Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství? (Falcon)

zlentilka

Zajímavě natočené zpracování Erbenovy balady přenesené do podoby současného života. Matka samoživitelka se po svém vyrovnává s tragickou ztrátou manžela. Možná proto, aby ochránila svou dcerku, se jí "milosrdnou" lží odcizuje a dítě tak uvádí do chaosu. Navíc se stále více uzavírá do sebe a začnou s v ní projevovat úzkosti vedoucí až téměř k tragédii. Celé je to dokresleno ponurou a "mysteriózní" atmosférou. Mně osobně to ukázalo i jiný pohled na Erbenovu Polednici a její přesah do současnosti. ()

waxtrax

Atmosférický horor plně splňující všechny atributy svého žánru, s velmi kvalitně a pečlivě zvoleným hereckým obsazením (především skvělý Zdeněk Mucha). Nešlo to napsat a natočit lépe. ()

slatkakuca

Bavila mě atmosféra a herecké výkony, jen ten příběh vyzněl nějak do prázdna. Pořád jsem čekala, co přijde a místo toho přišel konec. ()

sarkikos

ach bože, zač nás trestáš? Nemohoucí scénář, nemohoucí postavy potácející se dějem nedějem jako slepci pralesem, hororové scény vzbuzující smích...Vizuálně zůstal film někde mezi stylizací a reálem. Jednu hvězdu dávám jen pro to, že je mi líto Daniely Kolářové, která s tím fakt nemohla nic udělat. ()

space weaver

Polednice! Jedna hvězda sa povedenou atmosféru, druhá hvězda za skvěle vtipnou Marii Ludvíkovou.Ostatní koment si raděj nechám pro sebe, protože k české filmové tvorbě mám velké výhrady. ()

PanIncognito

Horor? No... cítím trochu zklamání. Snímek má blíže spíš k psychologickému dramatu. Silným přínosem je ovšem Daniela Kolářová. Její výkon je plný emocí, především pak plný smutku a strachu. Co se scénáře týká, tak ten není zrovna na výši. Stejně tak hudba a vůbec celá zvuková stránka. Pochválit tedy mohu už jen kameru... lehce mi dílo připomíná studenský film. :-/ ()

A_Shearer

V mnoha ohledech velmi nadějný film trpící ovšem nedotažeností. Výborný nápad a aktualizace, výborná hutná atmosféra úmorného vedra připomínající Sekala, velmi dobré herecké výkony zvláště Štrébla a leckdy dost uvěřitelné dialogy (scéna příjezdu, návštěva u vesnický rodinky apod). To vše je na českou filmařinu vysoce nadprůměrné. Vše rozehráno výborně. Jenže scénář od úvodního nápadu marně hledá kam dál, proměnu Gaislerové se nedaří dobře sledovat, aby byla uvěřitelná a diváka skutečně vtáhla dovnitř. Pokus o budování klaustrofobně tíživé atmosféry v závěru totálně zabije návštěva starosty, který je zabírán v klidu z venku a ne jen jako hlas a stín "za zdí" plus konec do ztracena, který nenašel odvahu k velkému a drsnému finále. Suma sumárum na 26letého režiséra pěkný a nadějný počin, jsem zvědav, kam se posune dál. Jen se obávám, že naučit se dobře a s pointou vyprávět je obtížnější, než se naučit efektně snímat. ()

BStone

Slušné drama inspirováno klasikou. Na naše poměry se film celkem povedl, slušná kamera, Aňa s Kolářovou výborné, hudba i zpracování na velmi dobré úrovni. Ke konci už viditelně dochází dech, přesto jsem rád za každý tuzemský, alespoň průměrný film. Polednice patří k tomu lepšímu v naší produkci. 50% ()

Devils_PIMP odpad!

