Králi zlodejov

• Česko Králové zlodějů (viac)

Kriminálna dráma inšpirovaná pravdivým príbehom. V roku 2015 sa v Londýne odohrala jedna z najväčších lúpeží v britskej histórii. Odhalenie ukázalo, že ju má na svedomí gang dôchodcov a vyslúžilých podvodníkov. Táto informácia spôsobila obrovskú senzáciu. Brian Reader (Michael Caine) je 77 ročný dôchodca bol vo svojich mladšom veku „preslávený“ zlodej. Ani na staré kolená sa mu nechce zaháľať . Dá dokopy skupinku postarších pánov z rovnakej branže. Plánovanie tejto lúpeže im trvalo tri roky. Schádzali sa pravidelne v jednej pivárni v severnom Londýne. Počas veľkonočného víkendu v roku 2015 sa vlámali do sejfu v budove trezorovej spoločnosti Hatton Garden Safety Deposit. Na prvý pokus sa im trezor nepodaril vylomiť, ale vrátili sa a na druhy deň vykradli 73 z 999 trezorových schránok. Podarilo sa im ulúpiť šperky, zlato, diamanty a finančnú hotovosť v hodnote 14 miliónov libier. (Magic Box)

boo-boo

Áčkový casting v béčkovom heist filme so scenárom, ktorý je aj na béčkové štandardy dosť pod par. Je to vlastne dosť nesúrodá záležitosť, ktorá sa snaží byť všetkým možným a nakoniec nie je ničím - nie je vtipná, nie je napínavá, nie je dramatická a nemá na diváka žiaden dopad. Škoda ho, ja som v King of Thieves videl čierneho koňa sezóny. ()

JimDeNiro

Tak tohle mě teda příliš nechytlo, velká škoda. A jsem zklamán.. 2* za Michaela Cainea ... Nechápu, jak se do toho naverboval Michael Caine a JIm Broadbent.... 40% - 2* ()

Shitonit

Je to jako jíd do trafiky a koupit si starý noviny. Máš pak v ruce něco novýho, ale nic novýho Ti to vlastně nepřinese. Rád a s chutí bych napsal že to je sračka, ale tak nějak ze slušnosti to nechci úplně vodprásknout. Je to prostě trafika, pro partu přestárlejch prodavačů, který maj pocit, že si tak ještě trošku přivydělaj, no a celý to dohromady... Ne. Nejde to vokecat. Je to sračka. ()

Mamlas

Několik protivných dědků ve věku mezi 70 a 120 lety celý film blbě kecá a taky udělá jedno klenotnictví. Unylý film pro cílovou skupinu 75+. (12%) ()

Mikecat

Veľmi zaujímavý príbeh a úplne posratá réžia. Ako ste si mohli všimnúť v prestrihoch v dobových kostýmoch a dobových autách to celé vyzeralo zaujímavejšie. Budiš dobre vieme, že veľa starších ľudí je veľmi múdrych takže geniálny nápad s vykradnutím úplne schvaľujem, ale neznamená, že keď sú lupiči starší, tak musí byť až príliš umelo spomalený celý film. Taktiež vyšetrovanie zločinu nezaujímavé, vôbec nie skomplikované, veľmi prehľadné, škoda tohto nápadu, mohli to viac prepracovať. ()

blondboss

Taká priemerná britská žánrovka, ktorá vôbec nevybočuje zo zabehnutých filmových koľají a neponúkne prakticky nič nové. Je to spôsobené aj samotným námetom a v zásade už je to prevarená kaša v podobe Dannyho parťákov. Navyše nerozumiem, prečo sa o tej istej udalosti točili dva nezávislé filmy v priebehu dvoch rokov, pričom kvalitatívne sú na tom prakticky identicky. V zásade teda nič moc, ale pozrieť sa na to dá. Ale aspoň som konečne videl, ako "Daredevil" znova vidí a nehrá slepého :) 50 % ()

