Teprve nedávno padl komunistický režim a sovětská okupační armáda se ve spěchu po železnici stahuje zpět do východní Evropy. Vagóny odjíždějící ze země jsou napěchovány zbraněmi, náhradními díly, municí a dalšími cennými věcmi. Dva mladí studenti, testující nový železniční sledovací systém, zjišťují, že některé sovětské vagóny se cestou na východ v evidenci nepochopitelně ztrácejí. Oba mladí muži se rozhodnou přijít problému na kloub. O několik dní později je jeden z nich nalezen mrtvý a druhý je pravděpodobně na útěku. Vojenský prokurátor Roman Rédl se snaží na vlastní pěst přijít na to, co bylo důvodem k vraždě a kam až sahají nitky zločinu, který možná překračuje hranice Československa až někam daleko na východ. Při svém pátrání se rozhodne využívat informace od nejvyššího představitele bývalé státní bezpečnosti, jehož stíhání má na starosti. A tak se sám zaplétá do nebezpečné hry, ve které jde nejen o kariéru, ale i o život jemu samotnému i osobám, které se snaží chránit. (Česká televize)

Monggol

Prvý diel bol slabší hlavne tým, že chýbala silnejšia a presvedčivejšia motivácia hlavného hrdinu súkromne vyšetrovať zmiznutie susedovho syna. Takto to bolo veľmi nevierohodné. Ako keby nemal nič iné na starosti ... ()

JosefTomas

Škoda, vážně škoda. Když už se konečně najde někdo, kdo umí napsat dobrý scénář, celkem zajímavý kameraman a skvělí herci, tak se to pokazí režií. Nechci Hřebejka shazovat, jeho filmy mám rád, ale tady to vyloženě bije do očí (hlavně ten nepřirozený Sokol a přehrávající Hofmann). Hřebejk to bohužel už nedává tak, jako dřív, ale bohužel nevím, komu jinému bych to mohl vyčítat. Herci nejsou špatní a jiných filmech dokazují, že hrát umí (i ten Hofmann), ale Hřebejk bohužel má to nejlepší za sebou. ()

Benjamin_L

Nad vyčpělým tématem a chartným scénářem by se dalo ještě přimhouřit oko, ale nad naprosto tragickým neumětelem Sokolem v hlavní roli zůstává rozum stát. ()

sharka.68

hodně dobrý, těším se na další díly....Sokol překvapil, co proti němu máte,vojenskej právník jako vyšitej..i s tou domácností bez manželky...a suprově zahranej je ten starej děda .... ()

jungewolf

Po 1.dílu dávám 5 * a 75 % (zatím) ....... . Bývalý náměstek federálního ministra vnitra - v seriálu je to Ferenc - se ve skutečnosti jmenuje Lorenc . * Realistický je (v 1. a 2. dílu) J. Sedal coby Frim starší - senilní děda Frima mladšího, jednoho ze dvou VŠ studentů, co odhalili nesrovnalosti v jízdách nákladních vlaků při odsunu sovětských/ruských vojsk z bývalé NDR (zanikla 3.10.1990, odsun probíhal až do r.1994) . ()

Ironhead

Problém je krom místy těžko uvěřitelného scénáře i s tím, že O. Sokol prostě není nijak dobrý herec vážných rolí a neutáhne to... Česká variace na "Mlčení jehňátek" s generálem StB je taky mírně úsměvná, podobně jako dvojice ostrých hochů Hofmanna (jemu to péro z xichtu už nikdo neodmaže :_) s Novotným... ()

meda2016

E01 Zatím příjemné nenaplnění pesimismu. Sokol, protože pro zamýšlený charakter se hodí svým umem (včetně milence). Mimo dva profláklé vrahouny (chtěl bych neznámé tváře!) u mne dobrý. ......Co naznačuje - Rozjíždí se černý obchod se zbraněmi, soukromé zbrojní sklady, žádná oficiální evidence, nové mocenské vazby..? ()

brasek

V príbehu je niečo zaujímavé, ale z väčšej časti mám problém... Homosexuálny vojenský prokurátor mi nejako nelahodí, organizovaný zločin je zobrazený veľmi chabo a celému systému sledovania vlakov ani nerozumiem (ako čierna skrinka umiestnená na koľajnici elektronicky odčítava namaľované čísla vagónov?). Uvidím ako ďalej pôjde príbeh, ale asi tie 4 diely vydržím. ()

