Divadlo omylem navštíví japonský investor Hideiyaki Yashida, miliardář a výrobce drahého nádobí, který si myslí, že je v divadle Spejbla a Hurvínka, jež chce angažovat na propagační show do Japonska. Nový umělecký šéf Dejvického divadla Myšička mu jeho omyl nevymlouvá a velice rychle se s ním, loutky neloutky, dohodne na skvěle placeném turné po Japonsku. Dejvičtí jsou v panice, protože spousta z nich nikdy nedržela loutku v ruce, ale těžká finanční situace, ve které se divadlo nachází, je přiměje se to naučit. K tomu ale potřebují ony loutky, které mají v plánu si vypůjčit právě od „Hurvínků“. Úkolem získat loutky pověří Myšička Davida Novotného. V Dejvickém divadle začíná první, zatím pouze čtená zkouška k nové inscenaci Hurvínek a lupiči. Pavel Šimčík ovšem nesouhlasí s tím, že má hrát Žeryka (není to totiž první zvíře, které by na prknech Dejvického divadla ztvárnil), a Klára Melíšková má jako nejstarší členka dámského souboru problém s tím hrát Bábinku. Novotný v Divadle Spejbla a Hurvínka nepochodí, ale nevzdává se. Je rozhodnut si z divadla odnést loutky za každou cenu – po dobrém, nebo po zlém. Do svého plánu angažuje Rapla – Hynka Čermáka. Ekonomka Blanka Cichon situaci jistí tím, že pošle Trojana s Myšičkou do Plzně, aby jednali o možném otevření staré kauzy dědických práv s rodinou Skupových. Blíží se generální zkouška, na kterou se má přijet podívat investor Hideiyaki Yashida osobně, aby s Dejvickým divadlem podepsal smlouvu. Budou mít dejvičtí nakonec hru „Hurvínek a lupiči“ s čím hrát? (Česká televize)

Olík

První lehce slabší kousek…..naneštěstí lehce slabší v tomto případě rozhodně neznamená špatný. Propojení s legendárními „dřeváky“ pana Skupy klasicky geniální….stejně tak jako Novotného návštěva u nich, Melíškové výlev nebo komunikující kámen z rybníka ve Středoklukách. Myslím, že MOST! už je zapomenut….vždycky Dejvice. ()

Cesty timem

"... Odkud ho máš ty? Ze Sýrie... To máš ale jedno, ten můj je z rybníka ve Středoklukách, ale komunikuje..." ... Jojo doma je doma a je dobře že jsme zase doma, staré dobré Dejvické divadlo se mnou opět komunikuje a ani o tom neví. Tak holt to musím říci já. Tady jsme byli opět na stejné vlně :-) Čarodějky s kameny co komunikují a dřevění herci. Spejbl, Hurvajs... A ten závěr... Super!... Ale na druhou stranu, třeba když si vzpomenu na první díly Dabing street, tak tam jsem dopadl smíchy skoro jako ten japonec já a tam to bylo (hlavně na pohřbu v 1 díle) za plných 5*. Takže loutky... máte to za 4*... Málem bych zapoměl "druhé honění, honím podruhé"... já dnes též (tento díl) :-)) ()

maoc

Jako i u ostatních dílu jsou některé fórky k popukání a některé tak trapné a divné, až se stydím. Mezi zvrhlým humorem tohoto dílu vede korektní Vilhelmová (Kdo je taťka?), těsně následována kamennou seancí (Ten je takovej syrskej) a výbuchem Melíškové na čtené zkoušce. Generálka rulez. Tohle správně nasnímat, nastříhat a vdechnout hercům i scéně tu správnou porci upřímnosti i křeče, to je fakt kumšt. Hodně kyselý škleb. ()

mortak

Pořád si připadám jako na návštěvě při improvizacích Dejvického divadla - Novotný s hraje na S+H, Issová medituje v šatně, první čtená se Stanislavským likvidujícím Skupu... jen ten scénář někam utekl, a to pěkně daleko. Jsou to jen korálky navlečené na tenkou šňůru, no prostě čím dál tím více taková milá hřejivá intelektuální TV estráda Dejvičáků. Ale nic proti, dobře se mi při tom cvičil stance a jab. ()

fabecc1222

Totálně mě oddělala hlavně zkouška "loutek" v závěru -> "Herec smí roli odmítnout, pokud to ohrozí jeho důstojnost" :D :D To docela sedělo, ale masky parádní. Kunda Novotný si chtěl loutky půjčit za pět prstů, takže je zřejmě na pár dílů venku ze hry. Trable s překladem mi hned připomněli závěrečné díly Čtvrté hvězdy. Co mi vesměs vadilo, tak byla feministická propaganda Melíškové (Snad jen zde, a ne i v reálu). ()