Luis a ufóni

• Slovensko Príšerky z vesmíru (viac)

Planétu Zem čaká invázia animovanej kozmickej zábavy. Pokiaľ ste si mysleli, že vo vesmíre je život, mali ste samozrejme pravdu. Nad dohľadom modrej planéty krúži obrovský medzihviezdny krížnik plný ufónov rôznych tvarov, veľkosti a s úplne náhodným počtom očí, uší alebo rúk. Traja mimozemskí kamaráti si naladia vysielanie teleshoppingu a okamžite sa zamilujú do špeciálneho, bezkonkurenčne najlepšieho masážneho matraca za tu najlepšiu cenu. Je báječný a musia ho mať. Rozhodnú sa, že si ho zaobstarajú a potajomky sa k nám vydajú v lietajúcom tanieri. Sú ale nemotorní, robia hlúposti a namiesto hladkého pristátia, stroskotajú.
Luis je pozemský chlapec, trochu samotár a vďaka otcovi na mimozemskú inteligenciu vždy veril. Teraz rieši hrozbu toho, že bude musieť odísť z domova na internát, keď z okna uvidí lietajúci tanier. Zvláštne kľučkuje, a nakoniec to napáli do stromu kúsok od jeho domu. Stretáva bláznivú trojku ufónov a hneď je mu jasné, že s nimi bude zábava. Jeden se tvári ako veliteľ, ale myslí iba pár minút vopred, druhý sa vyhráža, že všetkých okolo premení, i keď to nevie, a tretí je pôžitkár a milovník života a žien z akejkoľvek galaxie. A všetci traja sa vedia premeniť na čokoľvek. Blázniví ufóni Mog, Nag a Wabo sa s ľudským chlapcom Luisom dajú dohromady a spoločne rozbehnú veľkolepé dobrodružstvo galaktických rozmerov. Potrebujú získať vysnený matrac, poradiť si s riaditeľkou internátnej školy, skúsiť nezanechať za sebou úplnú púšť a tiež sa nejako musia dostať zo Zeme. A všetkých nakoniec čaká veľké prekvapenie.. (Bontonfilm SK)

husokachna

Ale tak proč ne... Existuje spousta jiných animáků, renomovanějších a úspěšnějších studií, které mi lezly na nervy daleko víc než EU příšerky. Je to prostě jen totálně průměrný snad úplně ve všem, od scénáře po animaci (ta je možná trochu podprůměrná). Ale dětem se to líbilo, mě to neuráželo, takže bych tomu narval slabší tři a do domácího dětského portfolia to nezařazoval. PS: matrace, co masíruje až do stupně 11, mi udělala radost....doufám jen, že to byl záměrný odkaz. ()

Folky

Animák, který musí bolet i děti. Ale asi se není co divit, když je film o mimozemšťanech (podle kterých jsme primitivní bytosti, které vznikli z jejich odpadu), kteří si přijeli pro vybrující matraci z teleshopingu. Film jen pro prachy, bez čehokoliv dobrého. ()

BOURQUE

Pokus o Európsky „svetový“ animák, kopírujúci a využívajúci „evergreen“ postupy Hollywoodu. Sľubný začiatok, ktorý uprostred stráca nielen dych ale aj vtipné nápady. Trošičku lepší záver to nezachráni. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

zapalik

Dospělý si z toho nic nevezme, je to fakt pro prcky, všechno to pitvoření a doslovné vysvětlování. Chvílemi je to stejně nudný jako Teletubbies, takže akce na úrovni batolete. Ale zase je to v lecčem originální příběh a hlavně kvůli konci se to dá přežít. Lituju jen rodiče, jejichž děti by si to zamilovaly a museli by jim to pouštět opakovaně ()

Likan7

Pohádka pro nejmenší. Bohužel se ale ani nesnaží ničím překvapit ba co víc pokusit se bavit i jejich rodiče. A jak jsme už v nedávné minulosti viděli, s trochou kreativity a snahy jde vytvořit brilantní animovaný film pro všechny, tohle děti ani bavit nebude a dospěláci ocení jen velmi krátkou stopáž, takže to jde přežít i bez úhony. Jinak se tomu ale vyhněte obloukem. ()

dkas

Průměrný film. Několik příjemných gagů, ale nic světového nečekejte. Ke konci se to příjemně rozjede, aby se během chvilky vyřešili všechny staré spory, no... Ale jinak dětem se to prý líbilo, takže v pohodě. ()

Renie42

Bylo to pěkný, vtipný, jen si myslím, že to mohlo být o trošku lepší. Horst by se tetelil radostí, kdyby věděl, že o jeho produkty mají zájem bytosti z vesmíru. ()

