Yellowstone

• USA Yellowstone (viac)
USA, (2018–2023), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (viac)

John Dutton bráni svoj ranč pred nemilosrdnými developermi, indiánskou rezerváciou a inými nepriateľmi, ktorí chcú získať jeho pôdu. Toto všetko na pozadí rodiny, politiky a jeho odkazu. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Kaka k tomuto seriálu (24)

V pondělí nepřátelé (2019) (S02E09)

Jedna dechberoucí scéna střídá druhou. Nejdříve emocionální katarze nad osudem Jimmyho a jeho rodiny, následně exceluje situační scénka v luxusním obchodě s oděvy a na závěr nechává velký otazník Tate. Nedovedu si představit jinou variantu než-li tu, že desítka bude muset být ultra napínavá. ()

Hříchy otců (2019) (S02E10)

Důstojné finále, které nemá až tak dramatické, či snad dokonce epické vyvrcholení, ale slušně a celistvě uzavírá druhou kapitolu, kde některé pasáže byly strhující, většina "pouze" nadprůměrných. Očekával jsem ostřejší vypořádání s Beckovými ()

Season 3 (2020) (S03)

S trojkou je to těžké. Po dvojce, která místy vypadala jak souboj pistolníků na divokém západě je trojka mnohem více usedlejší, s důrazem na rodinné vazby a spory vně ní. To specielně platí pro první polovinu třetí série, která plyne jen velmi pozvolna a žádné větší překvapení se nekoná. Všichni ti, co máme rádi jsou přesně takoví, jak je máme rádi. Tvůrcům se navíc podařilo dobře obsadit vedlejší role. Qurianka Kilcher - ta křehká dívka z The New World je tu téměř k nepoznání a Will Patton totéž, ale oběma sedla jejich role na výbornou. A když už to vypadá, že se nedočkáme žádné reklamy na řeznictví, jako tomu bylo v epické dvojce, přijde poslední díl série a ten nás přesvědčí o opaku. Nepopírám, že některé scény jsou příliš over-the-top a spíše než funkční a realistické složí k pumpnutí trocha adrenalinového vzrušení směrem k mainstreamovějšímu divákovi, avšak pořád platí, že Yellowstone má brilantní scénáře a v rámci mezí reálné zápletky s twisty a cliffhangery, které dávají většinou smysl. Navíc s důrazem na dávné i aktuální tradice stylu žití a to je něco, za co si ho vážit více, než jen jako konzumní zábavu. ()

Season 4 (2021) (S04)

Z cowboyské hry o trůny je to spíše reklama na cowboye, případně na čarokrásnou přírodu Montany a zvyky a obyčeje tamějších rančerů. Čtyřka je pořád sakra dobrá filmařina, ale originalita jedničky tam není a stejně tak ani údernost dvojky. Nejblíže má ke trojce, protože nerozehrává v podstatě žádný nový příběh, či etapu, ale pokračuje v načrtnuté situaci z předešlé sezóny. Potěší některé nové vedlejší postavy a stará známá parta, která baví už od začátku. Na druhou stranu surrealistické scény s vlky otravují jinak vcelku zemitý a relativně syrový podtón seriálu, který stojí výhradně na reálných základech reálného světa. Postavu Beth tvůrci už přepískli. Nebýt Kelly Reilly a jejího hereckého umu, bylo by to už dávno za hranou. ()

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení