Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

Fox85

Pro mě naprostý vrchol. Skvělý děj + úžasní herci + fantastická hudba. Clint Eastwood, Eli Wallach a Lee Van Cleef tvoří prostě nejlepší skupinku soupeřících mužů jakou jsem zatím ve filmu viděl. A například gradace finálního souboje....prostě lahůdka. ()

Masrii

Ačkoliv nejsem žádný fanda westernů, na tohle se vážně stálo za to podívat. Tento film o třech skvělých pistolnících plný podrazů, které jsou však páchány s úžasnou elegancí. Navíc skvělá písnička, která provází diváka od začátku do konce, a o které už konečně vím, odkud pochází. Dobro musí vždy zvítězit, Clint Eastwood dvojnásob :) 95% ()

Pecival

Absolutní majstrštyk s dokonale zahranou trojicí "lumpů" bojujích o kořist, tím nejúžasnějším finále na krchově a v neposlední řadě s tou nejlepší úvodní melodií. Tohle je pro mně nejlepší western. ()

venca163

Sice jsem na to byl ze zkušenosti už připravený, ale zase mě překvapilo, jak málo se toho dá za 3 hodiny stihnout. Sergio Leone si u mě potvrzuje reputaci, kterou získal když jsem viděl jeho Tenkrát v americe. Je to zkrátka trochu zbytečně utahaný a rozvleklý. Někdo tady v diskuzi psal, že původní střih měl 7 hodin a byly tam ty různý scény znásilnění a dalších zločinů toho "The Ugly" týpka. Možná se teda dalo se střihem trochu začarovat a některý scény za tyhlecty vyměnit =). Westerny asi úplně nemusím, proto nechci hanit za klišé tohohle žánru, jako že všichni (i vožralý) trefí provaz na 100 hodnů se zavřenýma očima. Taky mě trochu zarazilo, jak si dva týpci uprostřed bitvy jentak nesou dynamit na nosítkách a nikoho to nezajímá (že by je třeba obšťastnil kulkou do hlavy). Nebo třeba závěrečná "přestřelka" (opravdová přestřelka byla ve filmu jen jedna): "The Bad" i "The Ugly" přistoupili na řešení, ve kterým bylo jasný, že je "The Good" ochčije ("Hale, napíšu to jméno tady na kámen"). Takových situací tam ale bylo daleko víc. Mrzí mě taky, že za ty 3 hodiny nestihnul rejža představit ani hlavní 3 postavy: proč je "The Good" hodný, "The Ugly" hledaný zločinec a "The Bad" zlý (no, maximálně toho posledního trochu jo, ale třeba proč se hodnýmu říká hodný mi pořád nesedí). Záběrů na mračící se ksichty tam ale bylo dost a hudba parádní. Možná tomu chyběla nějaká štětka a trochu whiskey. Ale na dolní hranici 4* se to vyšplhalo. (75%) ()

voleman

Tento geniální western Sergia Leoneho považuji za absoltní špičku v tomto žánru. Geniální režie spolu s výborným soundtrackem od Ennia Moriconeho povyšují tento film na výborný audiovizuální zážitek. Skvěle vybraní herci v čele s Clintem Eastwoodem který hraje kladného, ale drsného pistolníka. Řekl bych, že jde o zábavnější a malinko lepší než další Leoneho film Tenkrát na západě. ()

jefff

Nemůžu říct, že by to bylo špatné. Je to skvěle natočené, má to vtip, příběh i senzační hudbu. Leone byl nadčasový génius filmu a tohle je jeden z jeho jednoznačných TOP. Sice se mi stejně o něco více líbí jeho následující Tenkrát na západě, ale v rámci žánru je tohle asi vrchol. ()

Lektor

Pche.. škatulkovat Leoneho opus magnum pouze mezi nejlepší věci svého subžánru je čisté pokrytectví.. Jeden z nejlepších filmů, co jsem vůbec kdy viděl. ()

obivan568

První půlka trochu slabší, ale zbytek je to nejlepší co jsem v tomhle žánru viděl. Mám rád příběhy, který se odehrávaj na pozadí něčeho většího. Způsob, jakým je tu zobrazena občanská válka je naprosto fenomenální. Především pak samotná bitva a postava severského kapitána je něco, co mě úplně uzemnilo. ()