SamGee

Po 3 rokoch od lúpeži v Hatton Garden, ktorá šokovala anglickú spoločnosť aj celý svet, sa rozhodol oscarový režisér James Marsh natočiť film o tejto lúpeži. Hlavnými postavami v tomto filme sú dôchodcovia, ktorí sa rozhodnú ukradnúť klenoty z banky Hatton Garden a rozdeliť si korisť medzi sebou. Do tejto krádeži povolajú mladého špecialistu Basila (Charlie Cox), aby im pomohol zdolať bezpečnostné prekážky. Celá akcia sa im podarí, no horšie je to s rozdelením lupu, pri ktorom vznikajú hádky a nedorozumenia. Do ich hádok sa v mieša aj britská polícia, ktorá ich chce chytiť. Prvá tretina filmu ide hravým, svižným tempom, kde nasleduje jedna vtipná scéna za druhou. Bohužiaľ, nedá sa to povedať o druhej tretine. Podľa môjho názoru jej chýbalo napätie. Vynahradzuje to posledná tretina, ktorá premieňa film z krimi komédie na napínavý thriller. Chválim hercov hrajúcich zostarnutých zlodejov, ktorí dokážu pobaviť diváka vďaka ich šarmu a humoru. Herci Michael Caine a Charlie Cox podávajú excelentné výkony počas celej snímky. Hudobný skladateľ Benjamin Wallfisch dokázal vyjadriť správnu atmosféru pomocou jazzu a orchestru. Aj keď nie som fanúšikom britského humoru, film Králi zlodejov ma dokázal presvedčiť vďaka sympatickým postavám, zábavným momentom medzi starcami a hravej hudbe. Odporúčam ho vidieť tým, ktorí majú radi týchto známych britských hercov alebo majú radi snímky o krádežiach. Príbeh: 6/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 7/10, Celkovo: 7/10. ()

Kushina

Tento film byl pro mě naprostým zklamáním. Co na plat, že byl podle skutečné události, když v něm nebylo v něm nic co by stálo za řeč. Jediná vloupačka, která byla naprosto nenapínavá a nezáživná, na diváka působila naprosto chladným dojmem, zbytek filmu byl jen o kecání a kecání a většinu rolí (když nepočítám Caina) ztvárnila parta naprosto nesympatických důchodců. Všichni nenáviděli všechny a každý chtěl okrást každého, takže o kradení a dokonalém plánu to fakt nebylo, spíš o páprdech, co si chtěli vzpomenout na staré časy.... Prostě nuda. 40% ()

notozjano odpad!

Nuda, nuda a veliká nuda. Krimi to není ani náhodou a drama snad jen v tom, co nyní může filmový průmysl vyprodukovat a pustit do kin. Je mi líto hereckého obsazení, protože tvůrci měli k dispozici skutečný příběh, ale tenhle brak, co jsem teď viděl, je opravdu otřes. Plánování loupeže - cca. 2 minuty, samotná loupež - asi tak 10 minut a opravdový průser je policejní vyšetřování - a to taky asi tak v 5 minutách . Nejen, že vůbec není detailně popsaný, ale hlavně úplně postrádá nějaké dialogy nebo postupy atd. Vůbec není jasné, jak na ně přišly, prostě najednou je měly, klapka, konec a titulky. Zbytek stopáže jsou jen záběry na herecké legendy, které se snaží tvářit a chovat hrozně drsně, debilní dialogy, které místy nedávají ani smysl, pár záběrů krajiny, hodně záběrů vlaku zvenku i zevnitř a nic moc hudba. Bohužel film nemá jediný aspekt, kvůli kterému bych mohl dát aspoň hvězdu. Obloukem se vyhnout a rázem máte 100 minut života navíc. ()

LencaN

Název vůbec nekoresponduje s obsahem. Trefnější by bylo spíš něco jako "Důchodcovské pokusy vysloužilých zlodějíčků". Chyběl tomu drive. Ale tak i když už je herecká sestava lehce pokročilejšího věku, tak bych čekala alespoň nějaké větší promyšlení scénáře. Nevím, jak až moc se drželi reálné předloze. Ale jestli to pánové provedli takto, tak to byly amatéři, kteří zaspali dobu a mysleli si, že jim miliony spadnou do klína v dnešní přetechnizované době jen s pomocí základních nástrojů a praktik. Bohužel ani dialogy za moc nestály. Celý vizuál byl jakýsi šedivý a smutný. ()

bonovox

Nemastná a neslaná zlodejina hlavne na nás, divákoch. Namiesto svižnej oddychovky nám tvorcovia predložili nezáživný zlodejský film bez patričného napätia, humoru a gradácie. Ani tí herci si to očividne neužili. ()