Princip slasti

• Poľsko Zasada przyjemności
TV spot
Česko / Poľsko / Ukrajina, 2019, 9 h 20 min (Minutáž: 54–57 min)

Małgorzata Buczkowska, Karel Roden, Sergej Strelnikov, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Marek Taclík, Martin Finger, Lucie Zedníčková, Robert Mikluš (viac)

Desetidílná kriminální minisérie je dalším mezinárodním koprodukčním projektem České televize, která tentokrát spojila síly s Polskem a Ukrajinou. Na moři nedaleko pláže v ukrajinské Oděse se objeví loďka unášená vlnami. Uvnitř objeví dva plavci nahé zmrzačené tělo mladé ženy s uťatou paží. Ve stejný den je na nábřeží Visly ve Varšavě přivolána policie k záhadnému napadení a objeví v kufru opuštěného auta useknutou ženskou paži. Další dramatický nález učiní herci pražského divadla během představení přímo na jevišti, když v tašce přímo na scéně najdou uťatou paži mladé ženy. Tři lidské ostatky ve třech evropských městech a trojice vyšetřovatelů z Česka, Polska a Ukrajiny v podání Karla Rodena, Malgorzaty Buczkowské a Sergieje Strelnikowa rozjíždějí rozsáhlé mezinárodní pátrání. K odhalení pravdy budou ale potřebovat mnohem více odvahy a odhodlání, než si původně mysleli. (Česká televize)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (11)

Princip slasti (2019)

Celkově takový průměrná a místy až podprůměrná detektivka. Zajímavá snaha o spolupráci, ale až moc snaha to nějak vyvážit, aby každý stát měl stejnou porci. To by šlo i bez toho, bylo by to akorát zamotanější. Je na čem stavět a doufám, že by podobných projektů mohlo být brzo více. ()

Epizoda 1 (2019) (E01)

Vypadá to na zajímavý případ, nicméně rozjezd tak nějak zase pomalejší. A ta karikatura na ukrajinského detektiva taky vtipná. Škoda, že v TV to neběží trojjazyčně, ale jsem rád, že online se na to tak podívat můžu. Hned ten seriál má lepší atmosféru. ()

Epizoda 2 (2019) (E02)

První díl, ačkoliv nebyl Bůh ví co, tak byl rozhodně lepší a víc jsem si ho užil. Tímto jsem se víc pronudil až do jeho konce. Přijde mi to jako škoda, protože takovýchto mezinárodních projektů u nás moc není. ()

Epizoda 3 (2019) (E03)

Ukrajiny zatím zůstává stranou propojení a viděli jsme návštěvu na revanš z Polska v ČR. Některé části se mohly klidně vypustit. Je vidět, že scénář je do jisté míry uměle nafouknutý. ()

Epizoda 4 (2019) (E04)

Tak jsme měli akční závěr a náznak toho, že už i Ukrajina bude zapojena do mezinárodního procesu. Ale celkově téměř žádný posun. Aspoň zjevný posun. ()

Epizoda 5 (2019) (E05)

Zatím všechny díly, co byly, jsou mezi ** a ***. A tenhle taky. Takže jsem opět zvolil nižší hodnocení, aby se tak nějak udržel průměr. Děj místy dost předvídatelný. Víc k tomu asi nemám, ()

Epizoda 6 (2019) (E06)

Z nějakého důvodu mě asi baví nudit sám sebe tímhle seriálem. A z nějakého důvodu prostě koukám dál. Ale že by šlo o nějaký filmařský a scenaristický výkon, to se říct nedá. ()

Epizoda 7 (2019) (E07)

Místy to nedává smysl. A to ne jako, že se to vysvětlí později, ale v takových krátkých úsecích, které jsou sice rychle zapomenuty, ale kazí celkový dojem. ()

Epizoda 8 (2019) (E08)

Po dlouhé době trochu víc akce a navíc se začal rozplétat ten šmodrchanec. Buďme mírně optimističtí a doufejme, že tato úroveň chvíli vydrží. ()

Epizoda 9 (2019) (E09)

Byť některé pasáže byly možná nadbytečné nebo zbytečně natažené, tak jako celek to s dějem dost pohnulo. Celkově asi jedna z lepších epizod. ()

Epizoda 10 (2019) (E10)

Konec ve finále zamotaný a prostý zároveň. A moc patetický. Je škoda, že něco z toho jsme neznali už od začátku. Něco, co by nás mohlo dráždit. Bylo by to tím o dost lepší. ()