dr.jacoby

Geniálny western s najgeniálnejšou hudbou Ennia Morriconeho. Vyvrcholenie Leoneho dolárovej trilógie ako sa len patrí. Samotného Clinta Eastwooda zatieňuje herecké majstrovstvo Eliho Wallacha. Postava Tuca je určite jeho najcharakteristickejšia a najlepšia postava, akú stvárnil. A Lee Van Cleef je tak diabolsky zlý, až z toho mrazí. Aký rozdiel oproti jeho kladným postavám z iných filmov. Takže ako herec je to skutočný majster, dokáže fantasticky zahrať úplne rozdielne postavy. Škoda, že sa nepodarilo zachovať úplnú, pôvodnú verziu, ktorá bola prezentovaná na premiére. Niektoré sekvencie sa nezachovali a z určitých scén sa teda uchovali len niektoré fotografické zábery. Po hudobnej stránke Morriconeho nesmrteľné dielo. ()

padmé

Absolutní klasika žánru...zcela nezapomenutelné...spojení Leoneho a Morriconeho šlape tak jak má:o) příběh, kterému štávu dodává úžasná hudba a tak to má být přidejte Eastwooda, Cleefa a Wallacha pořádně promíchejte, přisypejte špetku jižanů a seveřanů, 200 000 dolarů a je tu dílo, které nezle přehlednout... ()

Mr.Nigga

Naprosto fantastický western s nádherným Eastwoodem a sympatickým Wallachem :) Škoda, že "the Bad" ma ve filmu jen minoritní roli a už ze začátku je jasné, že se s ním moc nepočítá. Závěr filmu je stejně brilantní jako celý děj, člověk si uvědomí, že fandí někomu jinému než si původně myslel :o)) ()

ZkuKol

Epický závěr slavné trilogie je asi jedním z nejlepších westernů. Nechybí nic; příběh, dialogy, tasené kolty a jako přídavek dostane divák dosti demýtizovaný pohled na občanskou válku spolu s notnou dávkou humoru všech barev (černého především). ()

Americ

Musím sa priznať že mňa Western ako žáner nikdy nejako neoslovil, až celkom nedávno keď som sa dostal k filmu Unforgiven ktorý ma na toľko nadchol že som dostal chuť na ďalší western,zhodou okolností tým ďalším filmom bol Dobrý, zlý a škaredý ,nemohol som uveriť že vo westerne môže byť aj niečo viac ako len prestrelky a nahánanie sa na koňoch,no bol som veľmi milo prekvapení predovšetkým vynikajúcov hudbou,skvelou kamerou,humornými hláškamy a prefektnímy hereckými výkonmi,u mňa jeden z najsilnejších westernových zážitkov vôbec (95%). ()

Mr.Jackass

"když máš střílet, tak střílej a nemluv" Film, který i přes stopáž dlouhou 3 hodiny neztrácí ani minutu na napětí a ději. Skvělá hudba a herecké výkony, kde nejlepší dle mého názoru předvedl Eli Wallach. A podle mého názoru se jedná možná o nejlepší western všech dob... ()

BMAJTZ

Jestli by mel kdy v zivote nejaky film zmenit muj pohled na westerny pak jednoznacne film Hodny, zly a osklivy. Tenhle film ma proste uplne vsechno co by mel mit a nerikam to jenom pro to ze dalsim nekolika tisicum lidi se to taky libi. Tenhle film totiz obsahuje akci, napeti a dokonce i vtip. Nejlepsi postavou je jednoznacne osklivy a Eli Wallach si za nej zaslouzi oceneni. Lidem kteri nemusi westerny jako jsem byl kdysi ja vrele doporucuji a doporucovat budu. ()

finx

Bezesporu Hodný, zlý a ošklivý své kvality zaručeně má. Silnější scénář a kamera jsou doménou tohoto snímku, zato hudba se mi zdá, že nedosahuje takových kvalit - po přečtení x výchvalných komentářů jsem čekal podstatně více. Přijde mi, že člověka nevtáhne tolik do děje a hardcore délka snímku tomu rozhodně nepříspívá. Pan Leone nám těch pár nedostatků vynahrazuje sice v závěru, který je určitě tou nejlepší částí filmu, přesto všechno se mi celý film jeví jako dost nevyvážený. Srovnání s Tenkrát na západě není moc na místě - Hodný, zlý a ošklivý hodnotím jako takového slabšího staršího bratra. ()

Lukoboss

Klasika mezi westerny s Eastwoodem v hlavní roli a naprosto úchvatnou hudbou Enia Morriconeho (btw. závěrečnou pásáž z filmu - skladbu The Ecstasy Of Gold + video - používá Metallica jako intro na svých koncertech, to jen tak pro zajímavost). ()

ranp

Výborný western s krásnou hudbou, film je vtipný, herci hrají přesvědčivě, dokonalá režie.. co víc dodat? No, mohl bych vlastně dodat svůj minižebříček nejoblíbenějších westernů: 1. Butch Cassidy a Sundance Kid 2. Tenkrát na západě 3. Hodný, zlý a ošklivý 4. Sedm statečných ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)