Elán - Neviem byť sám

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Slovensko, 1995, 4 min

MM_Ramone

Píše sa rok 1984, v socialistickom Československu vládne KSČ, zúri cenzúra, perestrojka je však už nadohľad a bratislavská pop rocková hudobná skupina Elán narieka o tom, že nechcú byť sami. Vraj ich priateľov každú noc telefón trápi, na tričku nosia dúhový nápis: Neviem byť sám, neviem byť sám. V meste sám žiť nechcem, neviem byť sám. Ku tomu natočili aj otrasný oficiálny strnulý pódiový videoklip. Spevák a basgitarista Jožo Ráž je sympaťák, ale slizkého, riedkovlasého, fúzatého klávesáka Vaša Patejdla by som najradšej schuti prefackal. Odporný, hnusný chlap. ** ()

Rozjimatel

Elán bol v detstve mojou milovanou kapelou a táto moja náklonnosť trvala až do revolúcie, po ktorej som im odrazu akosi nedokázal prísť na chuť. Táto krásna melodická skladba autorskej dvojice Ján Baláž / Boris Filan patrila k najväčším hitom skupiny a dokáže chytiť za srdce i dnes. Videoklip, žiaľ, za veľa nestojí, je toho najjednoduchšieho, koncertného typu, ale svoj základný účel splniť dokáže (možnosť pre fanúšikov vidieť svojich miláčikov na obrazovke). ()