Vtedy na Západe

• Československo Tenkrát na Západě (viac)

Opustená železničná stanica, na ktorej traja muži trpezlivo čakajú na príchod vlaku, je legendárnym prológom jedného z najslávnejších westernov v dejinách svetovej kinematografie. Tých troch poslal pištoľník Frank, aby sa postarali o tajomného cudzinca, ktorý si chce s Frankom vybaviť nejaké staré účty. Keď na malej stanici príde k nevyhnutnej prestrelke, vyvraždí Frank so svojou bandou rodinu farmára McBaina, tesne predtým, ako na ranč prichádza McBainova nová manželka Jill... (STV)

Jindra99

Dokonalost sama! Úžasná scenérie, úžasná hudba, úžasná Claudia Cardinale, úžasné všechno. Perfektní hudba ke ke každé z hlavních postav. Opravdu jsem se bavil. Těch 165 minut za to opravdu stálo a bude za to stát asi tak milionkrát, co se na to podívám :-) 6****** ()

Werde

Nejsem zrovna velkej fanda westernu, ale tenhle kousek mě zmrazil hned v úvodu. No a ta hudba! není co víc zmiňovat, skoro každej ví oč se jedná.. ()

RajAthen

Smekám před umným provedením a dnes již klasickou hudební složkou. Herci taktéž hrají skvěle. Ovšem nemohu si pomoci, místy jsem se nudil. Nemám nic proti dlouhým scénám pro zvýšení napětí, ale zase se nic nemá přehánět. Navíc ohledně děje jsem byl popravdě celkem zklamán a čekal jsem víc. Krom toho těžko říci, kdo je hlavním hrdinou snímku. Nejsem žádný dogmatik, ale zde film tak nějak lavíruje mezi dvěma, což dosti zvláštně smotává vzájemným zalíbením těchto postav, které skutečně nevím, kde se tam vzalo. Kdyby nebylo "šťavnaté postavy dobráckého hrdlořeza" film by ztratil hodně ze svého kouzla a přidává tak jednu *. Scéna v hostinci ze začátku je jednoznačně nejlepší, což je škoda, pokud jsou před divákem ještě dvě hodiny... Když western, tak The God, The Bad and The Ugly. ()

Forty-

Tento film má úplne všetko čo má skvelý film mať. A vzhľadom na jeho vek ho to stavia do pozície najväčších filmových klasík všetkých čias. ()

woo-hoo-hoo

"Hľa, ty ma dnes odháňaš od zeme a budem sa skrývať pred tvojou tvárou; nestály a túlavý budem na zemi. A ktokoľvek ma nájde, zabije ma." ()

Monroe1991

Sergio Leone věděl, jak natočit western, který upoutá i " newesternové diváky". Navíc když se sejdou takto skvělí herci : krásná Claudia Cardinale, Charles Bronson ve své nejvýznamnější roli a Henry Fonda, který svou jedinou zápornou roli zahrál opravdu skvostně. A aby toho nebylo málo, Ennio Morricone složil hudbu, která mě hned v prvních momentech tak ohromila, že jsem zastavil film a běžel jsem si sehnat soundtrack :) Jeho spolupráce se Sergiem Leonem je považována za nejzdařilejší spolupráci mezi skladatelem filmové hudby a režisérem. ()

FireTight

Dřív jsem si společně s mámou dělal z otce srandu, že má tento film rád. Jenže když jsem mu k narozeninám kupoval Tenkrát na Západě na DVD a ze zvědavosti jsem se podíval, byl jsem unešen. Nádherná hudba, nádherná Claudia Cardinale, nádherný příběh, nádherné všechno. Jeden z nejlepších westernů a filmů vůbec. Už jen ten začátek, kdy je dobrých deset minut vyplněno pouhým vrzáním dřevěného kola... "Zdá se, že nám jeden kůň schází!" "Ne, dva přebývají..." ()

Colour

Začiatok, kedy chlapi čakali na vlak bolo dosť nudných, no potom sa film rozbehol. Nikdy som nemala rada westerny, každý každého strieľa, na všetkých sú vypísané odmeny a každý každého mstí. Tak to bolo aj tu. Vo filme som sa často strácala v tom, kto je kto a kto pri kom stojí. Povedať kto je vo filme zlý a kto dobrý sa vonkoncom nedá povedať - každý tam min. jedného človeka zabil. Po čase som sa v deji začala úplne strácať, kto s kým kuje pykle a kto proti komu vraždí bolo obtiažne, ale dá sa v tom orientovať, i keď veľmi ťažko. Toľko negatíva. Herci - Henry Fonda bol dobrý, Jason Robards tiež, ostatní skoro rovnako dobrí. Claudia Cardinale bola miestami výborná a miestami priemerná. Hudba bola vynikajúca, veľmi známa, keď som videla film neustále ma napadalo, že tú hudbu dávno poznám. Réžia bola tiež perfetná, scenár a kamera tiež. 4,5* ()

zaam

K tomuhle filmu není moc co dodat. Jednoduše: výborný film + NAPROSTO DOKONALÁ hudba = přesně tohle. Toto spojení se jen tak nevidí. Co jsem to byl za hlupáka, když jsem si myslel, že to je určitě přehodnocené a zas tolik se mi to líbit nebude? ()

