Do každodenního života Dejvického divadla zasáhne nečekaná situace. Divadlo, i přestože slaví 25. výročí své existence, nezíská od magistrátu grant na své fungování. Ředitelka Měřičková je zdrcena a herci tomu v první chvíli nechtějí uvěřit. Umělecký šéf Miroslav Krobot má nápad, jak ze svízelné situace ven: osloví světoznámého finského režiséra Aki Jussiho Huhtalu, aby připravil představení, na které se budou do Dejvického divadla sjíždět diváci z celé Evropy. Celý soubor je v očekávání velkého zážitku z práce s hvězdou Huhtalova formátu, a to i přesto, co se říká o jeho novátorském přístupu ke zkoušení. Huhtala se rozhodne v Dejvickém divadle uvést klasiku, Shakespearova Richarda III. Začnou zkoušky, ale zatím nikdo ani samotný Huhtala neví, kdo bude hrát jakou postavu. Jeho metody jsou skutečně netradiční, o čemž se celý soubor přesvědčí na vlastní kůži. Někteří členové souboru jsou kvůli roli ochotni udělat cokoli. Třeba Zdeňka Žádníková, která usiluje o roli mladičké královny Anny, podstoupí zákrok na plastické chirurgii. Chvíle, kdy Huhtala oznámí obsazení, se blíží. Žádníková i kůže na jejím obličeji je napjatá k prasknutí. Vydrží? Hlavní mužskou roli získává Jaroslav Plesl, ale Huhtala není na zkouškách spokojen s jeho hereckým projevem. Rozhodne se tedy sáhnout ke svým tajným režisérským zbraním – hypnóze a finské mystice. Plesl na jevišti exceluje, všichni jsou ohromeni, ale v tu chvíli ještě netuší, že reakce na Huhtalovu hypnózu mohou být velmi individuální… (Česká televize)

topi80 odpad!

O tom, že odpadní dno televizní zábavy je zase o něco hlouběji, už jsem se rozepsal ke komentáři k celému seriálu. Ovšem, je velice příznačné, že celkový námět může být takovým zajímavým podnětem k sebereflexi. Co nejvíce straší osazenstvo Dejvického divadla? Že nedostane grant. Protože jinak by se za tu šmíru, co předvádí, prostě neuživilo. Když už za koncesionářské poplatky rozehráli tento seriál, který je ještě o level pod Kameňákem, bylo by hezké, kdyby výsledkem toho všeho nakonec bylo, že se veřejné peníze skutečně přestanou takovým neumětelům vyplácet. ()

Cesty timem

Nejlepší je "Richard III" na úřadě. "To zas bude dneska den"... Tady jsem s Dejvickým zas na stejný vlně. Když to na mne přijde a mluvím ve verších, tak to na úřadech apod. dopadá... no zkrátka podobně :-) ,.... Chrochtající Krobot :-) .... A absolutní třešnička na dortu Plesl. Režisér Huchtala měl pravdu. Já taky tleskám ve stoje... Excelent, Jaroslav, excelent!.... Po asi šestém shlédnutí dílu přidávám hvězdu a zarovnávám na pět! Je dobré to vidět vícekrát, než absolutně nedostatečně třeba jednou. Radím min. 3x! Lépe tomu porozumíte, všimnete se detailů a těšíte se na skvostné chvíle, které už znáte, ale které se mě osobně zatím vůbec nepřejedly a dám si to jistě ještě, než mi to zmizí z měsíčního nahrávacího programu nejmenované IPTV :-) ()

topi

Neuvěřitelný, co ti Dejvičáci vyvádějí! Jejich styl je totální origoš a první díl mě sakra navnadil! Za zmínku stojí i nezvyklá hudba Vladimíra Franze, chvíli jazzík, chvíli dechy, funguje to na jedničku! Jsem rád, že po Mostě! opět kvalitní seriál, jen ta krátká stopáž utekla neuvěřitelně rychle, že jsem se sotva stačil rozkoukat. Ale super, jen tak dál!!! ()

fabecc1222

Úvodní díl táhne hlavě Jaroslav Plesl a jeho vžití se do role Richarda III a výborně napsané rýmovací scény (Celá scéna na úřadě... "To je zase den".... "Když vidím Kachničku se zelím...."). Jinak ale spíš zklamání. Celé je to takové hodně Krobotovské, a to spíš v tom horším slova smyslu, podobně, jako Díra u Hanušovic. Většina podivně artově - humorných scén s režisérem šla vcelku mimo mě. Nějaká komplexní linka naznačena spíše jen malinko. ()

Arkanoid

Epizóda si od začiatku ide gradované vtipy, čo je len dobre. O humor sa nestará len herecký ansámbl, ale aj Krobot, ktorý svojím tradične depresívnym vzhľadom dodáva príbehu autenticitu. Všetko vyzerá uveriteľne, okorenené humorom a prežívaním hercov, ktorí vytvárajú komické situácie. Stanislavského metóda v praxi. ()