Vtedy na Západe

• Československo Tenkrát na Západě (viac)

Opustená železničná stanica, na ktorej traja muži trpezlivo čakajú na príchod vlaku, je legendárnym prológom jedného z najslávnejších westernov v dejinách svetovej kinematografie. Tých troch poslal pištoľník Frank, aby sa postarali o tajomného cudzinca, ktorý si chce s Frankom vybaviť nejaké staré účty. Keď na malej stanici príde k nevyhnutnej prestrelke, vyvraždí Frank so svojou bandou rodinu farmára McBaina, tesne predtým, ako na ranč prichádza McBainova nová manželka Jill... (STV)

Kushina

Ta tu dobu fakt libová westernovka. Není potřeba střílet každých 5 min, ale vést hluboké dialogy a tvářit se jako správný drsňák, který ani nemrkne, ani nepípne. Fakt pravý cowboyové, o kterých se nám v dnešní době může jen zdát. K tomu krásná ženská a skvělý film je na světě. 85% ()

Ironhead

Nejde o tom napsat už nic objevného... tenhle film je naprostá klasika,... režie, hudba, herci, kamera, produkce, exteriéry... všechno je tu dokonalé. A nejde se tu snad nezamilovat do CC, až neuvěřitelně krásná a charismatické žena. *pitomci, co tu dávají jednu hvězdičku a podobně, by si měli dát facku mezi futrama dveří a jít se dívat zpátky na ty digitální hověziny bez duše ()

Dvojirakri

Musím přiznat že nejsem kdoví jakým fanouškem žánru western. Sledoval jsem je v mládí a dětství, v době kdy doma byla jedna televize a v ní běžely tři, čtyři programy, a kdo měl větší sílu, ten rozhodoval o tom na co se bude celá rodina koukat. Takto jsem, kvůli tátovi, znal všechny filmy s Vinnetouem, Oldem Shatterhandem, dále třeba V pravé poledne či Sedm statečných. O Limonádovém Joeyovi netřeba hovořit, ten je dodnes kultovní. S touto průpravou z pouštních krajin kde se to hemží hvízdajícími kulkami, prohání se stepní běžci a to vše nehnutě sledují obří kaktusy jsem se rozhodl podívat se na filmový western, který se tu v hodnocení nachází nesmírně vysoko a mě to nešlo do hlavy, buď to bude něco výjimečného, nebo zkrátka žánrovka která půjde mimo mě. Řeknu hned, tento film bych strašně rád viděl na velkém plátně, ty záběry pouštní krajiny s nalitými mraky jsou úžasné! Tempo je strašně líné a fandy akčních snímků asi odradí v dalším sledování dřív než by si film zasloužil, ale mě to přijde akorátní, díky tomu všudypřítomnému vedru a vědění že kvér se postará skoro o všechno. Herecké výkony pohlídané na maximum, tady nemám žádnou výtku, snad až na moc bílé zuby některých pistolníků, ¨jenž se asi co večer a ráno šlechtí před zrcadlem asi jako novodobí dřevorubci co by si o sekyru zlomili ruce. Nejvýš ale musím hodnotit hudbu. Je to neuvěřitelné, ale kdo má něco odžito a odsledováno tak ty tóny zná, i když nemusel, stejně jako já, film Tenkrát na Západě nikdy předtím vidět! Tohle je aspekt který mi snímek dělal při sledování blízkým, bližším než jsem si mohl před začátkem sledování připustit! Suma sumárum? Na svoji dobu výjimečný film, jehož kouzlo přetrvává dodnes a patří mezi hrstku snímků, které zub času nepoznamenává, ale patinuje! ()

PTuranyi

Ikonický western Sergia Leoneho má perfektnú produkciu, výborný príbeh a skvelé herecké obsadenie. Každá scéna je legendou a tempo určuje atmosféra. Žiadne náhlenie, aby si ju mohol divák poriadne užiť. Či už ide o stupňovanie napätia, alebo prežívanie emócie okamihu postavami, vždy je tu neprekonateľný Ennio Morricone, so svojou plačlivou melódiou alebo inou nezabudnuteľnou hudobnou témou. K tomu sa pridávajú vynikajúce herecké výkony, či už sú to hlavné postavy, ktoré stvárňuje Henry Fonda, Charles Bronson, Claudia Cardinale alebo herci hrajúci menšie role. ()

Ocelot

Tenhle western považuju za nejlepší svého žánru a je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Nedá se mu vůbec nic vytknout a proto nejvyšší hodnocení. ()

Icarrus

Porad jsem uvazoval nad tim, ktery z leonovych westernu se mi libi nejvic. U mne to nakonec vyhral tenkrat na zapade. Neskutecne silny filmovy zaitek s naprosto genialni hudbou. Opet se ukazalo ze spoluprace Leoneho s Morriconem, patri k tem nejlepsim v dejinach kinematografie!! ()

