Zatčený mladík, který se snažil vloupat do vily, jež patří firmě zavražděného Milana Sovy, odmítá vypovídat. Státní zástupce Kohout se na základě informací, které mu sdělí Daniela, rozhodne udělat zoufalý krok. Marie zatím ve Varšavě najde u spolubydlící Boženy Kaczmarek erotickou nahrávku, na níž vystupuje i Božena. Ukazuje se, že obě dívky spolupracovaly s Giannim, producentem nízkorozpočtových hororových filmů. Znal Gianni i Věru Vítovou? V Praze je mezitím na vagónu lanové dráhy nalezeno další tělo mladé ženy s uťatou paží. Oděští kriminalisté potvrdí, že se jedná o Ukrajinku Olenu Sakovič. Tou dobou v oděském přístavu Serhij potají prohledává jachtu patřící jednomu z bossů místního podsvětí. Zaskočí jej ale příjezd podnikatele Kiryla Matvějenka s poněkud nečekaným doprovodem. (Česká televize)

chrispe

Za mě to prostě nefunguje. Příběh nedokáže strhnout, kam se to vše vleče mě asi už ani moc nezajímá... ty střípky životů vyšetřovatelů (teď myslím jejich parťáků) jsou naprosto zbytečný a ve výsledku nudný. Proč se mám dívat na hekající pár Zedníčková-Hádek a pak poslouchat, jak se ujišťuje, že ji bude mít rád i s vráskama na zadku? No... a to, že mě ukrajinská linka nebaví a přijde mi směšná už asi všichni víme, že. ()

Lenka.Vilka

Jsem ráda, že se vyřešilo spojení z minulého dílu, které každý (kromě českého vyšetřovatele) z diváků věděl od druhého dílu. Bohužel stejně jako pokaždé, když si řeknete, že už to snad k něčemu povede. Přesto paradoxně jeden z lepších dílů. Protože autoři netlačili na pily v žádném z aspektů děje. ()

Necrotongue

Vyšetřování přineslo celou řadu poznatků jen proto, aby se opět nehnulo z místa. Jen ty márnice se průběžně plní. Zrovna, když jsem si říkal, že je pro mě jedinou civilnější postavou Ota Kryštofa Hádka, přišla tahle epizoda s "úžasným" postkoitálním dialogem... Ale zas musím uznat, že Ukrajinci toho Jamese Bonda natočili výborně. ()

mira007

Naši tři detektívové se rozjeli domů do svých východoevropských států a opět jsou krásně vidět trendy tv tvorby jednotlivých státtů: Ukrajina - rozjela ve velké akční film, bitky, střílečky na jachtě, honička motorových člunů ( ikdyž úplně ve tmě, že není nic vidět ) Polsko sází na otevřenou nahotu, Martyna Kowalik jako Wandzia kamarádka zavražděné tam běhá komplet nahatá ( je milé osvěžení vidět tady nějakou hezkou nahatou holku, která nemá podříznutý krk a ufiklou končetinu ) a fetuje při návštěvě policajtky a zaprděná Česká republika dialogy v kancelářích a jedna milostná scéna Hádek vs. Zedníčková což znamená velké manévry s prostěradlem. Objevila se další mrtvá holka, ale se mnou to nic nedělá, ztrácím se ve jménech a celé to je neskutečná nuda. ()