Darebák a pretekárka

• Česko Darebák a závodnice (viac)

Gino stretne Bénédicte a je to z toho láska. Veľká. Spaľujúca. Lenže Gino má tiež tajomstvo. Také, ktoré je nebezpečné pre neho i jeho okolie. S Bénédicte budú musieť za svoj vzťah bojovať: proti všetkému a proti všetkým a zároveň tak trochu i sami so sebou. (Film Europe)

FIAT 500

Jeden z pro mne nejočekávanějších filmů, který mne chytl po prvním traileru a strašně mne mrzelo, že jsem jej v rámci Frankofonního filmu nestihl... Tak tedy až teď a značně rozpačitě. Matthias samotný za pět hvězd, finální scéna v kombinaci hudby, dialogu, záběru a Porsche taktéž za všechny oriony. A pak začnete přemýšlet, kolik tak dát tomu zbytku. Je to překvapivě hodně smutné, ponuré, bezvýchodné. Dle traileru jsem čekal akční jízdu a trochu jsem předpokládal, že zápletkou bude útěk obou hrdinů před policií. Je to ale úplně obráceně. Mám s filmem jeden problém - ač oba hlavní hrdinové hrají moc dobře, já jim tu lásku nevěřil. Nedokázal jsem uvěřit, že by ti dva byli skuteční milenci až za hrob. To třeba v Drive nebo Město, kde je tahle linka podobná, jsem jim tu zamilovanost věřil. Především Drive je v tomhle nebývale silné. Zpět ale k tomuto belgickému darebákovi. Dalším problémem je podivná časová posloupnost a hlavně šílené časové skoky bez vysvětlivky, jejichž délku jsem si tak nějak jen domyslel. Také pozadí, nebo osud, některých postav je skryto a nevysvětleno. Zkrátka tam bylo na můj vkus až moc přešlapů, nedodělků a k tomu přepálená stopáž. 2,5 orionu, zaokrouhleno nahoru díky závěru a Matthiasovi. ()

pushover

Věřící je hodně zvláštní lovestory s atmosférou. Sem tam tomu něco chybí, pocitově mi to ale přijde dotaženější než Rundskop i The Drop. ()

G04T

Čekal jsem pořádné závody po celou stopáž, místo toho jsem dostal skvělý krimi drama, kam až můžeme zajít, když v čas nepřestaneme. Exarchopoulos i Schoenaerts hrají výtečně, že bych ani nevěděl, že to hrají. Nezapomenutelná přepadovka je nejlepší částí tohoto snímku. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Sice zbytečně dlouhé, ale jinak dobře vyvážena směs kriminálně-akčně-romantického-dramatu, plný vzrušení, lásky, závodů, loupeží a dojáku. +Hvězda za Adéle ( . )( . ) ()

a0001

Zmyselné, citlivé, drsné, romantické, tragické a dokonale podané. Jednoducho krása. Miestami zdĺhavá stopáž, jediný, drobný mínus. ()

solisoli

Podarená kriminálna dráma. Dobre rozpracovaný scenár, pôsobivý spád deja a k tomu slušné herecké výkony. Dej, ako už samotný názov predurčuje na vzťah dobra a zla obostretý láskou, ktorá nedokázala vykresať nádej a naplniť tak jej poslanie. Skvelá réžia ponúka pôsobivú kameru, reálny dej, kde aj akčné scény sú prirodzené a o to pôsobivejšie. Rozhodne bolo na čo pozerať. ()

blondboss

Keď niečo Francúzi vedia točiť, tak sú to komédie a sociálne drama. Toto bol skôr ten druhý prípad, kde bol kvalitným spôsobom zobrazený tragický milostný príbeh s kriminálnou zápletkou a obaja hlavní predstavitelia to uhrali vcelku slušne. Mne osobne vadilo na tomto snímku málo emócií a taký trošku strojený scenár, ale aj napriek tomu som si to vychutnal a poväčšine som sa nenudil. 70 % ()

DonBraso

Já si říkal,že to příjmení někde už viděl a holčina už hrála mimojiné ve skvělým filmu Život Adèle.Kde její hrudník a prsa byly venku samozřejmostí.Vůbec nejsem proti,já rád:)Tak jsem si říkal,že tady se dočkám a jen co jsem si to řekl,šup kozy venku.Hold u některých hereček už to prostě očekáváte.Ale film si pustil hlavně kvůli Matthias Schoenaerts,který měl být tahounem a taky,že byl.On tedy měl hlavně lépe napsanou roli,která se dala hrát sama.V tomhle byl vlastně postupem času docela častý problém.Bibi jsem nevěřil,že je nějaká závodnice,za to Gigimu vše.Jedině to doopravdy zachraňovala ty symbióza dvou herců.Předpoklad byl,že budou i honičky,ale spíše se tu jezdí v Porsche bez potenciálu závodního okruhu.To si člověk vynahradí z kamery narázníku na konci.Škoda,že toho nebylo i více,protože film je na tohle téma až zbytečně dlouhý.Bohužel táta Bibi od půlky filmu zmizí.Prostě se nejspíš nevešel na papír scénáře a už to začíná.Plno věcí v posledních minutách nabírá nečekané zvraty a blbosti.Je sice pěkný přepadení dodávky na silnici,ale když tam jedete vozem,který po loupeži necháte na silnici,je to fakt komedie.Ani neříkám,že když hodíte dva granáty a nevybuchnou či jakkoliv zazní ve filmu.Zde jsem si malinko začínal moc všímat a to bylo jen na škodu.Gino byl ve vězení nebo kde vlastně?Konec bez konce,kdy stačil jeden záběr navíc by byl vhod,než v samotným filmu bránu hřbitova.Ke konci už rak dostal pomalu i mě a byl jsem rád,že je konec.Bohužel díky poslední půlhodince mě film přestával bavit,protože přinášel spíš nelogické myšlenky a už vlastně film se potácel s tím jak ho ukončit.Hrozná škoda.70% ()

rigby

Sympatický film se sympatickým obsazením. První polovina se mi moc líbila, daleko víc než ta druhá. Čekal jsem, jak se zápletka vyvine, co se stane. Ale v druhé polovině jako by si autoři moc nevěděli rady, jak z toho vybruslit se ctí a najít ten jediný nejsprávnější závěr. Ale přece jen celkově jsem si to docela užil, i když lepší to určitě mohlo být. 3+ ()

tomkat

Jako by stálo dítě nad bonboniérou: tolik atraktivních, adrenalinových nebo emotivních motivů - co já s tím udělám, co já s tím udělám? A tak se na to dítě-režisér vrhne, ručkama všechno splácá (v puse a žaludku - na plátně) dohromady, aby nakonec smutně zjistilo, že žádný jednotlivý bonbón-motiv v tom nejde pořádně rozeznat, užít a prožít si ho. Škoda. ()

skipik12

Na me moc citove dramo,o kterem je celej film. Cekal jsem vic akce a ne nehynouci lasky,jak z Romea a Julie- Ty hvezdy jsem ubral za zbytecnou zdlouhavost, trosku divne nahody( partner obchodni sefuje Albancum) a hlavne za ty chudaky psy . Chapu,ze v tom byla castecne pointa,ale tyhle zabery ja proste psychicky nedavam...:((( ()

Radovan.Long

Hluboký a fakt dojemný snímek, který kdy z Belgie přišel.Od začátku až do konce jsem ho hltal a párkrát i slza ukápla.Navíc hlavní postava (ženská) je opravdu velmi atraktivní a půvabná.Doporučuji! ()