Princip slasti

• Poľsko Zasada przyjemności
TV spot
Česko / Poľsko / Ukrajina, 2019, 9 h 20 min (Minutáž: 54–57 min)

Małgorzata Buczkowska, Karel Roden, Sergej Strelnikov, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Marek Taclík, Martin Finger, Lucie Zedníčková, Robert Mikluš (viac)

Desetidílná kriminální minisérie je dalším mezinárodním koprodukčním projektem České televize, která tentokrát spojila síly s Polskem a Ukrajinou. Na moři nedaleko pláže v ukrajinské Oděse se objeví loďka unášená vlnami. Uvnitř objeví dva plavci nahé zmrzačené tělo mladé ženy s uťatou paží. Ve stejný den je na nábřeží Visly ve Varšavě přivolána policie k záhadnému napadení a objeví v kufru opuštěného auta useknutou ženskou paži. Další dramatický nález učiní herci pražského divadla během představení přímo na jevišti, když v tašce přímo na scéně najdou uťatou paži mladé ženy. Tři lidské ostatky ve třech evropských městech a trojice vyšetřovatelů z Česka, Polska a Ukrajiny v podání Karla Rodena, Malgorzaty Buczkowské a Sergieje Strelnikowa rozjíždějí rozsáhlé mezinárodní pátrání. K odhalení pravdy budou ale potřebovat mnohem více odvahy a odhodlání, než si původně mysleli. (Česká televize)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (11)

Princip slasti (2019)

Producenti ČR, Polska a Ukrajiny se sešli a rozhodli se natočit moderní svižnou severskou napínavou kriminálku a podle teorií úspěchu zařídili následující : 1) peníze - na českou produkci vysoce viditelně nadprůměrné - auta, lokace, lodě, triky. Tomu nemůžu nic vytknout. 2) špičkové obsazení - asi není věhlasnějšího herce než Roden, Buczowská a Strelnikov budou doma taky známí, takže opět nemám výtek 3) zločin - rozřezaná nahá dívčí těla ve třech státech - poprvé to je wow efekt, pak už jen opakovaná laciná trapná podívaná se snahou šokovat a ono to nefunguje 4) vykreslení postav - Čech zaprděnej děda před důchodem, Polka sexuální mašina, která střílí na počkání, Ukrajinec akční hrdina - neuvěřil jsem nikomu ani Ň , jenom Strelnikov byl sympoš 5) erotika - asi jeden z nejodvážnějších počinů ČT , ikdyž to měli na starosti Poláci a Ukrajinci a výsledkem je zase nějaký laciný wow efekt . 6) akce - bouračky aut beru a tleskám tomu, ale přestřelené akční scény alá Rambo sráží realitu. Takže teoreticky byl natočen seriál, který měl být dobrý, ale zabilo ho impotentní vyprávění, které nemělo spád, napětí , žádnou poutavou atmosféru navíc nudné zbytečné odbočky ( vrásky na zadku vítěz ) a nakonec logika a vůbec odhalení vraha. ()

Epizoda 1 (2019) (E01)

Poprvé jsem zažil, že ČT v televizi vysílá verzi 15+ a v i-vysílání verzi 18+ , tak jsem se jal ze zvědavosti srovnat a našel dva rozdíly: 1) nahota a násilí je stejné, jen ve vezri 15+ je v kratších časových intervalech a ušetřena o detaily jako rozpáraná pravá tvář dívky ( což na mne působí i tak lacině ) 2) DABING ve verzi 15+ absolutně zabíjí autentičnost, titulková verze je o hvězdu lepší. Podtrženo sečteno: neměli být verze 15+ a 18+, ale 15+ a 60+, protože hlavní rozdíl obou verzí je v dabingu určeném pro důchodce. Co se týká prvního dílu koprodukčního seriálu, kde se nacházejí končetiny zavražděné dívky na trase Oděsa, Varšava, Praha je pro mne zklamání. Tlačí se moc na pilu na efekt, až je to nevěrohodné. Nejvíce je pro mne poučné srovnání jak se točí jinde a u nás - zatímco na Ukrajině se jedou rozřezaná nahá dívčí těla a rozbité nosy, v Polsku se hlavně drsná policajtka svléká a šuká ( jejími slovy) tak v Čechách roztomilej ušišlanej Roden po nálezu ruky jde škemrat ke Geislerový o zásun a divím se, že si nedal cestou pivko na pohodičku ( nějak mám pocit, že i takhle nás vidí všichni kolem ). První díl očekávaného seriálu mne nenadchnul, neuvěřil jsem té atmosféře, napětí, ničemu a drsná policajtka ve Vašavě, byla tak těžko uvěřitelná, že byla směšná. ()

