Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným (oficiálny text distribútora)

Razzor_82

"Nechodíme ven když prší" Kultovní cestovatelské drama o prohlubujícím se bratrském přátelství. Zahřeje na duši opět i po mnoha letech. Hoffman sehrál úžasně věrohodně roli geniálního autisty. Cruise se pomalu mění z hajzlíka na chápavého bratra. Vytříbená a pomalu plynoucí hudba Zimmera je trefa do černého. Levinson dokázal odlehčit lidský a smutný příběh vtipnými momenty. Scéna v kasinu je nezapomenutelná. Finále je dokonale  emotivní. 9/10 ()

kondor77

Né vždy Vám nějaký film sedne i přes (právem) vysoké hodnocení. A tento film je pro mne toho důkazem. Omlouvám se, ale film jsem nedávno opětovně shlédl a jen potvrdil mé průměrné hodnocení. ()

NitroXcz

Nemusel jsem ani přemýšlet, že bych dal jiný hodnocení než plný počet... Krásně odvyprávěný příběh dvou bratrů, kteří ani nevěděli, že jeden druhého mají. Dá se pochopit, že s lidmi, co jsou nějakým způsobem postižený to je občas těžké. Cruise a Hoffman (Hoffmanovi byste to i chvílema uvěřili).  svoji roli zahráli perfektně. ()

Kalimero13

Neuvěřitelných 35 let a ten film vůbec nezestárnul. I přes ty zavádějící pomýlení, co se autismu týče, čert to vem. Je to především film o vtahu a docela mě překvapilo, jak nekýčovitý je. ()

Odpadlik

O výborných výkonech Dustina Hoffmana v tomhle filmu se napsalo už dost, mě se tady tenkrát líbil i Tom Cruise, možná jeden z jeho nejlepších filmů. Zmínil bych ještě atraktivní exteriéry, efektní úvod s výbornou (a notoricky známou skladbou Iko Iko) a velmi pěknou Valerii Golinovou (Žhavé výstřely) ()

smack

Hrát z fleku autistu a ještě k tomu tak věrohodně dokáže jen Dustin. Nobelovku dostat nemuže, tak aspon že má Oskara. A Cruis zahrál dobře nervózního "staršího" mladšího bráchu. Skvěle zahraný od obou...a navíc krásnej příklad bratrský lásky...hudba taky neměla chybu...fantazie ()

chaturga

Dustin je prostě jednička. Tom Cruise také nezahálel. Velmi dobrá dvojice. Neuvěřitelně realistické. A hlavně změna postoje k autistickému bratrovi je dojemná. Perfektní dílo. ()

teddinka1

Dustin Hoffman?? Ten drsňák?? Tohle bylo první, co mě překvapilo. Drsňák, který hraje autistu, nevím, na kolik je to věrohodné, žádného neznám, ale už od pohledu bylo poznat, že je jakýs takýs podivín. Výborně zahrané hlavní role. Je tam taky dobře ztvárněný vztah mezi bratry, jak se postupně vyvíjí, jak si na sebe zvykají. A všecko to začaly a zkazily peníze. "Řekni, že K-mart je sra*ka." :D ()

Respex

Hoffman a Cruise vytvořili famozní dvojci v nezapomenutelném filmu. Nevěděl jsem co mám očekávat a se shlédnutím jsem dlouho otálel. Nyní jsem si jist, že se jednalo o jeden z nejsilnějších filmových zážitků vůbec. Opět funguje vše co by mělo. Za mě 5* ()

HonzaMag

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, ke kterému se stále rád vracím. Dustin Hoffman v jedné ze svých nejlepších rolí, Tom Cruise také nebyl špatný, vynikající hudba. Pět hvězdiček je pro tento snímek málo! ()

Arequipa

Dustin Hoffman je jako autista skvělý a Tom Cruise mu zdařile sekunduje. Přesto mi film připadá hodně přeceňovaný. Např. Čas probuzení a výkon de Nira považuji za minimálně srovnatelný, ne-li lepší. ()

Jonatána

Vynikající. Nemusím Toma Cruise, ale přiznávám: ten hezounký scientolog vážně umí hrát. Famozní Dustin Hoffman, pro jehož výkon mě nenapadá dostatečně výstižné slovo,nádherný příběh, kouzelná Valeria Golino... O-ou, pět hvězdiček. ()

dessa

Vynikající film stojící na famózní herecké kreaci Dustina Hoffmana, rušivě však občas působí Tom Cruise. Dávám ale 5 hvězd, dal jsem je i subjektivně vzato horším filmům. ()

CliffLee

Film, který mě už neuvěřitelně dostal na základce a od té se na něj vždy rád kouknu, také jeden z filmů na které se jen tak nezapomíná. Výkon Dustina Hoffmana je neuvěřitelný přímo brilantní, Tom Cruise mu také zdatně sekunduje a když se k takovímto hereckým výkonům přidá výtečná režie a skvělí scénář poprávu vznikne kultovní drama o autismu... každý filmový nadšenec by měl tento film vidět. 10/10 ()

simplejack

Já těm filmům o autistech, mentálech, bláznech asi nikdy nepříjdu na chuť a to ne ani kvůli nim samotným. Tady totiž nebýt Hoffman tak nevim nevim, dvě hvězdičky za jeho geniální herectví a další dvě za ten kouzelný vztah co s Cruisem předvádějí, ale k dokonalosti mi tu toho chybí hodně. Pro ten pocit okamžiku výborné, dojemné, silné, při sledování filmu si to asi dost užijete, ale celkově s odstupem ve mě tenhle snímek nic moc nezanechal.....Kdo ví možná jsem jen bezcitné hovado ()

Chegynka

Raymond Babbit: Uh-oh. Prd. Charlie Babbit: Ty ses uprdl, Rayi? Ty ses sakra uprd? Jak to můžeš vydržet? Raymond Babbit: Nevadí mi to. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (viac)

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)