Vtedy na Západe

• Československo Tenkrát na Západě (viac)

Opustená železničná stanica, na ktorej traja muži trpezlivo čakajú na príchod vlaku, je legendárnym prológom jedného z najslávnejších westernov v dejinách svetovej kinematografie. Tých troch poslal pištoľník Frank, aby sa postarali o tajomného cudzinca, ktorý si chce s Frankom vybaviť nejaké staré účty. Keď na malej stanici príde k nevyhnutnej prestrelke, vyvraždí Frank so svojou bandou rodinu farmára McBaina, tesne predtým, ako na ranč prichádza McBainova nová manželka Jill... (STV)

HONZACEK

Co dodat k tomuto skvělému kousku. Poprvé jsem ho viděl v kině jako projekt 100 a prostě úžasný zážitek. Výborné obsazení herců a hudba jenž předčila moje očekávání. Charles Bronson coby (harmonika) ve své nejlepší roli. ()

SMilan

Nikdy som sa o tento film nezaujímal, prvý krát som ho videl v roku 2011, takže ma k nemu neviaže nostalgia ani žiadne spomienky. Snímok sa stal tým najlepším, čo moje oko vrámci filmového umenia vzhliadlo. Poctivá a neprekonateľná filmarina, nádherná hudba, jednoducho skvost. Pán Leone, ďakujem. ()

Scaevola

Když se řekne western, je to tohle... a "Sedm statečných". Bohužel mne však fatálně míjí poetika a vzhledem k tomu, co se na obrazovce vlastně děje, je stopáž kterékoli verse zničující. ()

Delmondo

Bezkonkurenčně nejlepší western všech dob! Prvotřídní herecké výkony všech zúčastněných, bezchybná režie Sergia Leoneho a dokonalá hudba Ennia Morriconeho to jsou hlavní atributy tohoto majstrštyku. ()

BalbiJirka

Celkem jsem se na shlédnutí tohoto filmu těšil, když jsem pár dní před tím viděl "Hodný, zlý a ošklivý", ale tento film byl pro mě docela "zklamání" . Film je strašně natáhlej a prakticky o ničem, téměř žádný děj, takové tlachání o ničem. Nebýt pár dobrých scén, šel bych z hodnocením ještě níže, ale budu shovívavý a dávám 3*. ()

Johanita

To byla prostě nádhera... každý dialog, každý záběr...všechno to do sebe zapadá jak ozubená kolečka. A Morriconeho hudba krásná a tak chronicky známá, že to člověku nedá, aby si nebroukal. Nechápu, proč jsem se na podívala až teď. ()

TheBrain

cele je to iba o tom ze raz kuka ako debil jeden, potom druhy, a potom naraz...cele je to o dramatickych pohľadoch. to ze nie je nieco stare alebo klasika, nemusi byt hned dobre...jednoducho nuda. ()

paddy35

Tohle je skutečně mistrovský kousek a mě, jako obrovském fandovi Divokého Západu, nesmí chybět v kolekci. Neskutečný Henry Fonda kraluje celému filmu, i přesto, že je to hlavní záporák. Skvělé prostředí, atmosféra westernu dýchá na každému rohu a v každé scéně. Vše doplňuje podmanivá melodie harmoniky. Nemusím snad ani zmiňovat mistra Morriconeho, bez kterého by to nebylo ono, klobouk dolů za tak neskutečně živý a působivý soudntrack, který domiuje filmu.Takhle se mají správně točit westerny! ()

Desmond04

V životě bych neřekl, že se někdy donutím k tomu, abych se podíval na western. A už vůbec nikdy bych nečekal, že 46 let starý film se pro mě, typického člena mladé teenagerovské konzumní společnosti, takovým zážitkem, ze kterého jsem se dostával ještě týdny. Once Upon a Time in the West je ten nejlesklejší klenot na ostrově pokladů. Pětihvězdičková stupice je tady zatraceně málo. Sympatičnost svaté čtyrky (Fonda, Cardinale, Bronson a především Robards) byla takovým poháněcím motorem. Sergio Leone zkrátka stvořil poklad, na který se nezapomíná. ()

Themyth

Hudba má v tomto snímku svoje zvláštne postavenie. Sergio Leone obdržal od Ennio Morriconeho nahrávku s kompletnou hudobnou zložkou ešte pred samotným natáčaním. Následne ju púšťal hercom priamo na placi ako podmaz, ktorý jej prispôbili svoj prejav. Z tohoto dôvodu má film akési svoje zvláštne tempo. Je iné, než sme u Spagetti westernou zvyknutý. Hudbe sa podriadilo celé nakrúcanie filmu. ()