Jay---

Pro tento, dle mého, nejslavnější western jaký kdy byl natočen, mi i po mnoha shlédnutích poněkud docházejí slova a jen v němém úžasu a s notnou dávkou mrazení v zádech sleduji ty nádherně zdlouhavé scény s minimem zbytečných dialogů a nepopsatelně úžasnou hudbou.Zkrátka pan Leone byl skutečným mistrem ve svém oboru.I těch pět hvězdiček je v tomto případě málo. ()

Pruďas

Legendární western Sergia Leoneho- díky tomuhle filmu jsem se začal kdysi dávno dívat na filmy!!!! Tenhle filmařský skvost má všechno, co správný western má mít- suprovou zápletku, libovýho klaďase(Bronson), krásnou děvu(Cardinale), legendárního záporáka(Fonda), stylovou hudbu a perfektní režii. Právě psychopat Frank je ozdobou tohoto filmu- bez něj by bylo moje hodnocení poloviční. I když celý film trvá přes 160 minut, uteče to neuvěřitelně rychle. Kdyby to režíroval někdo jinej, film by netrval ani půl hodiny..... vždyť jenom úvodní scéna s pistolníkem a otravnou mouchou trvá přes 10 minut!!!!! Každej jinej rejža by to zkrátil na jednu. A při finálové přestřelce mezi Bronsonem a Fondou sem seděl jak přikovanej v sedačce a ani sem nedýchal(i když sem věděl jak to skončí) ()

badajajuak

"Odměna za Cheyennea je 5000 dolarů, že jo šerife..." "Jidášovi stačilo o 4970 dolarů míň." "Tenkrát žádný dolary nebyly." "Ale hajzlové jo." ()

Bartson

Jednoznačné TOP mezi westerny. Film má krásný děj, herecké výkony orgasmus hadr, při muzice člověku vstává i poslední chlup na zadnici, padouch Fonda nejpadouchovatější, krasavice Cardinale nejkrásnější a prostě ta režie, ta řežie. Než všichni zaklepou bačkorou, je jejich povinnost toto vidět a sdílet stejný názor:))! ()

Johnner

Někdo se mě zeptal: "Co je vlastně na tom filmu tak výjimečného?" Odpověděl jsem: "Já vlastně ani nevím." Průměrný člověk prostě nemůže genialitu pochopit, pouze obdivovat. Celou dobu jsem se těšil a připravoval na nevyhnutelný souboj mezi Harmonikou a Frankiem, ale když na to došlo, i tak jsem nedokázal tu emoční smršť rozdýchat. V té scéně je, úplně mimochodem, nejlépe použitý flashback všech dob! ()

sin34

Naprosto skvely, neprekonatelny a strhujici western. Sergio Leone presne vystihl ideal "chlapa ze zapadu", tak jak si ho kazdy musi prestavovat a to ve dvou podobach: Henryho Fondy i Charlese Bronsona. Claudia Cardinale se predstavila zase jako ideal zenske krasy, Jason Robards a ostatni herci prispeli take skvelymi vykony. A kdyz ve filmu zaznivaji melodie od bozskeho Ennio Morriconeho, neda se hodnotit jinak, nez jako jeden z nejlepsich filmu vubec! "Looks like, we shy one horse", "You brought two, too many 25/25 ()

kpt.Marťas

Na počátku byl western. A ten western byl u Leoneho.Pro mě jednoznačná srdcovka. Leone tu dotáhnul k dokonalosti to, na co se chystal v dolarové trilogii. Vykreslil postavy, se kterými dýchám od první minuty, kdy se objeví na plátně. Drsňáci jsou neskutečně drsní, Harmonika a Cheynne hláškují jako o život. Frank je nemilosrdný a vdova úžasná. Do toho hudba, jejíž principy se vymykají zajetým standardům filmové hudby. Jako celek perfektně fungující filmový skvost. ()

Kvico

výborný wester ktorý vyšiel Leonemu ďaleko lepšie ako "The GBU", lepší scenár, lepší herci, geniálna hudba, no aj napriek tomu to u mňa nie je plné hodnotenie...proste nemusím úplne to staré poňatie drsňáckych kovbojov ktorým ide o ideály, preto pre mňa ostávajú BCSK tým naj...ale takých 4,5* ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

13.07.2015

Quentin Tarantino miluje hudbu Ennia Morriconeho a mnoho let usiluje to, aby slavný italský skladatel ozvučil jeho film. Především westernová legenda, jejíž tvorbu jste slyšeli třeba v Tenkrát na… (viac)