Manželské etudy po 35 letech

Dokumentaristka Helena Třeštíková se po uplynutí dalších několika let vrátila k partnerským párům, které poprvé na kameru zachytila při uzavření manželského svazku. (Česká televize)

blondboss

Možné zavŕšenie tejto dá sa povedať epickej časozbernej sondy do životov obyčajných ľudí, ktorí si riešili svoje bežné trápenia a starosti dlhých 35 rokov. U niektorých to dopadlo dobre, u mnohých nie až tak. Každopádne ale tento dokument má skutočný význam práve tým, že divák si môže pozrieť, aké problémy môžu nastať, a že základom je rodina. Naozaj veľká poklona Třestíkovej za jej vytrvalosť. 75 % ()

SZYslak

Naprosto jedinečné, úžasné, epochální, prostě Kong Strong. Mít možnost sledovat lidi od +-18? až po "důchod". Nechci se vás dotknout, soudruzi, ale kdo z vás to má? Dávám si komplet večer, nechám pěkně den dva vykvasit a reprízuju dopoledne. Bomba. Akorát jsem z toho vždycky trochu dojebanej. ()

jizvoun

I po třetí série etud jsem se utvrdil, že paní Třeštíková je pravděpodobně naše nejlepší dokumentaristka. I po tolika letech si dokáže držet vysoce nastavenou laťku, nenásilně vtahuje manželské páry do dalšího a dalšího natáčení a my můžeme vidět, jak se za těch 35 let vlastně změnil jejich život, chování, názory, sny a osudy. Tato série nás zavedla již do přítomnosti a mě by zajímalo(a velmi bych si i přál), kdyby tu ještě paní Třeštíková dokázala natočit stejně dobře řadu další. Tato série je již o poznání pesimističtější, jelikož spousta vztahů se rozpadla nebo drží jen velmi napjatě. Ale je znát, že dlouhá doba, navíc poznamenaná politickými, ekonomickými, sociálními a dalšími změnami, prostě lidi změní. Nikdy jsem to tak krásně neviděl zpracované, jako na tomto dokumentu. Rozhodně tu nechci popisovat jednotlivé páry. To se nehodí, je to dokument a já hodnotím jeho zpracování, což je výborné. I když mi byli někteří nesympatičtí, vážím si jejich odvahy nechat se takto zveřejnit a de facto veřejně pranýřovat. Velice si vážím objektivity paní Třeštíkové a jsem rád, že se do děje nesnažila nijak zásadně zasahovat. ()