Blazkowicz

Animace fakt pěkná. Těšil jsem se hlavně na prostředí, ale nějak to zastínila ta nehorázná nuda. Děj úplně bez nápadu a třeba nějaký vtip? Ale kdeže. Tak aspoň já se o něco pokusím. Víte, jak se říká pěkné slečně v Německu? Turistka. A víte, kde vznikají dobré animované filmy? V Německu určitě ne. 2* ()

blondboss

Európska animovaná koprodukcia sa opäť dala dokopy a bol vytvorený vcelku kvalitný animák, ktorý potešil nielen príbehom, ale aj animáciami a uvoľnenou atmosférou. Hlavne tie mnohé mimozemské nápady stáli za to. Čo sa dá vytknúť je až príliš detské prevedenie príbehu a trošku zbytočne preplácaný záver. Inak ale som celkom spokojný a po pravde aj milo prekvapený, lebo tento snímok proste zdvihne náladu. 60 % ()

Nikolas__

Vždy při sledování -podobného- animovaného filmu, si užívám rýpání do těchto podvratných snímků - a u tohoto filmu jsem byl jako v sedmém nebi. Stovky nelogičností (a to opravdu myslím vážně), strašné postavy, nevýrazný soundrack a zabitý potenciál. Kdyby si snímek zachoval komornější zápletku, jako UP, a soustředil by se na kluka a jeho tátu, a vyškrtly by se všichni mimozemšťani, stal by se z toho výjimečný, nebo aspoň -nadprůměrný- animák. Ale ne. Řežíser(ři), to asi zabil a pak se za sebe jen styděl (doufám). Přidejte do toho skvělou animaci a ok celkové zpracování, a hrozný český dabing, vyjde z toho matlanice průměru a podprůměru. Co snímek ale srazilo skoro až na úplné dno, jsou ty nelogičnosti. Už dlouho jsem neviděl tak strašně nedomyšlený a děravý film. Tohle bylo moc už i na animáky. Například hlavní hrdina utíká před nebezpečím, jde mu o život, ale narazí na očividně největší překážku, jeho kamarádku (dítě), která mu brání v útěku, tím že stojí ve dveřích a nechce ho pustit. Až tak nelogické celé toto je. A co je na tom nelogické se ptáte?!?!?! Zaprvé už to, že hlavní hrdina očividně nenávidí svůj život, a tak se hádá s tou zatracenou holkou aby ho už pustila, a obejít jí přes kilometrové mezery vedle ní, je přeci nemožné. Dále ona asi očividně chce aby její kamarád umřel. A tak dál, a tak dál. Parádní zábava - 3,5/10 ()

ModryPlamen

Po prvých 15 minútach som sa obával, že bude celý film o šikane, rodinných problémov a že sa z toho stane variácia príbehu E.T. mimozemšťan. Našťastie zbytočne. Traja ufóni sa nám začnú premieňať na rôzne postavy, z čoho vyplýva síce jednoduchý humor, ale na mňa to fungovalo (scéna v kaderníctve kraľuje). A čo je hlavné, na deti to bude fungovať tiež. Len škoda tej scény s oslavou “odtrhnutia” či ako to bolo, tá ma nebavila. Animačne to vôbec nie je zlé, rozhodne to nie sú 90. roky a ak áno, tak jedine na úrovni Toy Story. Lenže porovnávať akýkoľvek animák s Pixarom je absolútne nefér a len tým dávame signál malým animačným štúdiám, nech sa radšej o nič nepokúšajú a nech všetko prenechajú Disneymu a Pixaru. Čiže nebyť slabšieho klišoidného začiatku, tak dávam 5. ()

Fin_429

Byla blbost od toho čekat více. Příběh naprosto neoriginální, snad ojetý tisíckrát. Postavy jednodušší. Ale HLAVNĚ na dětský animák je to kurňa nudný. Klišé kde se podíváte a animace tomu nepomáhá. Němci se projednou překonali <3. I reklama na antibiotika má lepší děj.4/10 ()

Grázl83

Je to sice animak spíše pro menší děti, ale i jako dospělí jsem se bavil a hodně krát se zasmál. Animace nebyla nejmodernější, ale já u filmu hodnotím spíše zábavu a zároveň chápu, že Německa produkce nemá miliardy jako obří americká studia. Nebýt slabšího závěru, dám i plný počet. ()

kacka274

Hezký příběh, vtipný a veselý, místy dojemný... animace podobná pixaru. Oproti jiným animovaný příběhům je možná jednoduchý děj, ale nechybí pŕekvapení v závěru a pro mě důležité: nejsou tu sprostá slova a vulgární narážky, které i do dětských filmů tvůrci často propašují zřejmě ve snaze zalíbit se dospělému divákovi. Zasmáli jsme se děti i já i bez toho. ()