Xaeroo

Téměř před 90 lety, v roce 1924, napsal režisér D. W. Griffith svou vizi filmového světa za sto let, a poměrně se trefil, jen ne za sto, nebo šedesát, ale ani ne za pár desetiletí se začíná zhruba dít, to co předpověděl..("citace"); "Jsem si jistý, že za sto let opustíme všechny myšlenky na takzvaný mluvený film. Za sto let budou největší skladatelé té doby propůjčovat své umění a talent tvorbě filmové hudby." ..nemýlil se. "Film je dítě, které se narodilo naší generaci. S postupem let se bude ohromně vyvíjet. My nevědomí nebožáci si nedovedeme představit ani ve snu, jaké možnosti má před sebou" . Film je dokonalou ukázkou dramatu, který lze považovat za určitý milník na cestě filmu, navíc má dokonalou hudbu, s kterou i po letech zvedá husinu v proudu nostalgie, očekávání a napětí, aspoň tak to vidím já. (všechny uvedené citace z Reader´s digest, Film za 100 let, str. 78, 79, 80, 81; 12/2014). ()

jjjerry

Tohle vidět v 68 na velkym plátně, tak si asi cvrknu do kalhot.... Asi nejlepší filmová hudba. To napětí jde krájet, možná je děj místy moc natažený, pro někoho nudný, ale vůbec to neubírá na prožitku. Režie perfektní, a herecky nezapomenutelné. "play harmoniko, so you can´t bulshit" ()

KorenGeorge

Klasika z nejklasičtějších a asi nejslavnější western všech dob. Příběh krásné ženy, kolem které se motají drsní muži divokého západu s druhým příběhem o pomstě mlčenlivého pistolníka s harmonikou, se stal oceňovanou legendou. Herci vybraní na výbornou, exeluje svůdná životem zkoušená Claudia Cardinal, nekompromisní darebák bez svědomí Henry Fonda, mlčenlivý tvrďák Bronson i zkušený tulák Jason Robards, Ti všichni přispívají k jedinečné atmosféře pomalu plynoucího příběhu o konci divokého západu a úsvitu doby nové. Colliho kamera je rovněž skvělá a zážitek umocňuje legendární, ač na western lehce netypická Morriconeho hudba. Závěr stejný jako ve všech spaghetti westernech, to znamená bezvadný. Nebýt výše zmíněného a perfektní režie, zůstala by nám limonáda s tuctovým příběhem. Celou dobu jsem se přesto nemohl zbavit pocitu, že Tenkrát na západě natočil Leone hlavně pro americké publikum, aby dokázal, že žánr nejlépe zvládá on, přičemž díky hlavní postavě film osloví i ženy. Pro mě ale už tohoto vrcholu dosáhl ve své klasice o rok dříve, která mi připadá po všech stránkách lepší než pro mě lehce vyumělkované Tenkrát na západě, proto "jen" 4 hvězdy. ()

Vajnlich

Tak nevím jak to mám říct, ale nemám rád westerny. Šup a je to venku, ale pokud jen trochu máte rádi dobrej muzikál tak je tenhle film přesně pro Vás, protožě jediný zajímavý na tomhle filmu je hudba Ennio Morriconeho a pokud máte rádi i příběh je dobré si pustit Hodný, Zlí a ošklivý, ale co já můžu vědět, vzpomýnáte nemám rád westerny. Ale u tohohle filmu udělala posraná harmonika víc než je zdrávo, jako u kmotra jeho pověst. Proto si puste Hodný, Zlí a Ošklivý tam se za dvacet min. filmu stane víc než za celou dobu u Tenkkrát na Západě, ale ta harmonika je fakt úchvatná a to je bohužel vše. ()

dom1niq

Westerny neobľubujem, no aj tak si jeden z nich dokázal nájsť miesto v mojej top 10. Vtedy na Západe je klenot kinematografie, ktorý by mal vidieť každý fanúšik filmu. Nezabudnuteľné scény, nezabudnuteľné herecké výkony a hlavne Ennio Morricone. Je až neuveriteľné ako sa dá skĺbiť obraz s hudbou. Proste top. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

13.07.2015

Quentin Tarantino miluje hudbu Ennia Morriconeho a mnoho let usiluje to, aby slavný italský skladatel ozvučil jeho film. Především westernová legenda, jejíž tvorbu jste slyšeli třeba v Tenkrát na… (viac)