Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným (oficiálny text distribútora)

wellfish6

Herecký výkon Dustina Hoffmana nezpochybnitelně výborný, Tom Cruise jako polepšený bratr dobrý, scénář s pohádkovým koncem, kdy dobro vítězí nad zlem a bratr radostně přijme postiženého bratra, jen stěží uvěřitelný. ()

lemings1

Výborný film vrátane hereckých výkonov. Získal 4 oskarov k tomu nie je čo dodať. Aj keď nezískal za hudbu, myslím že tá bola jedna z najlepších, ktoré som kedy počul. Tu nie je iná možnosť ako dať ***** :-) ()

Korina

Pro mě klasický film - nevšední příběh, skoro uvěřitelný, dojímavý, hodný k zamyšlení. Skvělé herecké výkony dnes už hodnotných herců. ()

pavont

Legendy by mali zostat legendy ale co uz. Ano Dustin si rolu nastudoval poriadne ale svoje gesta a repliky opakuje tak casto ze mi to ako umenie neprijde a stane sa otravnym. Cruise teda prdviedol aj lepsie vykony . Road movie tohto typu je zalozena na silnych emociach alebo prinajmensom humore ale v podstate sa tohto dostava poskromne co na 133min. badat velmi zretelne. Takto je to pre mna bohuzial len priemer ale vela nechybalo. ()

Spike86

100% Bez debat. Skvělý scénář, výborná režie, hudební doprovod Hanse Zimmera a neskutečný herecký výkon Dustina Hoffmana, který jde úplně mimo všechny stupnice. Ani Tom Cruise nezahrál špatně až na pár momentů. Nechybí vtipné ale i dojímavé momenty. ()

schnegy

Vždy si rada pozriem, vždy sa na konci rozplačem. Pritom film citovo nevydiera, zobrazuje vzťah dvoch bratov veľmi prirodzene. Veľmi dobré herecké výkony, atmosféra aj hudba. Film ako má byť. Bez váhania ho radím medzi moje najobľúbenejšie. ()

filiperros

Legenda světového filmu. Nejslavnější role Dustina Hoffmana, Tom Cruis velmi zdatně sekunduje. Kdykoliv jindy by s ímhle výkonem všechny zastínil, ale Dustin na to vyzrál a jakákoliv případná měřítka hodnocení postavil na hlavu a obrátil naruby a dal herectví úplně novej rozměr. Ale bez Toma by to taky nebylo ono. Prostě dvojka k pohledání :-) ()

Ramesse

Když jsem viděl název filmu, říkal jsem si, že to bude zase jeden z fenoménů dnešní doby z koncovkou -man, navíc s Tomem Criusem v jedné z hlavních rolí. O to větší překvapení na mě čekalo v podobě Dustina Hoffmana alias autisty Raymonda Babbitta, který se své role zhostil naprosto dokonale. A Tom Cruise předvedl, že umí i něco víc, než se jen přitrouble ksichtit v akčních filmech. Zkrátka výborné a dojemné drama, na které se kdykoliv rád znovu podívám. ()

enzo_cz

Film, který maximálně těží z výkonu obou představitelů. Dustin Hoffman vé své nesmrtelné roli, geniálně ztvárněné. A co se Toma Cruise týče. Pro mě je jeho výkon v tomto filmu rovněž užasný. Chemie mezi bratry funguje skvěle, nikdo nepřehrává.V podstatě po celou dobu filmu nemáte pocit, že se díváte na film. ()

mimuzik

Jeden z nejgeniálnějších filmů, které jsem viděl. Mimořádný výkon Dustina Hoffmana, pro kterého to byla životní role. Jeden Oscar za jeho výkon mi ale připadá směšný, dal bych mu minimálně tři. Nic originálního mě již nenapadá, jen podotknu, že tento film se řadí v mém žebříčku TOP filmů hodně vysoko. ()

traktorzetor

Geniální snímek, po právu zařazen mezi nejlepší filmy všech dob. A to, co předvedl Dustin Hoffman, bych se nebál ohodnotit jako nejlepší herecký výkon, který jsem kdy viděl! Bravo, 100% a bez jakýchkoliv pochyb. ()

jimmyisagirl

Neříkejte mi, že Hoffman není autista. Příběh je neotřelý a výjimečně dojemný. Mladý Cruise (na začátku kariéristický a nesympatický) má sice celou dobu nervy doslova nadranc, ale kdo by se mu divil, když trenky z K-martu prostě JSOU nejlepší, a letadlem prostě NEPOLETÍME.. ()

certik6663

Nikdy som si nejako nenašiel čas na tento film no dnes som si ho konečne pozrel a s kľudným srdcom poviem že to bol jeden s najkrajších filmov aký som kedy videl.Mne osobne ako málo ktorý film zahral na city,ale tento mi zahral až veľmi :-) Nikdy som si nejako veľmi nevšímal herca Dustina Hoffmana avšak po tomto zhliadnutí musím uznať že je Génius pretože tak ako zahral autistu to fakt zabil a je mu všetka česť ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (viac)

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)