Reklama

Reklama

Impulse

(seriál)
Trailer
Akčný / Sci-Fi
USA, (2018–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvorcovia:

Jeffrey Lieber

Predloha:

Steven Gould (kniha)

Hudba:

Benjamin Wynn

Hrajú:

Maddie Hasson, Sarah Desjardins, Missi Pyle, David James Elliott, Craig Arnold, Enuka Okuma, Callum Keith Rennie, Shawn Doyle, Genevieve Kang, (viac)
(ďalšie profesie)

Série(2) / Epizódy(20)

Obsahy(1)

V tomto akčním sci-fi seriálu se setkáváme se šestnáctiletou Henriettou Colesovou (Maddie Hasson), která při nepříjemném zážitku aktivuje vnitřní sílu z pudu sebezáchovy a uvolní své nadpřirozené schopnosti, o kterých nevěděla a které se postupem času s pomocí přátel musí naučit ovládat... (Trajektt)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (13)

iXtr3m3 

všetky recenzie užívateľa

Neznášam, keď sľubný námet, ktorý stroskotal už viackrát znovu a znovu nechajú stroskotať. Mali sme tu Jumpera. Výborný film, ale bez pokračovania. Mali sme to Tomorrow People, ktorí stroskotali dokonca trikrát, keďže tu boli tri seriály, z ktorých som videl len ten posledný, ktorý skončil v najlepšom. A teraz sme dostali Impulse, ktorý ani zďaleka nevyužil ani len to, čo využili v posledných Tomorrow People, pretože doplním k začiatku, neznášam seriály, kde je 80% obsahu dejová suchá sterilná a navyše natlačená vata. A toto je prípad aj Impluse. V oboch desaťdielnych sériach sa niečo začne diať v podstate až v posledných dvoch častiach a to je zle, to je veľmi zle. Jedna hviezda za opätovný pokus spracovať podobnú látku ako vyššie menované diela a druhá hviezda za herca, ktorého som poznal už z posledných Tomorrow People. Inak fakt neodporúčam sledovať. A to už samozrejme nehovorím o tom, že neznášam seriály, ktoré boli ukončené skôr, ako stihli tvorcovia urobiť nejaký zmysluplný záver a zakončenie, takže sme mali možnosť zhliadnuť zaujímavý Cliffhanger, ktorý ale nemal ani náhodou ani na posledných Ľudí zajtrajška, pričom inšpirácia bola zjavná a navyše vyznel kvôli ukončeniu seriálu totálne do prázdna. ()

HenryIvan 

všetky recenzie užívateľa

Tvorcovia mali naozaj dobrý nápad. Zobrali tematiku, ktorá bola v podstate podobná ako vo filme „ Jumper ”, vrazili do toho kúsok detektívky, dostali sa aj do vôd teenage problémov a pridali aj iné námety. Znie to ako zhluk veľmi veľkého počtu narrativov, ktoré môžu spolu vytvárať kontraproduktivitu a v podstate sa to občas stáva. Seriál je zrežírovaný obzvlášť pomaly, so zameraním na postavy a na isté dejové linky. Niektoré digresie, ktoré by v podstate ani byť digresiami nemali a človek by čakal, že budú ústredným motívom deja, sa s hlavným príbehom prepletajú menej aj keď je to veľmi dobrá výstavba pre druhú sériu. Tá bude dúfam svižnejšia a dynamickejšia. No prvá séria sa mi aj tak dosť páčila a vyzdvihnúť musím hlavne výkony hercov, ktoré sú skvostné. 75 %. Druhá séria - Prvá séria bola dobrá, no tá druhá jej nakopala zadok. Skvelý vývoj a fakt dúfam, že nás tretia (a po prípade aj ďalšie) neminie. ()

Reklama

skeptic 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Seriál zameraný viac na psychológiu postáv a realistický vývoj medziosobných vzťahov, než na (pre niekoho) lákavejšiu sci-fi premisu. Áno, vskutku. Viac sa to podobá na indie drámu, než na Jumpera. Seriál je z veľkej časti o vyrovnaní sa s traumtatickým zážitkom. Hlavná postava nie je idealizovaná (asi preto niekomu "vadí"), nie je čierno-biela (podobne ako aj iné postavy v seriáli), má odtiene, preto je pre mňa uveriteľnejšia, čo verím, bol tvorcovský zámer. Pre lepšie spojenie s hlavnou postavou nám tvorcovia dovolia občas nazerať aj jej subjektívnou optikou (sny, (deformované) spomienky, bezvedomie - kde často nastáva aj konfrontácia daného nepríjemného zážitku). Jedná časť je dokonca podáná fromou "uhol pohľadu", teda časť deja nám je podaná z dvoch odlišných perspektív. Možno si hovoríte, že to bolo len zbytočne nekonzistentné s ostatnými časťami, avšak umožnilo to vstúpiť do deja napätiu a zvedavosti, kedy hľadáte pohnútky postáv za ich zdanlivo čudným správaním (nezodpovedajúcim ich predchádzajúcemu vývoju/stavu), aby to nakoniec mohlo byť rozriešené a vaše hypotézy (ne)potvrdené. ___ Motív "komixového superhrdinstva" je touto sériou zavrhnutý ba až vysmievaný, keď jediným človekom uvažujúcim o Henry ako o superhrdinke je Townes, ktorý je definíciou nerda. Takáto reflexia superhrdinstva v záplavách superhrdinských seriáloch a filmoch je osviežujúca. ___ Seriál sa nesie celkovo skôr v pochmúrnej atmosfére (malé mestečko, prevládajú tmavšie farby, modrošedá, často sa veci dejú večer, v noci) a pôsobí relatívne komorne, hlavne ak prihliadneme nato že je v žánri sci-fi. Impulse je do určitej mieri aj o deštrukcii a konštrukcii rodiny (Boonova rodina sa na konci totálne rozpadá, Henrietta naopak našla rodinu a scelili sa). Nejde nepochváliť hercov, ktorý podali vynikajúce výkony, veril som im snáď všetko. Paradoxne som mal pocit, že Impulse menej fungoval v akčnejšej, epickejšej rovine (epizóda 9), tak uvidíme či sa to v ďalšej sérii potvrdí, lebo myslím si že sa schyľuje k väčšej akcii. 80% ()

DavidWebb 

všetky recenzie užívateľa

***Absolútny nezdar v hlavnej úlohe*** Už sa vám niekedy stalo, že v hlavnej úlohe filmu/tv seriálu sa "predviedol" niekto, komu ste v zásade želali len to najhoršie a dokonca aj od "záporných" postáv? Well... this is the case... celé naruby. Ale musím uznať, že určitý drive to malo. ()

zelda82 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Chapu, ze autori asi chteli udelat neco chvalyhodnyho a poukazat na trauma, ktere se rozvine po pokusu o znasilneni, ale porad nechapu, proc to nenatocili samostatne. Protoze protkat to teenage flickem, detektivkou a story o nadprirozenych schopnostech opravdu neni dobra a funkcni kombinace. A taky je dost skoda, ze se to poradne rozjelo az v devatym a desatym dile,o tom cliffhangeru na konci ani nemluve. Priste min osvety a vic to the point. ()

Reklama

Reklama