Epizoda 2 (2019) (E02)

... co na to napsat? Zdá se, že autorům stačí desetkrát ukázat vybledlé nahé dívčí tělo bez končetin na pitevně, aby si připadali jako mistři severské detektivky. Kdyby tento seriál přišel před deseti lety, tak si z něj sednu na zadek, ale dneska sorry jako, ale i takový Jirka Strach dokáže za málo peněz více napínavé muziky a nemusí rajzovat východní Evropu, ale stačí mu Brno a okolí. Vyprávění je hrozně utahané, některé dialogy zbytečně dlouhé ( viz. scény s polským podezřelým ) a soukromé linky detektivů zbytečné. Dneska se propojily polská a česká linka a ukrajinská byla dnes úplně o ničem, ikdyž schéma je furt stejné: Poláci mají brutalitu, sex, Ukrajinci uříznutou hlavu a Češi humorné scény z kanceláře. ()

Epizoda 3 (2019) (E03)

Ukrajina: sex a vzpomínka na domácí násilí , čímž z jediného sympatického detektíva tvůrci udělali zoufalce s vodkou ČR: Roden nudný děda, který se chystá do důchodu a když promluví, tak to vypadá že se rozbrečí, Polsko: nadržená policajtka jede sexy jízdu a nakonec to je to jediné, co mne zajímá jak bude pokračovat, protože vraždy a honba za pachatelem je úděsně impotentní.... Vyšetřování se začíná krystalizovat, ale zatím to vypadá na brutální zklamání ( to i ten Sever s Mádlem předtím byl kapku zajímavější a poutavější ) ()

Epizoda 4 (2019) (E04)

Prvních padesát minut ubrečená nekonečná nuda, posledních pět minut jeden z nejakčnějších počinů původní tvorby ČT od roku 1990 .... trochu přestřelené, ale aspoň mne to probralo. ()

Epizoda 5 (2019) (E05)

Polská policajtka potřebuje vyprat podprsenku a kalhotky ... sorry, ale tohle je to jediné, co jsem si zapamatoval z pátého dílu navzdory tomu, že vyšetřování začíná nabírat směr a cíl a tohle byl asi zatím nesjmysluplnější díl... ale je to odvyprávěné tak nějak nepoutavě a jediné rádobyšokující věci jsou pohledy na zmrzačené dívčí těla na pitevně. ()

Epizoda 6 (2019) (E06)

Nuda proložená několika vyloženými hloupostmi. ()

Epizoda 7 (2019) (E07)

Naši tři detektívové se rozjeli domů do svých východoevropských států a opět jsou krásně vidět trendy tv tvorby jednotlivých státtů: Ukrajina - rozjela ve velké akční film, bitky, střílečky na jachtě, honička motorových člunů ( ikdyž úplně ve tmě, že není nic vidět ) Polsko sází na otevřenou nahotu, Martyna Kowalik jako Wandzia kamarádka zavražděné tam běhá komplet nahatá ( je milé osvěžení vidět tady nějakou hezkou nahatou holku, která nemá podříznutý krk a ufiklou končetinu ) a fetuje při návštěvě policajtky a zaprděná Česká republika dialogy v kancelářích a jedna milostná scéna Hádek vs. Zedníčková což znamená velké manévry s prostěradlem. Objevila se další mrtvá holka, ale se mnou to nic nedělá, ztrácím se ve jménech a celé to je neskutečná nuda. ()

Epizoda 8 (2019) (E08)

Tak tentokrát do žánru erotiky zasáhli Češi - Jan Vlasák 76 let na pokoji s prostitutkou a nahá Veronika Lapková jako unesená Lída v Polsku. Tak řekněme snaha byla, ale radši bych to nechal Polákům. Tenhle seriál doklepu, ale už teď vím, že to je pro mne zklamání. Tenhle díl byl úplně o ničem nebýt hereckého koncertu Vlasáka. ()

Epizoda 9 (2019) (E09)

... a zase další mrtvola na pitevně. Už by si s tím mohli dát autoři pokoj. ()

Epizoda 10 (2019) (E10)

Poslední díl tak neskutečně natahovaný, že se řešila i homosexualita, nepřiměřená sebeobrana DPP pro polskou policajtku od Policie ČR ... prostě milion věcí, které neměli s vyšetřováním vražd z předchozích devíti dílů co do činění. Takže finále se sfouklo jako z rychlíku posledních deset minut. Kdo tady psal scénář ( řečnická otázka, odpověď je jasně v profilu filmu ) ...? ()