Králi zlodejov

• Česko Králové zlodějů (viac)

Kriminálna dráma inšpirovaná pravdivým príbehom. V roku 2015 sa v Londýne odohrala jedna z najväčších lúpeží v britskej histórii. Odhalenie ukázalo, že ju má na svedomí gang dôchodcov a vyslúžilých podvodníkov. Táto informácia spôsobila obrovskú senzáciu. Brian Reader (Michael Caine) je 77 ročný dôchodca bol vo svojich mladšom veku „preslávený“ zlodej. Ani na staré kolená sa mu nechce zaháľať . Dá dokopy skupinku postarších pánov z rovnakej branže. Plánovanie tejto lúpeže im trvalo tri roky. Schádzali sa pravidelne v jednej pivárni v severnom Londýne. Počas veľkonočného víkendu v roku 2015 sa vlámali do sejfu v budove trezorovej spoločnosti Hatton Garden Safety Deposit. Na prvý pokus sa im trezor nepodaril vylomiť, ale vrátili sa a na druhy deň vykradli 73 z 999 trezorových schránok. Podarilo sa im ulúpiť šperky, zlato, diamanty a finančnú hotovosť v hodnote 14 miliónov libier. (Magic Box)

Capri2016

Skutočný kriminálny príbeh z nedávnej doby a anglické herecké hviezdy. Prvá polovica filmu, kde sa odohrávala krádež diamantov a zlata zo sefju je vtipná, originálna a celkom akčná. Ale druhá polovica filmu, ktorá asi odráža neuveriteľnú skutočnosť, ako naložili zostarnutí zlodeji s úlovkom z krádeže je až zarážajúca z pohľadu neprofesionality a amaterizmu a je bohužiaľ veľmi vláčna až nudná. V druhej polovici filmu som sa cítila viac ako v domove dôchodcov so senilními dedkami (neviem či to skutočne odrážalo skutočnosť, alebo bol tak napísaný scenár). Film nezachránili ani herecké hviezdy ako Michael Caine, Jim Broadbent alebo Ray Winstone. Najvtipnejší na celom filme je nepočujúci a večne ospalý dedko v podaní Toma Cortenaya. Ako odradenie od lúpeže, keď nie je dobre naplánovaná od začiatku do konca, funguje film skvele. Ale je toto skutočne cieľ režiséra a scenáristu filmu? ()

nudlis

Film stál celkově za prd. Kolem poloviny, když se rozjela loupež, jsem čekal něco ve stylu promakanejch akcí v Oceans Eleven, Twelve apod. Ale hovnajs. Celý se to dost rozplizlo do nemastný neslaný srágory a jen vylezly na povrch křivý charaktery aktérů a vzájemný sviňárny členů party. Celkově to sice není propadák, ale je to slabota. P.S.: A pokud TOHLE bylo podle skutečný události, pochybuju o příčetnosti těch, kdo vymysleli a postavili tak trapnej "trezor". Trapnej proto, že se do něj celkem v pohodě dokázala dostat parta důchodců (byť to byli protřelí bývalí kriminálníci). Ale je to film a oproti skutečnosti tam spousta věcí může bejt zjednodušená. ()

tucnakomet1

Mám rád filmy o loupežích, takže Králové zlodějů pro mě bylo velké lákadlo, které mě nakonec zklamalo.Část, která se měla věnovat plánováním zločinu byla chaoticky sestříhaná a velmi krátká, bylo spíše slyšet stálé stěžování si senilních dědečků na naprosto iracionální hlouposti. Celkem, pěkně se tu pracovalo s některými postavami, bohužel však jen s některými (ke konci jsem měl problém si vůbec vzpomenou, jak s tím co se stalo, dotyčná osoba souvisí...) Rozhodně nečekejte žádné akční napínavé scény, protože až na 2 problémy při vykrádání se nic neděje. Film je podlouhlý, pomalý, není vtipný ani akční a i když je skvělé herecky obsazený, tak moc není o co stát. 55% ()

