Dvaja agenti CIA a bývalí milenci (Chris Pine a Thandiwe Newtonová) sa po rokoch opäť stretnú a prekročia hranice medzi povolaním a vášňou... Skvele obsadený film o globálnej špionáži, morálnej dileme a smrteľnej zrade vznikol podľa rovnomenného svetového bestselleru amerického spisovateľa Olena Steinhauera. (HBO Max)

Adramelech

To byly zlaté časy, když se islámský terorismus omezoval pouze na únosy letadel. Dnes je svět v horším stavu, než byl dřív. K čemu jsou všechny ty tajné služby, co dělají a pro koho vlastně pracují, když nedokázaly zajistit, aby poměry ve světě zůstaly aspoň jakžtakž snesitelné? Jinak se v tom filmu hlavně jenom kecá. Zhruba v polovině mě přestalo zajímat, jak to dopadne. Nicméně jsem film dokoukal až do konce. ()

TheEvilTwin

Retrospektivně vyprávěná špionážní konverzačka, která ve výsledku není k zahození a podle zdejších recenzí jsem čekal o dost větší průser. Chris Pine je po několika letech po únosu letadla a zabití 120 cestujících povolán, aby se sešel s bývalou kolegyní a společně zjistili, kdo z kolegů byl krysa a stál za tehdejším incidentem a za pomoci nových informací ukázali na viníka, ale nakonec možná přece jen není všechno tak jednoznačné, jak si divák od prvních minut myslí. I přesto, že jde víceméně o 100minutové povídání u stolu, má film celkem podmanivou dějovou kostru a formu postupného podávání informací, takže se divák rozhodně nenudí a celkem vstřícně hltá nové odkrývání minulosti. Hodně potěší i zvrat, po kterém přijde rovnou ještě jeden, daleko větší a více šokující zvrat a v posledních minutách jsem byl dokonce pěkně přišpendlen k sedačce. All the Old Knives je film, který se bude pohybovat nad průměrem, ale já mu tu čtvrtou hvězdu milerád přihodím, protože i přes počáteční skepsi mě ke konci příjemně překvapil. Pokud váháte, tak se nenechte odradit a bez rozvah do filmu běžte. ()

Lina

Spíš divadelní hra pro dva herce než dobrodružný kus. Akce je tu dost málo, kdo ji čeká, bude zklamaný. Staví se spíš na vnitřním napětí a dialozích. Jestli máte rádi tenhle typ příběhů, můžete si film vychutnat, ať už vám konec dojde předem nebo ne. Ostatním doporučuju klasičtější špionážní filmy. Mimochodem, Všechny staré nože jsou dost pěkné kamerovky na Bonda – ještěže aspoň to martini neměli. ()

papadoce

Pozor, v závere čistý spoiler. V prvom rade sa nejedná o thriller, ale je to veľmi komorná dráma. Okrem vyšetrovania nezdarenej akcie, kedy po teroristickom útoku zahynuli nevinní, sa nemálo venujeme vzťahu dávnych milencov a kolegov. Tí sa stretávajú po ôsmych rokoch, pričom jeden z nich má na starosti vyšetrovanie. Hľadá sa totiž zradca zvnútra. Keď sa scenárista alebo režisér pustia do dvoch tak ťažkých a premiešaných tém ako je terorizmus a dávny vzťah kolegomilencov, mali by byť už remeselne zruční, lebo inak to môže dopadnúť katastrofou alebo prinajmenšom nudou. Chlapci si zvolili riadne skákanie v čase, ale robili to natoľko prehľadne, že sa divák určite nestratí. Film sa úplne vyhne akcii a to napriek tomu, že sa bude hovoriť o viacerých teroristických činoch. Dá sa otvorene povedať, že akciu sa rozhodli vymeniť za herecké výkony, ale podľa mňa to nevyšlo na sto percent. A to hrali skutoční herci. Proste, keď vás riadi neskúsení šéf nejde to, aj keby ste sa sebeviac snažili. Janus to nedal, to je môj názor. Režisérsky na to nemal. Miestnu 54ku ale aj tak neschvaľujem. Dám určite hviezdu hercom a jednu hviezdu za príbeh samotný spolu s vyústením. Akože fajn to bolo, ale keď vám dajú do popisu len jeden žáner že thriller, tak proste ste nejako nastavený a potom bum, čistá nefalšovaná dráma. On si vybral ju, aby ju zachránil a ona mu neverila a nechala ho zomrieť aj keď ju miloval. Vlastne za ten záver pridávam tú tretiu a pol ⭐️. Myslím, že si to neodpustila nikdy. Smutne skutočný film. Kebyže viem čo idem pozerať, napálil by som aj štvrtú hviezdu. Ale ja mám srdce, tak predsa ⭐️⭐️⭐️⭐️. Proste pocit, ktorý to vo mne vyvolalo. ()

PlysovyMacko

Snažila som sa dávať pozor, ale vôbec som nepochopila o co v tomto filme išlo. Prestrihavaju sa tu rôzne časové roviny, rieši sa únos lietadla teroristami a milenecký vzťah kolegov a úplne mi unikli súvislosti. Vôbec ma to nebavilo a čakala som, že na konci sa dozviem nejaké vysvetlenie. Z môjho pohľadu strašne neprehľadný film. ()

• Místo setkání, kde Henry (Chris Pine) a Celia (Thandiwe Newton) večeří, je údajně restaurace „Vin de Vie“ v Carmelu, kde se podává pouze víno, zatímco ve skutečnosti byla prosklená restaurace s výhledem na oceán postavena na zvukové scéně v Londýně s použitím LED kulis. Vypadá nápadně podobně jako Canlis v Seattlu. (Johnny.ARN)
  • Film se natáčel v USA (stát Kalifornie), Anglii (zejména v Londýně) a Rakousku (Vídeň). (Yardak)