Berlínsky realitný maklér Karl Brendt (Wotan Wilke Möhring) chce cestou do práce vysadiť svoje deti v škole. Keď však naštartuje auto, zazvoní mu telefón. Neznámy volajúci mu oznámi, že má pod sedadlom bombu, ktorú odpáli, ak sa Karl alebo deti pokúsia vystúpiť. Požaduje, aby Karl urýchlene zohnal obrovskú sumu peňazí. Keď Karla začne manželka Simone (Christiane Paulová) podozrievať z únosu ich detí, čoskoro má v pätách aj policajtov, medzi ktorými je aj odborníčka na výbušniny Pia Zachová (Hannah Herzsprungová). Začínajú sa vražedné preteky s časom. Karl, vydaný na milosť vydieračovi, ohrozovaný bombou a prenasledovaný políciou, sa zúfalo snaží zachrániť seba i svoje deti. (TV JOJ)

Jirkacek

Snímek Nevystupuj z roku 2018 jsme si vybrali z nabídky společnosti HBO ze dvou hlavních důvodů. Chtěli jsme se doma podívat na nějakou pořádně napínavý film a jelikož nás v poslední době mile překvapilo pár německých počinů, neváhali jsme. Spolu se slušným hodnocením a českým dabingem byla tedy naše volba jasná a tak se tento německý film rozjel onoho březnového večera na obrazovce naši TV. Ústřední postavou berlínský realitní makléř Karl Brendt (Wotan Wilke Möhring), který pracoval v úspěšné firmě, kde měl skvělou pozici. Jedno ráno se vrátil domů ze služební cesty přesně v den, kdy měl s manželkou Simone (Christiane Paul) výročí svatby. Dovezl jí tedy drobný dárek a těšil se na společné setkání, které ale neproběhlo zrovna šťastně, protože mu manželka vyčetla pár drobných věcí. Zklamaný Karl tedy naložil své dvě děti Josefine (Emily Kusche) a Mariuse (Carlo Thoma), aby je zavezl vozem Mercedes do školy. Během jízdy mu v autě zazvonil mobilní telefon a podivný hlas mu řekl, že mu do auta pod sedačky nainstaloval bomby, které explodují, když by byla sedadla uvolněna. Nikdo tedy nemohl vystoupit, navíc je tajemný muž stále sledoval a hrozil odpálením výbušnin s pomocí dálkového ovládání. Vyžadoval vysoké výkupné, vlastně požadoval všechny Karlovy peníze a také finance z firmy. Pokud by se on nebo děti pokusili dostat ven, auto by vybuchlo a Karl pochopitelně nesměl kontaktovat ani policii. Rozhodl se uposlechnout a začal obtelefonovávat své společníky ve firmě, aby mu povolili převod peněz z firemního účtu. Nic jim o skutečné situaci neřekl a lhal jim, že peníze potřebuje na úplatek kvůli zachránění pozice společnosti. Každý ze společníků mu převedl 100 000 euro, protože Karlovi věřili a tak peníze začaly odcházet na účet tajemného muže. Problém měl však Karl s manželkou, jelikož mu nebrala telefon a tak poprosil svou známou, aby mu v bance nachystala jeho soukromé peníze, které pak měla Simone vyzvednout. Pak zavolal svému kamarádovi z firmy Omaru Cicekovi (Fahri Ogün Yardim), který zrovna taky seděl v autě se svou manželkou Idou (Mavie Hörbiger) a ten mu řekl, že i jemu vyhrožoval stejný neznámý muž a požadoval peníze. Karl se za ním vydal a zastavil vedle něj, aby si promluvili. Ida výhrůžce nevěřila a chtěla z auta vstoupit a tak Karl poodjel a Omarovo auto vyletělo do vzduchu. Šokovaný Karl s dětmi odjel pryč a přitom neustále mluvil s tajemným mužem po telefonu, který ho sledoval a říkal mu, co má dělat. Tímto způsobem ubíhala minuta za minutou, když mu najednou dcera Josefine řekla, že máma má milence jménem Pascal D'Angelo (Klaus Zmorek), který byl právníkem a že se s ním chce rozvést. Karl tak zažil druhý šok toho dne a pak se konečně Simone dovolal. O bombě jí neřekl nic, jen podotkl, že o jejím milenci ví a poprosil ji, aby vyrazila do banky, což ona učinila i s právníkem. Karl s tajemným mužem vyjednal, že když mu manželka