Po neúspěchu s angažováním světoznámého režiséra Akiho Jussi Huhtaly odstupuje Miroslav Krobot z funkce uměleckého šéfa Dejvického divadla. Kandidátů, kteří by jej mohli ve funkci nahradit, je více. Ivan Trojan, Martin Myšička, nebo dokonce Pavel Šimčík. Překvapivě ale tato otázka v divadle nikoho nezajímá. V centru zájmu je fakt, že Charlie Sheen, kterého v létě na natáčení filmu nejen „oblékala“ kostymérka Deniska, má AIDS. To způsobí paniku, protože se ukáže, že vztahy v divadle jsou více než propletené. Všichni řeší to, kdo s kým měl od léta v divadle nechráněný sex. Myšička s Trojanem přicházejí s návrhem, jak se anonymně dozvědět, kdo všechno v divadle může být potenciálním nosičem viru HIV. Je zde ovšem i riziko, že se nákaza bude šířit i mimo divadlo, protože David Novotný právě podepsal smlouvu na hlavní roli ve vysokorozpočtovém dánském koprodukčním filmu, kde jej čekají i erotické scény. Ivan Trojan se snaží v divadelním klubu jeho rozhodnutí od smlouvy neustoupit zvrátit, ale jejich rozhovor slyší Jaroslav Plesl. Ten se do něj rázně vloží a Trojana ostře obviní z nekolegiality. V tom tajemnice Hašplová nachází kostymérku Denisku na dámských toaletách ležet v kaluži krve a Trojan se nedobrovolně ujímá první pomoci… (Česká televize)

Ozzy2

Tak mnohem lepší, než první díl.Na zabití pondělního večera v pohodě.Za ty sparťany tři hvězdy, jinak bych dal sotva dvě.Protože průser dnešních seriálů je, že díl má úplně hloupou, zápletku, dospělí se tam chovají jako dementi a do dílu nacpou tři vtipy, kde se člověk zasměje a někomu to stačí,aby to ohodnotil stejně, jako nadupané velkofilmy na 10 oscarů a to je velice špatně.Rozhodně si žádný z dílů nezaslouží pět hvězd. ()

Cesty timem

"Nejlepší je jmelí. Ale musíš ho sežrat hodně." - tak tohle bych aplikoval nejen na Aids, myslím tu hlášku (fakt super nejlepší), protože smích léčí vše (možná i Aids). Mě teď právě depku... Jojo umělci, kámen cihlu, že? A pak to padá jako lavina :-)... No za 4,5* a za ty hlášky s výše uvedenou "korunní" to přepadlo na 5*. ()

Autogram

Už úvodná scéna je perfektná. Jednoduchá, s pár vetami, a pritom výbuch smiechu. A to najlepšie prichádza postupne až do, síce očakávaného, ale výborného záveru. Stále viac prichádzam na chuť aj tomu, že herci majú svoje vlastné mená. –––– Ruce! Ještê si umyj ruce! Sori. –––– Hele, nepleť se mezi nás! Když máš AIDS, tak se díváš na věci z jiný perspektivy. ()

freddy

Musím dát pět hvězd už jen za tu "upíří" vložku do ruské klasiky, kdy během představení "Racek" Melíšková kousla Kubařovou do ucha. Je to podle mě asi nejkvalitnější inscenace na repertoáru Dejvického divadla a taková úprava by se možná líbila i Antonu Pavlovičovi. Doufám, že tam tahle scénka už definitivně zůstane při každé repríze :-) Ale potěšily i záběry a kostýmy z inscenace "Brian". Jelikož jsem asi kromě dvou inscenací viděl vše z repertoáru tohoto divadla, tak si užívám seriál, hlášky i to, jak si ze sebe umějí jednotliví herci udělat srandu. A baví mě "úpravy" jednotlivých inscenací pro potřeby seriálu. Jen tak dál! "Škrtl jsem toho, kdo napsal, že se vyspal se všemi, a toho, kdo napsal, že nespal s nikým. Ve skocích na lyžích se taky nejlepší a nejhorší známky škrtají!" :D ()

BrMikes

„Kdybys byl hrdina, tak máš teďka AIDS jako my všichni!" Této epizodě se nedá upřít, že je asi tou nejlepší tohoto seriálu. Bezesporu je totiž opravdovou esencí toho, proč ho miluji. Epizoda vychází ze skutečných reálií a to v tom nejlepším slova smyslu, zároveň je ale zahnána do vyloženě absurdních výšin, které vytváří prostor pro tolik dokonalých hlášek, že bych jimi mohl vyplnit celou tuhle recenzi. Hlavní hvězdou je pak pro tentokrát nenakažený Anděl Páně Trojan ale ani Novotného linka (a to včetně sparťanského vtipu, který ve světle nedávných události nabyl úplně nového rozměru) rozhodně nezaostává. Suma sumárum zcela pochopitelně vrcholný díl. ()