Nic moc jsem od toho nečekal a mooooc dobře jsem udělal. Ale upřímně, že to bude ještě horší než očekávání? Záměr filmařů jsem pochopil už po 30 min. Což u tohohle stylu je sakra hodně špatně. Nebál jsem se ani nanosekundu. Nic mě tam neděsilo. Napětí na bodu mrazu. Trapné bezduché předpokládatelné nic a to jsem zklamání očekával. Vůbec celý film je plochý jako sama Aňa Geislerová. Erben musí v hrobě přímo rotovat! Tolik se z toho dalo vytřískat. Osobně - když už bych zvolil tento cíl filmu - bych vsadil spíše na cestu po stylu filmu "Hra na schovávanou". Nechat mě potahat, užít si temnotu slunce. Ne to zde prostě není. Jediné co bych možná uvedl jako malé bezvýznamné plus je drobný odkaz na Erbena. Ten najdeme v motivu: "...matku vzkřísil ještě stěží, avšak dítě – zalknuté." - jo vést takhle náznakově celý film mohlo to dostat švung. ()

TaToten

Tento film nedokáže byť ani hororom ani rodinnou drámou, kedže ani jedného tam nieje toľko, aby vás to tak povediac nalomilo. Takže sa to tak potáca od jedného k druhému, no nezakotví to nikde a vy z filmu nemáte vlastne žiadny zážitok... Ja som sa k tomuto filmu dostal zkrz Zaklínača, kde boli polednice ako monštrá. Keby tak tvorcovia vzali len tie hororové momenty, vyhodini z toho rodinnú drámu a pridali trochu viacej mysteriózna mohol z toho by fakt zaujímavý horor. ()

achai odpad!

Chcete se bát? Chcete se fakt bát? Pusťe si ten film a pak si představte, že byste ho měli zhlédnout znova. Jsou prostě věci, které, zažít nechcete - uhořet, dostat rakovinu konečníku nebo vidět tuhle sračku. Poslední zmíněné je z vyjmenovaných asi nejhorší. SPOILER: Ta malá holka je jediná, kdo kdo tam herecky za něco stojí. Té všechna čest. Ostatní je fakt tragédie. A scénař? Jedna chyba za druhou - pojišťovna odmítne plnění, protože nebylo zjištěno cizí zavinění (u úmrtí? Wtf?), Geislerová se rozhodne odstěhovat na kraj světa do domu který se jí sype na hlavu, nefunguje tam elektrika, neteče tam voda, nádobí myjou pískem (a to nádobí je pak lesklé jak z reklamu na tablety do myčky). A ten mystery aspekt? Vykradená pointa z kytice, naprosto nelogicky napasovaná. Jako vážně, tenhle film je kravina. Rozhodně to není béčko. Ani céčko. Nevím co to je, ale abeceda na to nestačí. A panu režisérovi bych rád vzkázal, že točit filmy ihned po té, co mu zřejmě byla provedena lobotomie, fakt není dobrý nápad. ODPAD!! ()

zulvisek

Tak nějak nevím co si o tomto filmu myslet. Daniela Kolářová byla úžasná, Aňa Geislerová hrála taky skvěle, ale jinak nic moc. A dost nechápu, proč matka dceři neřekla ,že její otec zemřel. Nebyla to žádná malá holčička, kde bych to pochopila ()

Enon

Úvodní titulky byly famózní a atmosférické, to už se ale o zbytku filmu bohužel říct nedá. Nutno podotknout, že to má fakt zajímavý nápad a rozhodně to mělo potenciál. Atmosféra těch polí a všudypřítomného horka byla celkem podmanivá a rozhodně to není hlavní problém tohoto filmu. Ten hlavní problém je nedomyšlenost a nedostatek vývoje hlavní postavy a střih. Eliška se celý film se svou dcerou baví celkem normálně, a i když je jejich vztah jak na houpačce a neustále se hádají, tak rozhodně bych neřekl, že to bylo dost dobře zobrazené, jelikož stav Elišky v posledních minutách přišel dost odnikud. Samotný smysl filmu mi taky není úplně jasný. Michala Lánského bych za střih normálně vyhodil, jelikož ty nejlepší momenty, kdy na vás dopadá asi největší napětí, které jsou dobré, zazdí po pár minutách naprosto nemístným střihem. Čekal jsem od toho trochu více. Každopádně herecké výkony nejsou špatné, zvuky jsou dost v pořádku a jak už jsem říkal, úvodní titulky fakt stojí za to. 40% ()

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (viac)