vybere peníze v bance a dá je na určené místo, může odvézt malého syna Mariuse do nemocnice. Ten totiž krvácel na noze, do které se mu zapíchl střep po výbuchu Omarova auta. Jenže právník vše pokazil a zavolal policii poté, co se s Karlem setkali u banky, protože ho považoval za pravého únosce. O tajemném muži na telefonu zatím totiž nikdo nevěděl. Poté následovala divoká honička s policí, která Karlovo auto obklíčila na jakémsi náměstí a jejich velitel Fritz Drache (Aleksandar Jovanovic) mu nedovolil odvézt kluka do nemocnice. Začalo vyjednávání a aby si policie ověřila, že pod autem je skutečně bomba, povolali pyrotechnický tým v čele s velitelkou jménem Pia Zach (Hannah Herzsprung). Ta přítomnost výbušnin pod sedačkami potvrdila a také začala s Karlem vyjednávat. Všichni jej totiž považovali za únosce a zoufalý Karl nemohl nic prozradit. Šéf policie Drache nechal na okolních budovách rozmístit odstřelovače a snažil se Karla co nejrychleji zbavit. Otci dětí v té chvíli pomohlo, když policie použila rušičky a tajemný muž tak nemohl bombu na dálku odpálit, takže nechal raněného Mariuse vystoupit a předal jej lékařům. Pod zadními sedačkami totiž bomby nebyly, pouze pod těmi předními a tak Karl nařídil dceři, aby také vystoupila. Ta se však obávala, že jej poté policie zastřelí a tak přeskočila na úřední sedadlo spolujezdce. Na scéně se objevil také bratr Karla, alespoň tak se představil policii, ale ve skutečnosti to byl onen tajemný muž, z něhož se vyklubal Lukas (Marc Hosemann). Dozvěděli jsme se konečně, že za tím vším stála smrt jeho manželky, který vyskočila z okna poté, co nechtěla opustit svůj byt. Jejich dům měl být totiž zničen a na jeho místě měl být postaven nový právě firmou, ve které Karl pracoval. Lukas držel v ruce ovladač k odpálení bomby, požadovat stále své peníze a chtěl, aby Karl policii ujel. Pak se vzdálil pryč a na scéně se objevila manželka se svým projevem přes megafon, po němž se Karl rozhodl opravdu ujet. Povedlo se mu to, ale vyhráno neměl, protože jej policie pronásledovala až k řece, kde celý film vyvrcholil. Karl měl štěstí, že mu uvěřila Pia a když si do auta přisedl také Lukas, bylo vše jasné. Pak auto spadlo do vody a Karl se zachránil, zatímco Lukas v něm zemřel po výbuchu vlastní bomby pod vodou. Po několika letech vyšel Karl s vězení a vše skončilo happyendem. Film skončil a já byl s jeho průběhem po 107 minutách napínavé podívané velice spokojený. Byl to tedy již několikátý německý snímek, který mne v roce 2020 velmi zaujal a dokonale přikoval k televizní obrazovce. Pravda, být o něco méně kecání a více akcí, bylo by mé hodnocení ještě lepší, ale vše bylo vynahrazeno napínavou atmosférou, kterou vytvářela hlavně ona nemožnost vystoupení z auta. Litoval jsem ještě jedné věci a to toho, že do hlavní role mohl být obsazen sympatičtější herec. Suma sumárum, snímek Nevystupuj ode mne získal čtyři nevystoupené hvězdy ****. () (menej) (viac)

StandikK

Tak zhruba do poloviny filmu to bylo koukatelné. Pak už to byla fakt blbost, spíše spousta blbostí a naprosto nelogických věcí, které by fakt umí vymyslet pouze nějaký začínající amatér. ()

gamer11

Nevystupuj je napínavý thriller, ktorý udrží diváka v napätí od začiatku do konca. Film je dobre natočený a herecké výkony sú presvedčivé. Wotan Wilke Möhring v úlohe Karla Brendta podaril výborný výkon a divák mu uverí, že sa naozaj snaží zachrániť svoje deti. Film má však aj svoje nedostatky. Niektoré scény sú trochu predvídateľné a niektoré rozhodnutia postáv sú nelogické. Napriek tomu je Nevystupuj kvalitným thrillerom, ktorý si divák určite užije. ()