Potřetí (The Third) se setkáváme s Černou zmijí na přelomu 18. a 19.století (1760 - 1815). Je sluhou prince-regenta George a v kuchyni, kde se kromě princových komnat děj často odehrává, mu nahrává svou blbostí "úředně ověřený švestkový knedlík" Baldrick, jeden ze dvou finalistů konkursu na obecního idiota Kensingtonu. (Nestal se jím, protože se dostavil. Ten druhý byl větší idiot - zapomněl na to.) V celé sérii se Černá zmije snaží získat majetek a moc i za cenu zrady svého pána nebo krádeže jeho majetku. Princ je však takový hlupák, že si těchto manipulací díky důvtipu Černé zmije nikdy nevšimne. (Fary)

dthwinter

Rozpruplná série. První díl je z mého subjektivního hodnocení asi nejpovedenější, co se týče celé historie Černé zmije. Vyplňování žádosti do Parlamentu a "studio Volby" jsou scény, na které do smrti nezapomenu. Ale poté se mi zdá, že kvalita o stupínek klesla a ve zbývajících dílech se pohybuje hluboko pd druhou sérií, i když je to stále vynikající podívaná. Ale což, beru to jako odpočinek mezi druhou a čtvrtou sérií, které jednoznačně vyčnívají. 85 % *** "I´ve got a plan so cunning, you can put a tail on it and call it a weasel." *** "Teď vyplníme tuhle žádost do Parlamentu...minimální výše úplatku?" "Jeden tuřín...ale nerad bych se dostal s cenou mimo trh." ()

karnifex

Moje nejoblíbenější řada! Ať už Sádlo Vševěd, nebo Velká divadelní tradice, jsou vtipy, na které jen tak nezapomenete.. A kromě skvělého Atkinsona zde naprosto exceluje Hugh Laurie - člověk se až zdráhá uvěřit, že "princ Minimozek" a Dr. House jsou ztvárněni tím samým hercem.. ()

S120

Tato série je snad ze všech nejlepší - hlavně proto, že Zmijákovi se občas podaří docílit ve svých plánech vítězství. Podle mého je zde i bezkonkurenční díl celého seriálu: "Drchnička a šlechta", kde má pěknou roli Chris Barrie aneb Arnold J. Rimmer. Jinak originální "novácký" dabing seriálu je technicky hodně slabý, ale kvalitou překladu bezkonkurenční. To novější předabování seriál (tím myslím samozřejmě všechny jeho řady) potápí ... bohužel. ()

HMTD

Hugh Laurie dává této sérii šmrnc a je tu prostě boží,jeho nejlepší role ať si říká kdo chce co chce.Na konci dvojky byl trapný ale tady,je to skvělé.Kostýmy skvělé,brilantní konec. ()

Cor-Angar

Pro třetí sérii platí to stejné co pro 2. - naprosto královská zábava, kdy se člověk směje prakticky celý díl. Znovu všechny díly skvělé, z každého si člověk zapamatuje spoustu úžasně vtipných momentů a navíc uvidí přívětivější konec pro Edmunda než v sérii minulé :) A miluju Edmundův výraz, když se ho princ ptá jestli je možné, že by mu někdo kradl všechny jeho ponožky a pak je prodával :D ()

Mort09

Seriál si stále zachovává velmi vysokou úroveň, nicméně oproti druhému dílu série je zde patrný lehký pokles. Byl dán prostor „vedlejším“ postavám, které jsou sice skvostně zahrané, zvlášť pak H. Laurie jako Princ Regent, nicméně je to na úkor Edmunda (R. Atkinson), který zdaleka nezáří tak jako v předchozí sérii. I přesto však zůstává Černá zmije jedním z nejlepších komediálních seriálu všech dob. ()

IlMagnifico

Po mém mírném zklamání s druhou Černou zmijí musím říct, že ta třetí mě naprosto nadchla. Atkinsonovi proměna postavy sedla a je mnohem sympatičtější než v obou předchozích sériích. Absenci Percyho v podání Tima McInneryho jsem přivítal, neboť by byl v nablýskaném prostředí anglického dvora rušivým elementem. Navíc ho s přehledem trumfnul Hugh Laurie se svým idiotským princem regentem. Tvůrce musím pochválit i za téměř dokonalý scénář. S klidným svědomím tedy shledávám, že třetí řada oba své předchůdce strčila do kapsy. ()

Tomulka

Atkinson dostane do vinku velmi dobře hrajícího Hugha Laurie a jejich protiklady jsou velmi humorné. Edmunt snažící se zlepšit své postavení díky své vychytralosti a lstivosti je famozní. Také je velmi vtipné jeho neustálé komentování čehokov famozními přirovnávaními. ()

SunWu

"Pane, nejsem schopen slovník nahradit. Odjíždím proto ihned do Nepálu, kde hodlám žít jako koza.." Prostě skvělé hlášky :) ()

Jasmín

Připojuji se k názorům, že toto je z těch čtyř ta nejlepší série. Sarkasmus Atkinsona zde dosahuje vrcholu, Laurie a Robinson mu dělají skvělé nahravače a vše to tak nějak nejlépe zapadá...."Objevil jsem hru .. karty, kde účelem je se co nejrychleji zbavit všech svých peněz... jsem v tom fakt dobrej.... nepůjčil bys mi ... leze to trochu do peněz...". ()

Jezkoic

jj, FUNNY , britskej humor je můj šálek kakaa a černá zmije bylo prave to kakao!! Super zažitek a chvíle ve společnosti vygumovanýho Baldricka, jeste vyhoblovanejšího prince Regenta, a černý zmije proste nádhera a slast! podle me Atkinsonova nejlepší role ( určo lepší než pomatenej Bean! chyba lávky Rowane, mel ses držet Zmijeee!!! ale tobe to človek proste nevymluvý co?:)) ()