BretaKiller

Čekal jsem do toho opravdu mnohem více. Dle mě naprosto nudné a nezáživné. Jakžtakž to zachraňuje Michael Caine. Nebýt jeho dostalo by to ODPAD. Bohužel... ()

Bohulib

Nejlepší výkon asi podal Jim Broadbent, který byl chvílemi fakt drsný. Jinak jsem od starých pánů čekal více nadhledu a uhlazenosti a že je chytnou díky nějaké hloupé náhodě, takže jsem byl trochu zklamán. Ale to postupné rozpadání zlodějské party a vzájemné osočování je dost dobře provedené. Mimochodem, díval jsem se, co se o tom dá zjistit na webu a dočetl jsem se "... ukradli šperky, zlato a hotovost v hodnotě 14 milionů liber. Celková hodnota lupu sedmičlenného seniorského gangu činila kolem 200 milionů liber." V čem tedy byl ten 'zbytek'? ()

Zix.

Nejnudnější filmová loupež jakou jsem viděl. Tomu filmu chybí jakýkoliv napětí nebo drama, vtipný to i přes pár hlášek moc není. Vážně by mě zajímalo co má společnýho nebo podobnýho s tou opravdovou vloupačkou, protože v tomhle filmu celý ten nápad působil docela amatérsky. Vždyť nebyli vůbec nenápadný, nevěděli komu cenný věci prodat ani kam je schovat a jednání v restauraci nebo mluvení o krádeži různě na veřejnosti působí hodně podivně.  Dokonce i z pohledu policie to působilo až moc lehce a ani z tohodle pohledu se žádný drama nebo zajímavý pátrání nekonalo. ()

flyer.nick

Herecké hvězdy provádí největší loupež v dějinách Británie v tom nejnudnějším filmu v dějinách filmu. Tam nefungovalo fakt vůbec nic, žádné napětí, žádný vtip a prostě se t nějak stalo aniž by scénárista věděl vůbec jak. Strašná tragédie. ()

JJ23

Top herci a téma "zlodeji šperkov" ma presvedčili, aby som sa na to vôbec pozrel. No, po pozretí mi to prišlo ako taký klasický priemer... po celý čas filmu som necítil nejaké priveľké emócie. Čakal som poriadnu krádež šperkov na čele s mojím obľúbencom (Michael Caine). Začiatok bol ako tak fajn a zachraňovala to paradoxne postava mladíka, no potom to šlo dolu vodou... Možno by bol môj názor pozitívnejší, ak by som prednedávnom nečítal o najznámejších zlodejoch šperkov... Avšak nakoniec to môžem hodnotiť len ako slabý príbeh s malou dávkou skutočnej drámy/krimi na 40-50% ()

Anděl

Není to zas tak velikášský jak se to tváří, ale mně to ani nevadí. Čekal jsem trochu větší pocit, že hlavní hrdinové jsou profesionálové ve svém oboru, ne že jeden prostě sedí a hlídá jestli někdo nejde. To je jako kdyby součástí potravního gigantu McDonald's byl i uklizeč v jedný z poboček a byl vykreslován jako král byznysu. Celkem mě mrzelo, že nakonec šli postavy proti sobě, ale pakliže to je do puntíku podle skutečnosti, tak si na to nemůžu stěžovat. U filmu jsem se nenudil, bylo to dobře zahrané, kouzlo to přeci jen mělo a klidně si to pustím znovu. 49% si to ale určitě nezaslouží. To by to muselo bejt vyloženě špatný, což tenhle kousek opravdu není. Slabší 4* ()

megacik

Tých prvých pár desiatok minút pred samotnou krádežou mi pripadalo ako sprievodca anglickej (ne)vtipnosti. Takže dovtedy čistokrvný odpad. Následne samotná akcia to trochu zachránila, a ako šiel čas, tak aj vzájomná paranoja medzi jednotlivými zlodejmi, na to sa pozeralo fakt dobre. Ale tá príšerná hudba... 60% ()