Violet Evergarden

• Japonsko ヴァイオレット・エヴァーガーデン (viac)

Válka skončila a Violet Evergarden potřebuje práci. Zjizvená a bez emocí nastoupí na pozici zapisovatelky dopisů, aby se o sobě a svojí minulosti dozvěděla víc. (Netflix)

Recenzie používateľa CarnTheNunya k tomuto seriálu (2)

Violet Evergarden (2018)

Violet Evergarden je dle mého názoru nádherný animovaný seriál, tedy až na jednu epizodu, jenž obhajuje pedofilní vztahy. Velice rád bych to ignoroval, jenže tato epizoda se přímo zabývala touto myšlenkou a mně to opravdu nepřijde v pohodě, tudíž kvůli tomu snižuji známku o jednu hvězdičku. Nejsou zde žádné silné známky fantasy nebo sci-fi kromě toho, že se jedná o fiktivní svět a hlavní protagonistka přišla o obě ruce, místo kterých má náhradní kovové. Docela se mi líbí, že je to takové fantasy bez jakékoliv magie a jiných nadpřirozených věcí. Skoro vůbec nejde poznat, že by se o fantasy jednalo. Celkově se mi až na jeden již zmíněný slabý moment tenhle animovaný seriál líbil a považuji ho za jednu z nejlepších věcí, co jsem mohl vidět. ()

Hito o Musubu Tegami o Kaku no ka? (2018) (E05)

Epizoda by byla skvělá, ale to by museli odstranit jakékoliv známky pedofilie a pedofilního vztahu. Být mi tak 12 let, tak to neřeším a třeba si to i užiju, ale tohle je opravdu za hranicí jakékoliv logiky a soudnosti. Kdyby ta holka byla aspoň o 2 roky starší, tak bych to možná i respektoval. ()