Dila

• Česko Pomsta nebo láska (viac)
Telenovela
Turecko, (2012–2014), 107 h 15 min (Minutáž: 49–129 min)

Predloha:

Necati Cumalı (kniha)

Erkan Petekkaya, Hatice Şendil, Sitare Akbaş, Yonca Cevher, Hülya Darcan, Ayfer Dönmez, Ali Düşenkalkar, Necip Memili, Özlem Tokaslan, Engin Şenkan (viac)

Toto je príbeh neuveriteľnej lásky medzi dievčaťom z mesta Dilou, ktorá hľadá spravodlivosť (Hatice Şendil) a miestnym vodcom Rizom (Erkan'a Petekkaya). Na mieste, kde má slovo miestnych vodcov vyššiu hodnotu ako zákon, stojí sama zoči-voči miestnym pravidlám. Po udalostiach v Adane a smrti svojho manžela sa Dila rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk a postaviť vraha svojho muža pred súd.
Osudy dvoch rodín, rodiny Selamoğlu'ových a Barazoğlu'ových, žijúcich v Sarigol'e sa zmenia po príchode Ihsana Barazoğlu a jeho ženy do mesta. Šťastné manželstvo Dily a Ihsana je zatienené nešťastnou udalosťou.
Hlava rodiny Barazoğlu'ových, pán Seyit (Senka Engine), sa rozhodne predať pozemky čestnému a slušnému Rizovi Selamoglu. Keď sa to však dozvie jeho mladší syn Azer, veľmi ho to nahnevá. Azer, ktorý už roky v sebe pestuje nenávisť voči Rizovi, si to s ním ide vyriešiť.  Ihsan sa však medzi nich zamieša a je postrelený.  Ihsan zomiera a zanecháva tu po sebe svoju milovanú manželku a dve znepriatelené rodiny. Ihsanova manželka Dila (Hatice Şendil) je rozhodnutá zabiť Rizu - vraha svojho manžela. Dila nevie, že muž s ktorým sa náhodne zoznámi je sám Riza. Bláznivo sa do neho zamiluje a ani len netuší, že on je vrahom jej manžela. Aj Riza sa zamiluje do Dily a rozhodne sa tajiť pred ňou svoju pravú identitu. Riza na jednej strane trpí výčitkami a trápi ho svedomie pre vraždu Ihsana, ale na druhej strane zisťuje, že žena, do ktorej sa zamiloval, chce pomstiť smrť svojho manžela. Ich vzájomná láska zo dňa na deň rastie a Rizovo tajenie svojej pravej identity pred Dilou, celú situáciu len komplikuje. Riza sa tak vydáva na cestu, z ktorej už niet návratu.
Bude odvážna a silná Dila hrdého a sebavedomého Rizu milovať, či nenávidieť? Bude môcť  ich láska rozkvitnúť aj napriek nenávisti, nepriateľstvu, tradíciám, verejnej mienke, či intrigám Azera a hospodára Canipa? (TV Doma)

Recenzie používateľa Lilith03 k tomuto seriálu (5)

Episode 1 (2012) (S01E01)

Velmi dobrý začátek. Zatím to na mě působí jako zajímavá telenovela s dobrým startem, postavy jsou zajímavé, ikdyž je pravda, že prostředí mě nikterak neokouzlilo. Jako náctiletá jsem na to koukala v televizi, ale kvůli škole jsem to nestíhala a měla v tom guláš. Tak teď budu koukat na voyo a snad dokoukám :⁠-⁠) ()

Episode 2 (2012) (S01E02)

Velmi pěkně zpracovaná telenovela, která se zatím stále vyvíjí dobře a baví mě. Postupem času se mi to prostředí začíná líbit více, přeci jen je to něco jiného, než každá jiná telenovela. Herci předvádí uspokojivé výkony, takže zatím absolutně nerozumím tak nízkému hodnocení. ()

Episode 3 (2012) (S01E03)

Moc pěkný díl, na konci jsem se málem rozbrečela. Překvapuje mě, že herecké výkony zde nejsou vůbec špatné, naopak spoustu herců zde předvádí silné a uvěřitelné výkony, které jen tak někdo nedokáže. Jen hlavní postava slečny mi moc nesedí, zatím se moc neprojevila. ()

Episode 4 (2012) (S01E04)

Dobrý díl, ale bavil mě trochu méně. Ještě čekám jak se předvede Hatice, jako herečku ji vidím prvně a zatím mě moc nezaujala. Dost mě ovšem baví Özlem, mám ji moc ráda i z jiných telenovel. ()

Episode 5 (2012) (S01E05)

Tento díl jsem si tak užila, ale nemůžu si bohužel zvyknout na Dilu... Snažím se jí pořád zastávat, ale zatím na mě nepůsobí jako že by uměla hrát a úplně mě dorazilo jak nyní ubližovala koni. To herci neměli nějaké mini školení o tom, jak se chovat ke koním, jak na ně nasedat a hlavně jak na nich jet? Vyloženě ho rvala a tahala, ústa měl chudáček úplně otevřená a šlo vidět, jak ho to bolí... Zvířata a natáčení nejde už tak dohromady, není to pro ně dobré a často se jim tam mimo kameru dost ubližuje, takže o to víc mě děsí to, že tady to bylo na kameru a nutí mě to pokládat otázku co se dělo za kamerami. Když odejdu od tohoto, tak mi bohužel nesedí ani její postava, je neskutečně hloupá, otravná a jet někoho zabít s pistolí bez náboje je už úplně bez debat... Nevím no, zatím mě nepřesvědčila, zato ovšem představitel Rizi je moc dobrý herec, sedí mi jeho postava i on jako člověk. Tento díl byl hodně westernový, což bylo zvláštní a asi i zajímavé. Nebýt toho týrání zvířat, dám plný počet, ale dost mě mrzelo se na to dívat... ()