Honzeechec

Z hlediska filmový hudby asi nejzásadnější film v historii. Ale jelikož nejsem filmovej odborník tak na mě to bylo moc dlouhý, málo dialogů a příliš drsnejch pohledů. Atmosféra dokonalá, zbytek bohužel ocenit nedokážu, ()

krizi

Až do shlédnutí tohoto filmu jsem nevěřil, že by snad šel natočit western, ve kterém by hrála prim žena. Ale poté, co jsem viděl tento film a v něm krásnou Claudii, jsem musel svůj názor změnit. Neskutečný film, kam se hrabe tak skvělý film jako je Hodný, zlý a ošklivý, tohle je mnohem lepší. A, ač je to asi naprosto zbytečné, nemůžu si odpustit zmínit hudbu, která je...nadpozemská, dělá film filmem, západ západem, legendu legendou. ()

bakeero

Morricone to zase táhne. A ne, že ne. Ale úvodní i závěrečná scéna dokonale rámují tenhle westernový epos, který se zaslouženě řadí ke klasice. ()

Melandrix

Nejlepší film,který Sergio Leone natočil.Mým jasným favoritem je Jason Robards. Jediné,co mi na tom trošku vadí je ta zdlouhavost některých scén,třeba to jak na sebe nekonečně civí Henry Fonda a Charles Bronson,než vytasej ty svý podělaný bouchačky.Každýmu je jasný, jak tenhle souboj skončí,už při první projekci.Jestli je to kvůli hudbě,tak to chápu, jenže tu už jsme předtím taky stokrát slyšeli.Přesto to na ubrání jedné hvězdy nestačí a byl bych blázen,kdybych to u tak nádherného díla udělal.Beze sporu jedno z neljepších děl v historii kinematografie. ()

Varney

Film, ktorý má snáď najdlhších úvod zo všetkých filmov. Už len tento začiatok vo vás vybičuje napätie a nedokážete sa odtrhnúť od obrazovky. Pre mňa to je jeden z najlepších westernov vôbec. Dokonale prepracované dielo s ešte dokonalejšou hudbou. 5* a keby sa dalo, dal by som viac. ()

strycekmaso

Nejlepší western, který kdy byl natočen. Velice pomalý a dlouhý film, občas mi to připomnělo Antonioniho. Liboval jsem si v těch krásných záběrech obličeje, očí. Já teda moc milovník westernů nejsem, ale tenhle se mi opravdu líbil. Režie je skvělá a hudba taky. Po Tenkrát v Americe nejlepší Leoneův film. ()

Rudyamon

Tenkrát na Západě to možná nevypadalo jako v tomto filmu, ale to naprosto nevadí mému tvrzení, že tohle je naprostý fenomén ve filmech z Divokého Západu. Fantastický děj, fantastické scenérie, fantastické obsazení. Film jsem viděl před mnoha a mnoha lety, pak jsem ho shlédl před rokem nebo dvěma a dnes opět a opět jsem pochopil drobnosti, které mi tenkrát unikly. Je to film, ve kterém nešlo o bezduché honičky na koních a o tasení koltů, jak je zvykem ve jiných westernech. Sergio Leone si dal v mnohém záležet na detailech, které dali filmu punc opravdovosti, jaká v mnoha westenech nemá šanci. Nepochybně udělala svoje i nesmrtelná muzika Ennia Morriconeho a samozřejmě hvězdné obsazení. Henry Fonda, Claudia Cardinale, Charles Bronson a Jason Robarts - to je čtverka, která by za žádných okolností nemohla být jiná, aniž by film utrpěl. Tento film je právem v nejvyšších příčkách oblíbenosti, je to klasika nejklasičtější. Jiné hodnocení než 5hvězdičkové je nemyslitelné, nižší zaslouží ten nejpřísnější trest ... :-) ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

13.07.2015

Quentin Tarantino miluje hudbu Ennia Morriconeho a mnoho let usiluje to, aby slavný italský skladatel ozvučil jeho film. Především westernová legenda, jejíž tvorbu jste slyšeli třeba v Tenkrát na… (viac)