Dobré ráno, Vietnam

• Česko Dobré ráno, Vietname (viac)

Dobré ráno, Vietname! To je pozdrav nového discjockeye (Robin Williams) na vlnách armádního rozhlasu, který doslova srší humorem a miluje rock and roll... Nový moderátor na vlnách armádního rozhlasu zásadně změní ranní vysílání. Vojáci ho zbožňují, ale někteří nadřízení ho zkrátka nenávidí. Velmi lidský příběh ukazuje krutý čas války ve Vietnamu v protikladu s nesmrtelným humorem Robina Williamse a hudebních hitů té doby. (oficiálny text distribútora)

Alca

Robin Williams. Když vidíte v titulcích tohle jméno, znamená to parádní výkon a perfektní show. Tady tomu nebylo jinak. ()

Guran

Výborný neakční válečný film se špetkou kemodie s vynikajícím Robinem Williamsem v hlavní roli. Zde předvádí, že to není jenom komediální herec, ale i dokáže zahrát vážnější role. Jeden z jeho nejlepších filmů. Williamsův úsměv je nezapomenutelný. ()

Stejšn

Na mě to vůbec nepůsobilo. Ale možná je to kvůli dabingu, Michal Pavlata mi do toho absolutně neseděl a byl mi až protivný. ()

pestak

Jednoduchý, ale přitom velmi kritický film o Vietnamské válce, v němž povrchní vtipy moderátorů odhalují nesmyslnost válečného konfliktu. ()

PlayEasy

Dóbrééé ráno Vieeetnáááme! Opravdu velmi dobrý film, který i přes svoji komediální a odlehčenou atmosféru (hlavně díky skvělému "Robovi") má silný podtext a několik úžasných scén. Holt není to žádná vyvražďovačka v pralese nicméně tehdejší život v Saigonu a příběh o jednom pozitivně naladěném chlápkovi, který skvěle říká vtipy a kašle na zkorumpovanou vládu US. K tomu velmi zdatně sekundující mládík Forest Whitaker a nevyjde z toho nic jiného než skvělý filmeček do pohody i nepohody... 80% ()

Nathaniell

Viděl jsem, je to pecka, není co vyčíst, ale nemůžu se zbavit dojmu, že v originále to bude ještě o dost lepší... ... Za to hodnocení nepřidám, neuberu a dám maximální možnou palbu... 5* ()

Carlie

Film o válce prostě nemůže být veselý, ačkoliv se tak může tvářit a to je přesně příklad této komedie. Ta nejdůležitější zápletka byla sice opravdu hodně předvídatelná (už od výbuchu baru), ale nerada bych to spoilerovala a navíc si ani nemyslím, že to bylo podstatné. Robin Williams je báječný v každé roli (a vždy když koukám na jeho filmy je mi smutno, protože nedopadl zrovna moc šťastně). Ani minutku jsem se nenudila a rádio "rozhovor" s Nixonem mě upřímně dost rozesmál. Ve stejném roce si Kubrick natočil Olověnou vestu a tenhle film se jí celkem i vyrovná (i když Kubricka lehce favorizuju) a o rok dřív Oliver Stone svoji Četu, která je pro mě nejlepším filmem, který pojednává o této válce. Jsem ráda, že jsem měla tu čest vidět film v původním zněním, ale já ještě žádný film s Williamsem česky neviděla a tak bych si asi nezvykla. Nemohla jsem se rozhodnout zda dát pět, nebo čtyři hvězdy, především kvůli slabé zápletce, ale herci jsou tak dobří, že musím dát pět. ()

Blazkowicz

První, co praští do uší, je nevhodný dabing všech postav. I přes to ale, nedošlo k zabití filmu, protože pořád je to nadprůměrná podívaná z trochu jiného pohledu na Vietnam. S jiným dabingem by to bylo určitě o dost lepší. Za zmínku stojí ještě přesně sedící prostředí Thajska. 4-* ()

donnovann

Robin  si ukradl celý film pro sebe a jeho neskutečný talent zde dostává zasloužený prostor po celý čas. Bohužel film jako takový nefunguje i když nám nabízí zcela odlišný pohled z války ve Vietnamu, chyběla mi jakákoliv zápletka a ani děj se nikam neposouval. Jediné co opravdu stojí za připomenutí je hraní a improvizace Williamse, čest jeho památce. ()

tavvva

Ani v originále mi to nepřišlo vtipné, ale trapné a nudné, tudíž jsem ani nedokázal baštit, jak jsou z Cronauer-Williamsova projevu všichni unešení. Měl to hrát úšpěšný profi komik, který by si na celý film připravil vlastní zásobu humoru a měl by dost prostoru na to ho vybrousit k dokonalosti. Takhle to byl jen zběsilý proud intonační a přízvukové hlasové ornamentace bezbřehého žvanění, který by mě asi brzo donutil po radiopřijímači hodit botu nebo granát. ()

Chladek

Jakoby Adrian Croauner žil v jednom, svém světě, ale jakmile si nasadí sluchátka, dostane se do jiného prostoru, do jiné dimenze a žije jen pro ten mikrofon. Absolutně strhující a nejlepší výkon R. Williamse. Měl dostat Oscara za tohle, nebo za Společnost mrtvých básníků než za Dobrého Willa Huntinga. Velmi mu zde napomáhal jeho talent imitaátorské schopnosti. ()

raider.minoo

Nejlepší Robin Williams, co jsem dosud viděla! Film zároveň seriózní a sršící vtipem nahlíží na Vietnam trochu jinak, z pohledu muže stavícího se proti autoritám pro dobro obyčejných vojáků. Rozhodně musím vidět alespoň ještě jednou, abych stihla pochytit ještě něco málo z vtipů v ranním vysílání a užila si výborného Adriana Cronauera. ()

muti

Trochu som si pripadal ako pri seriály mash... Vo filme bola jedna dobrá.scéna, kde ukazovali.bombardovanie pri hudbe. Skoda že takých.nebolo viac. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)