Princip slasti

• Poľsko Zasada przyjemności
TV spot
Česko / Poľsko / Ukrajina, 2019, 9 h 20 min (Minutáž: 54–57 min)

Małgorzata Buczkowska, Karel Roden, Sergej Strelnikov, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Marek Taclík, Martin Finger, Lucie Zedníčková, Robert Mikluš (viac)

Desetidílná kriminální minisérie je dalším mezinárodním koprodukčním projektem České televize, která tentokrát spojila síly s Polskem a Ukrajinou. Na moři nedaleko pláže v ukrajinské Oděse se objeví loďka unášená vlnami. Uvnitř objeví dva plavci nahé zmrzačené tělo mladé ženy s uťatou paží. Ve stejný den je na nábřeží Visly ve Varšavě přivolána policie k záhadnému napadení a objeví v kufru opuštěného auta useknutou ženskou paži. Další dramatický nález učiní herci pražského divadla během představení přímo na jevišti, když v tašce přímo na scéně najdou uťatou paži mladé ženy. Tři lidské ostatky ve třech evropských městech a trojice vyšetřovatelů z Česka, Polska a Ukrajiny v podání Karla Rodena, Malgorzaty Buczkowské a Sergieje Strelnikowa rozjíždějí rozsáhlé mezinárodní pátrání. K odhalení pravdy budou ale potřebovat mnohem více odvahy a odhodlání, než si původně mysleli. (Česká televize)

TV spot

Gwaihir

Na středoevropské poměry dosti neotřelá kriminálka, a to se prostě cení, jakkoli nedokonalý je výsledek, který disponuje celkem zajímavým případem, závěrem nezapadajícím tak úplně do předchozího děje, dlouhou řadou nezodpovězených otázek, poněkud zvláštním trojlístkem vyšetřovatelů, velmi slušnou atmosférou a fantastickou hudbou. 70 % ()

incognito

Obrovský potenciál, který byl obrovsky nevyužitý. Na celém seriálu je vidět, že stál hodně. A to je dobře. Vizuál je skvělý. Ale dějově to bohužel moc slavné není. Viděl jsem verzi, která asi nebyla v TV, protože obsahuje prakticky jen titulky. To by většina národa asi nedala :-) Za to rozhodně palec nahoru! Bohužel délka 10 dílů je moc. Stačilo by 5 a mělo by to mnohem větší spád. ()

DJMaroko

Tak jsem se pronudil až k desátému dílu. Trapný pokus o něco jako je dílo P. D. Jamesové i ta hudba mi stále připomínala Černou věž, možná se pletu je to už sto let co jsem to viděl. Celé je to o tom, že devět dílů něco budujete, aby jste v desátém zjistili, že je to potřeba nějak ukončit a podle toho to taky dopadlo. Małgorzata Buczkowska mě zase tak nevadila, Roden průměrný výkon, ale rozčilovali mě ty debilní rukavice Sergeje Strelnikova to byl úlet.Celkově nepřehledné ...rozvinuté a nedokončené dějové linie jednotlivých postav. ()

Aniki

Inu, účelově pojatý evropský hokus pokus, s účelově pojatým scénářem a s účelově pojatým hereckým obsazením ve stylu: Který z herců je ve vaší zemi nejpopulárnější? Tihle? Tak je tam dáme. Uměle natahovaný děj, který sleduje zcela nesmyslně větev plnou ještě nesmyslnějších vražd podnikatelů, šoférů, vrahů samotných atd, aniž by se jen dotkl možnosti existence někoho jiného v pozadí. Rozuzlení má být napínavé a překvapující, místo čehož je trapné a zavádějící. ()

LexBarker

U mě dobrý. Minisérii jsem si užil, žádných podstatných chyb jsem si nevšiml a dobře se bavil. Co se týká kritizovaného konce, neshledávám na něm nic, co by stálo za to výtku. To že je nakonec vše jinak a že vyšetřovatelé narazí na slepé uličky, nebo během vyšetřování přijdou na jiné závažné zločiny, bych řekl, je snad normální realita... Nemusí vždy vše do sebe návazně logicky zapadat.  Série má dobrou kameru, slušné herce a skvělou hudbu. Možná pro někoho, kdo si už zvykl na holywoodské polopatické vysvětlování téměř všeho co vidíme, to může působit nepřehledně až zmateně, ale je to jen jeho problém. ()

• Na přání režiséra měli herci v průběhu natáčení na place vždy reálné zbraně. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (Duoscop)
  • Dvě hlavní kamery pracující v rozlišení 8K natočily většinu záběrů seriálu, 3 další kamery, včetně podvodní, pak vypomáhaly při snímání nejobtížnějších filmových scén a byly doplněny o 1 dron. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (Duoscop)
  • V závěru zazní policejní hlášení, že minivan s českou poznávací značkou ujíždí po výpadovce na sever. V záběrech z dálnice si však lze povšimnout směrovek na Varšavu a vozy tak ve skutečnosti jedou na jihozápad směrem do centra města po rychlostní silnici S8. (Martin_L)