V opuštěné továrně za městem byl zabit Milan Sova. Klíčovým svědkem v případu se teď stává Zdeněk Vrabec, majitel auta, kterým zavražděná Věra Vítová přijela do Polska. Policie po něm vyhlašuje pátrání. Vdova po Sovovi kriminalistům naznačí, že za vraždou jejího manžela může stát ukrajinská mafie. Marie je informována, že tělo Boženy Kaczmarek, která byla zavražděna stejným způsobem jako Věra Vítová, bylo nalezeno v Oděse. Marie a Viktor proto odlétají na Ukrajinu. Mezitím objeví policejní hlídka v Čechách uprostřed lesa auto i ozbrojeného pohřešovaného Zdeňka Vrabce, na něhož byl vydán zatykač. Snaží se jej odvést k výslechu, ale Vrabec se brání. (Česká televize)

Necrotongue

Všiml jsem si zajímavé věci, zatímco vyšetřování v podstatě stagnuje, vyšetřovatelé se pohybují ze země do země. Při troše snahy z toho mohl být zajímavý průvodce hned pro tři národy. Tempo je pořád ucourané, ale nejhorší je to, že ve mně zatím děj nevzbudil žádné emoce. No, ale alespoň máme vypráno a příště se bude jistě žehlit. ()

Cheeter

Zatím všechny díly, co byly, jsou mezi ** a ***. A tenhle taky. Takže jsem opět zvolil nižší hodnocení, aby se tak nějak udržel průměr. Děj místy dost předvídatelný. Víc k tomu asi nemám, ()

Lenka.Vilka

Konečně! Věci dávají smysl! A musela jsem čekat jenom pět dílu :) jenom se mi líbí, jak každý umí najednou perfektně anglicky, aby si mohli pokecat s madame police polise. V praxi trochu jinak. Ne? Ale...ozbrojený a nebezpečný? Ty fízlové si to zasloužili. Sorry... ()

mira007

Polská policajtka potřebuje vyprat podprsenku a kalhotky ... sorry, ale tohle je to jediné, co jsem si zapamatoval z pátého dílu navzdory tomu, že vyšetřování začíná nabírat směr a cíl a tohle byl asi zatím nesjmysluplnější díl... ale je to odvyprávěné tak nějak nepoutavě a jediné rádobyšokující věci jsou pohledy na zmrzačené dívčí těla na pitevně. ()