Jak kozáci hráli hokej

• Ukrajina Jak kozaky v chokej hraly (viac)
všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Športový
Ukrajina, 1995, 18 min

Kozáci se připravují na přátelské hokejové utkán s kanadskými hokejisty. Piráti ale vše málem překazí, když přepadnou vlak s hokejisty a ukradnou jim výstroj. (Dafilms.cz)

Rozjimatel

[2,5*]     "Welcome to Ukraine!"     Tak som doputoval až k záverečnému dielu kozáckej série a trochu ma zamrzelo, že sa nejedná o príliš dôstojné zakončenie. Celé je to akési nesúrodé (kam sa odrazu vytratil ten kŕdeľ detí z prvej štvrtiny?), zmätené, nevtipné, s dosť nahlúplym príbehom. Piráti ukradnú Kanaďanom hokejové výstroje (potom, ako im to poradil snehuliak!), aby si zahrali hokej s kozákmi a dokonca nad nimi i vyhrávajú (celý ten hokejový zápas pôsobí z môjho pohľadu dosť trápne). Zaujímavé je akurát výtvarné stvárnenie (veľmi dobre vyzerajú hlavne nočné scény) a celkom ujde aj hudba (hoci je občas trošku otravná). ()

Jezinka.Jezinka

Můj vztah k davovým sportům je intenzivně negativní. Reálně mi hokej jako hra přijde asi o něco málo snesitelnější než fotbal, je aspoň šance nějakého zajímavého úrazu. V zájmu praxe chirurgů, kde taky pořád brát cvičný materiál, by si měli hráči urážet periférie co nejčastěji. Začátek slibný, čekala jsem nějakou hravou zápletku s potomky hlavních tří hrdinů, ale variace na Klapzubovu jedenáctku ve verzi Oko-Graj-Tur šestka se nekonala. Pravda je taková, že se tam postavičky svižně hýbaly, aby děj pěkně odsýpal, ale smysluplný děj to kloudně nemělo, tudíž se to jen sypalo. ()

• Obrázek Tura je na Ukrajině na obalu cereálií značky Herkules. (Jezinka.Jezinka)