Reklama

Reklama

Impulse

(seriál)
Trailer
Akčný / Sci-Fi
USA, (2018–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvorcovia:

Jeffrey Lieber

Predloha:

Steven Gould (kniha)

Hudba:

Benjamin Wynn

Hrajú:

Maddie Hasson, Sarah Desjardins, Missi Pyle, David James Elliott, Craig Arnold, Enuka Okuma, Callum Keith Rennie, Shawn Doyle, Genevieve Kang, (viac)
(ďalšie profesie)

Série(2) / Epizódy(20)

Obsahy(1)

V tomto akčním sci-fi seriálu se setkáváme se šestnáctiletou Henriettou Colesovou (Maddie Hasson), která při nepříjemném zážitku aktivuje vnitřní sílu z pudu sebezáchovy a uvolní své nadpřirozené schopnosti, o kterých nevěděla a které se postupem času s pomocí přátel musí naučit ovládat... (Trajektt)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (13)

skeptic 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Seriál zameraný viac na psychológiu postáv a realistický vývoj medziosobných vzťahov, než na (pre niekoho) lákavejšiu sci-fi premisu. Áno, vskutku. Viac sa to podobá na indie drámu, než na Jumpera. Seriál je z veľkej časti o vyrovnaní sa s traumtatickým zážitkom. Hlavná postava nie je idealizovaná (asi preto niekomu "vadí"), nie je čierno-biela (podobne ako aj iné postavy v seriáli), má odtiene, preto je pre mňa uveriteľnejšia, čo verím, bol tvorcovský zámer. Pre lepšie spojenie s hlavnou postavou nám tvorcovia dovolia občas nazerať aj jej subjektívnou optikou (sny, (deformované) spomienky, bezvedomie - kde často nastáva aj konfrontácia daného nepríjemného zážitku). Jedná časť je dokonca podáná fromou "uhol pohľadu", teda časť deja nám je podaná z dvoch odlišných perspektív. Možno si hovoríte, že to bolo len zbytočne nekonzistentné s ostatnými časťami, avšak umožnilo to vstúpiť do deja napätiu a zvedavosti, kedy hľadáte pohnútky postáv za ich zdanlivo čudným správaním (nezodpovedajúcim ich predchádzajúcemu vývoju/stavu), aby to nakoniec mohlo byť rozriešené a vaše hypotézy (ne)potvrdené. ___ Motív "komixového superhrdinstva" je touto sériou zavrhnutý ba až vysmievaný, keď jediným človekom uvažujúcim o Henry ako o superhrdinke je Townes, ktorý je definíciou nerda. Takáto reflexia superhrdinstva v záplavách superhrdinských seriáloch a filmoch je osviežujúca. ___ Seriál sa nesie celkovo skôr v pochmúrnej atmosfére (malé mestečko, prevládajú tmavšie farby, modrošedá, často sa veci dejú večer, v noci) a pôsobí relatívne komorne, hlavne ak prihliadneme nato že je v žánri sci-fi. Impulse je do určitej mieri aj o deštrukcii a konštrukcii rodiny (Boonova rodina sa na konci totálne rozpadá, Henrietta naopak našla rodinu a scelili sa). Nejde nepochváliť hercov, ktorý podali vynikajúce výkony, veril som im snáď všetko. Paradoxne som mal pocit, že Impulse menej fungoval v akčnejšej, epickejšej rovine (epizóda 9), tak uvidíme či sa to v ďalšej sérii potvrdí, lebo myslím si že sa schyľuje k väčšej akcii. 80% ()

iXtr3m3 

všetky recenzie užívateľa

Neznášam, keď sľubný námet, ktorý stroskotal už viackrát znovu a znovu nechajú stroskotať. Mali sme tu Jumpera. Výborný film, ale bez pokračovania. Mali sme to Tomorrow People, ktorí stroskotali dokonca trikrát, keďže tu boli tri seriály, z ktorých som videl len ten posledný, ktorý skončil v najlepšom. A teraz sme dostali Impulse, ktorý ani zďaleka nevyužil ani len to, čo využili v posledných Tomorrow People, pretože doplním k začiatku, neznášam seriály, kde je 80% obsahu dejová suchá sterilná a navyše natlačená vata. A toto je prípad aj Impluse. V oboch desaťdielnych sériach sa niečo začne diať v podstate až v posledných dvoch častiach a to je zle, to je veľmi zle. Jedna hviezda za opätovný pokus spracovať podobnú látku ako vyššie menované diela a druhá hviezda za herca, ktorého som poznal už z posledných Tomorrow People. Inak fakt neodporúčam sledovať. A to už samozrejme nehovorím o tom, že neznášam seriály, ktoré boli ukončené skôr, ako stihli tvorcovia urobiť nejaký zmysluplný záver a zakončenie, takže sme mali možnosť zhliadnuť zaujímavý Cliffhanger, ktorý ale nemal ani náhodou ani na posledných Ľudí zajtrajška, pričom inšpirácia bola zjavná a navyše vyznel kvôli ukončeniu seriálu totálne do prázdna. ()

Reklama

zelda82 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Chapu, ze autori asi chteli udelat neco chvalyhodnyho a poukazat na trauma, ktere se rozvine po pokusu o znasilneni, ale porad nechapu, proc to nenatocili samostatne. Protoze protkat to teenage flickem, detektivkou a story o nadprirozenych schopnostech opravdu neni dobra a funkcni kombinace. A taky je dost skoda, ze se to poradne rozjelo az v devatym a desatym dile,o tom cliffhangeru na konci ani nemluve. Priste min osvety a vic to the point. ()

HenryIvan 

všetky recenzie užívateľa

Tvorcovia mali naozaj dobrý nápad. Zobrali tematiku, ktorá bola v podstate podobná ako vo filme „ Jumper ”, vrazili do toho kúsok detektívky, dostali sa aj do vôd teenage problémov a pridali aj iné námety. Znie to ako zhluk veľmi veľkého počtu narrativov, ktoré môžu spolu vytvárať kontraproduktivitu a v podstate sa to občas stáva. Seriál je zrežírovaný obzvlášť pomaly, so zameraním na postavy a na isté dejové linky. Niektoré digresie, ktoré by v podstate ani byť digresiami nemali a človek by čakal, že budú ústredným motívom deja, sa s hlavným príbehom prepletajú menej aj keď je to veľmi dobrá výstavba pre druhú sériu. Tá bude dúfam svižnejšia a dynamickejšia. No prvá séria sa mi aj tak dosť páčila a vyzdvihnúť musím hlavne výkony hercov, ktoré sú skvostné. 75 %. Druhá séria - Prvá séria bola dobrá, no tá druhá jej nakopala zadok. Skvelý vývoj a fakt dúfam, že nás tretia (a po prípade aj ďalšie) neminie. ()

DavidWebb 

všetky recenzie užívateľa

***Absolútny nezdar v hlavnej úlohe*** Už sa vám niekedy stalo, že v hlavnej úlohe filmu/tv seriálu sa "predviedol" niekto, komu ste v zásade želali len to najhoršie a dokonca aj od "záporných" postáv? Well... this is the case... celé naruby. Ale musím uznať, že určitý drive to malo. ()

Reklama

Reklama