Jak kozáci hráli fotbal

• Sovietsky zväz Kak kazaki v futbol igrali (viac)
všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Športový
Sovietsky zväz, 1970, 18 min

Kozáci putují Evropou i historií. A hraji fotbal! (Dafilms.cz)

Rozjimatel

V podstate akási ukrajinská obdoba francúzskeho Asterixa. V tejto časti sa kozáci najskôr učia hrať futbal a keď už majú natrénované, postupne vyzývajú súperov naprieč kontinentom i naprieč rôznymi vekmi. Pritom si film uťahuje z rôznych národných stereotypov (občas i celkom vtipne). Animácia je taká jednoduchšia, zaujímavejšie je tu skôr to množstvo vtipných nápadov, hoci je ten humor občas trochu kŕčovitý. ()

Jezinka.Jezinka

Už roky marně přemýšlím, zda víc nenávidím hokej nebo fotbal. Pořád v tom sice nemám jasno a těžko kdy mít budu (i když většinou už ty dva sporty aspoň rozeznám od sebe), ale můj život není marný. S kozáky jsem absolvovala tři fotbalová utkání, která mě bavila. ()

• Jak poznamenal vedoucí programu "Inšij Futboll" TV kanál ICTV, za předpokladu, že by jako němečtí rytíři byli bráni Švédové, film s překvapivou přesností předpověděl skupinu, ve které hrála Ukrajina na mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2012. Správně bylo dokonce i pořadí zápasů: Švédsko, Francie, Anglie (Jezinka.Jezinka)