V režii Miroslava Krobota se v šestidílném televizním seriálu představí celé Dejvické divadlo. Tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla, jehož existence neodvratně míří ke zkáze. Půjde o mystifikaci s prvky absurdního a černého humoru, který vychází z poetiky Dejvického divadla. (Česká televize)

Recenzie používateľa Autogram k tomuto seriálu (7)

Zkáza Dejvického divadla (2019)

Pohľad do zákulisia divadla s poriadnou dávkou mystifikácie, inteligentného aj nekorektného humoru a dobrých hereckých výkonov. Ako by mohli byť výkony zlé, keď hrajú samých seba... ()

Režisér (2019) (E01)

Všechny postavy tohoto příběhu jsou skutečné. –––– Nekonali sa u mňa výbuchy smiechu (iba tri), ale tých tridsať minút je naplnených zaujímavými scénami a skutočne trefnými hláškami. Že sa tu do obsadenia nedostal v titulkoch uvedený pes Lojza chápem, ale prečo tu nie je slávny fínsky režisér? ()

AIDS (2019) (E02)

Už úvodná scéna je perfektná. Jednoduchá, s pár vetami, a pritom výbuch smiechu. A to najlepšie prichádza postupne až do, síce očakávaného, ale výborného záveru. Stále viac prichádzam na chuť aj tomu, že herci majú svoje vlastné mená. –––– Ruce! Ještê si umyj ruce! Sori. –––– Hele, nepleť se mezi nás! Když máš AIDS, tak se díváš na věci z jiný perspektivy. ()

Vládci loutek (2019) (E03)

Nápad so živou náhradou Spejbla a Hurvínka je dobrý, ale epizóda seriálu je to trochu slabšia. ()

Šmejdi (2019) (E04)

Ty hrnce nás mohou zachránit... –––– Skvele a neobyčajne spracovaná téma šmejdov a tá novinárka na konci všetko dopracovala takmer k dokonalosti. Niektoré odbočky nepatriace k téme mi trochu vadili. ()

Smrad (2019) (E05)

Tentokrát z reálneho života divadelníkov. Trampoty s kritikou, fanúšikmi, fanynkami, a s veľmi horlivými fanynkami. –––– Čistý. Teda, musel jsem to trochu prošťouchnout. Byl tam nějakej... mechanická překážka. Jinak čistý, bych řek. ()

Zkáza (2019) (E06)

Skaza sa nekoná, veľmi fajn posledný diel s vyvrcholením ducha Dejvického divadla. Do polhodiny vtesnali množstvo nenápadných vtipov, občas aj nesúrodých, ale ako celok je to slušný úlet do úplne inej reality. ()

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

11.04.2019

Finále Plzeň zveřejňuje program svého 32. ročníku, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli. I v letošním roce je filmová přehlídka především oslavou českého filmu a jeho tvůrců –… (viac)