v.indruchova

první díl je jen takový úvod. Jelikož jsem byla děcko nemůžu soudit jak je nebo není seriál přesný v odvyprávění dobové atmosféry/historicky. Ale to co si pamatuju já jen střípky, tak to bylo hodně silné. To prostředí, oblečení uff to je přesné. Jsem ráda, že se to změnilo. Atmosféra je značně depresivní. ()

pidla

Hřebejk a ČT objevili v roce 2018 poetiku severských krimi, klobouk dolů! Bohužel ta ale atmosféře Československa začátku 90. let vůbec neodpovídá. Když to neví scénárista Šifra, kterému tehdy bylo asi 5 let, měl by to aslespoň vědět Hřebejk. Podobných scénáristických i režijních berliček je jejich dílo plné, chatrný scénář plný náhod a krkolomných konstrukcí, úpornou snahu o drsný thriller paradoxně provází seriálová zdlouhavost. Korunu všemu nasazuje obsazení Sokola do titulní role. To, že jeho pohybové schopnosti vypadají spíše jako parodie na výsadkáře, je to menší zlo. Je ale neuvěřitelné, že s jedním jediným výrazem člověka po obrně lícního nervu dokáže projít nejrůznějšími situacemi (a psychickými stavy) a režizérovi to zřejmě nevadí. Sokol je jistě dobrý divadelní režizér a ještě lepší estrádní konferenciér, ale jeho herectví je velkým omylem. Zdá se, že po katastrofě jménem Zahradnictví neví Hřebejk čí je. ()

tuctovychlap

samozrejme, začiatok..takže zoznamovačka so zápletkou a postavami..spokojnosť s vývojom a perspektívou, zatiaľ silné tri a ak si to udrží kvalitu, viem si po záverečnej epizóde predstaviť povýšenie na štvorhviezdičkový počin.. ()

v.pohode

Zatím dobrý!!! Jen mi přijde že to prostředí kde se to odehrává mi přijde moc komunistický. Přece jen z kraje 93 roku už jezdily západní auta. Opravovaly se domy atd. Takhle to je jak vystřižený z půle osmdesátek. Můj mazlík David Novotný opět nezklamal! Uvidíme jak se to rozjede. ()

tehol

zatim rozhodne super. sokol mi vubec nenesedi a i ostatni (na cele se slovakem) v pohode. zvlaste v porovnani s ostatnimi novinkami to pusobi opravdu jinou urovni.. treba takovy labyrint od stracha vypada vedle tohoto az smesne (coz vlasnte neni nic noveho, protoze to smesne bylo) PRUSA JE UCHYL. ()

KITTbx

Takže jsem příjemně překvapen, jak počinem tak tím, že tu je značně pozitivní ohlas. Co to, že tu nejsou na slovo vzatí odborníci a profesionální kritikové, co mnohdy něco hodnotí před tím, než je to vůbec k dispozici. Mám docela rád Hřebejka i Sokola a Sokolovi, tomu to docela i věřím, ta postava není vůbec jednoduchá. Vzhledem k věku si pamatuji jak poslední dvě dekády socialismu, tak velice aktivně ony devadesátá léta, to ve filmu se mi zdá spíše velice mírně nastíněné. Například ti dva mafijózové jsou docela trefní, taková to banda na špinavou práci. Ta vojenská prokuratura a Policie... No kdo byl v té době na vojně nebo měl tu smůlu, že poznal vojenskou vyšetřovačku a prokuraturu může také jistě vyprávět a hodnotit. ()

Takaru

Dobře, více než dobře. Už jsem skoro zapomněl, jak hnusně to tady na začátku "devadesátek" někde (všude) vypadalo. Naštěstí tvůrci filmu si to pamatují obstojně a zdařile nám to připomínají. Příběh se rozjel bez nejmenšího zaškobrtnutí, zaujal mě natolik, že jsem neměl čas hledat chybky jakéhokoliv druhu. Vedlejší "homolinka" mi zatím přijde zbytečná, tak uvidíme, jestli zapadne do hlavního příběhu a nebude rušit. Hofmann s Novotným mě přesvědčili ve chvíli, kdy nechali proletět mladou slečnu. No co, byznys je byznys a "lidí je jak sraček". Takže ano za poctivé čtyři hvězdy a těším se, co bude následovat. Námět, zpracování, herci, vše to zatím ladí. Příjemné překvapení. ()