začátku spojeny jen společnou krví, ale postupem času dostane jejich vztah podobu pravé bratrské lásky Tenhle kultovní film se právem řadí mezí nejlepší vůbec a to mimo jiné díky hereckému výkonu Dustina Hoffmana. Je tady dokonale prokreslená psychika postavy autisty Raymonda a zahrát ho mohl jen herec největšího formátu. Řekl bych, že tohle byl jednoznačně nejlepší herecký výkon Dustina Hoffmana vůbec. Ovšem nesmíme zapomenout na Toma Cruise (Charlie Babbitt), který to samozřejmě zahrál bravurně. Jediné co mi celkem na tomto filmu vadilo, bylo, že ze začátku Charlie Babbitt byl spíše jako antihrdina. Kdo neviděl, jakoby nežil ... ()

JARDAHONDA

Dustin Hoffman triumfuje ve své oscarové roli a Tom Cruise předvádí oslnivý herecký výkon, v kterém vzniká silné pouto mezi dvěma tak odlišnými lidmi. Hluboký a strhující film diváka naplní dojetím a úžasem. Jistě nechci opomenout hudbu od Hanze Zimmera, která byla už jen třešničkou na dortu. ()

Ware

Skvelý film, ktorý mám osobne radšej ako Forresta Gumpa. Dustin Hoffman v nezabudnuteľnej Oscarovej úlohe autistu Raymonda a Tom Cruise ako jeho arogantný brat Charlie, ktorý si napriek všetkému dokáže nájsť k bratovi cestu. Nezabudnuteľné scény ako napr. jazda po diaľnici či "počítanie kariet" vo Vegas rozosmejú aj dojmu. K tomu všetkému skvelý hudobný podmaz od Hansa Zimmera. 95% ()

AmericanX

Zcela zasloužený Oscar pro Dustina Hoffmana, je to génius, to, co předvedl, je neuvěřitelné... Cruise byl taky výborný, konečně ukázal, že umí hrát. Pro mě je ale tenhle film jedna "one man show" Dustina Hoffmana.. ()

edgeratedR

Plnej počet především za Hoffmana, který ve filmu předvedl něco výjimečného. Kdybych ho neznal, měl bych ho za skutečného autistu .. ()

eyeskiller

Dve hodiny neopakovateľného hereckého výkonu Dustina Hoffmana. Tomuto filmu sa jednoducho nedá nedať 5 hviezdičiek. Úžasný dej, skvelá myšlienka vzájomnej sociálnej interakcie medzi "autistom" a egomaniakom. Tento film si pozriem vždy, keď mám na celý tento náš svet nervy, tento film je tým pravým na ukľudnenie. Hudba Hansa Zimmera tomu samozrejme ešte dáva viac a viac, jednoducho je málo filmov, ktoré sa môžu pochváliť takouto kvalitou... Klobúk dole a moje obrovitánske odporúčanie! ()

Whyte

Dustin Hoffman ve své životní roli autistického Raynmonda v konceptu typických klišé (kterým je ve většině případů zakladatelem a budoucí inspirací) odcizeného lidství a postupného vývoje bratrského vztahu (ať z jedné strany pouze mírně opětovaného) a společně s mladým Tomem Cruisem z něj po rozvláčném úvodu a vývoji děje ždímají maximum. //83%// ()

Fraktální

Jediné na čem ten film staví je zajímavost autismu samotného, zbytek je už jen velice průměrná omáčka. . Ted se jen rozhodnout jestli je to plus vybrat si silné téma a zbytečně ho nepřebíjet a nebo jetli je to případ "víc stěstí než rozumu" vybrat si silné téma a nic k němu nedodat... pusobí to na mě tak díky závažnosti této poruchy... když se to tak vezme třeba Mlčení jehnátek,Big bang theory nebo Nedoknutelní staví na úplně tom samém s tím rozdílem, že tam poruchy hlavních akterů nejsou takové aby nemohli rozvíjet děj.Tam se dá s psychologii hlavní postavy pracovat někam ji posunout, defakto tvůrce filmu musel vytvořit psychologický profil, tady jsou ale vlastně jen převztaty znaky určitého onemocnění... Jak to rozhodnout. Stačí kouknout na profil režiséra a scénaristů->Průměr(hodnotím pouze poměrem černá-modrá -červená, jejich ostatní filmy neznám) ...nezbýva mi nic jiného než se přiklonit k názoru 2. a proto to nemůže být plný počet ()

Hanes749

Neskutečně dojemný příběh. Dustin Hoffman tady dokázal něco neuvěřitelného, oscar jednoznačně zasloužený. Ale také Tom Cruise je výborný. Skvělý je celý film, jednoznačně za 5*, kdybych ale mohl ohodnotit Hoffmana zvlášť, dostane 6*. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (viac)

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)