Violet Evergarden

• Japonsko ヴァイオレット・エヴァーガーデン (viac)

Válka skončila a Violet Evergarden potřebuje práci. Zjizvená a bez emocí nastoupí na pozici zapisovatelky dopisů, aby se o sobě a svojí minulosti dozvěděla víc. (Netflix)

Recenzie používateľa darthvader77 k tomuto seriálu (13)

"Aišiteru" to Džidó Šuki Ningjó (2018) (E01)

Konečn anime streamované na Netfliu, které nevypdá jako kdyby to někdo spráskal narychlo jak domací úkol. Animace je nádherná, soundtrack plný pocitů no a samotný děj je zajímavé uvedení do emocionální proměny veteránky s PTSD a ztrátou někoho koho milovala. Pošta je zajímavé prostředí. ()

Modotte Konai (2018) (E02)

Je to lidská slabina. Lide neříkají úplnou pravdu, aby se cítili žádaní. Doufám, že jednoho dne dostaneme akční prequel o válce. I když tohle anime je se svým slice of life vynikající. Hudba je fantastická a dokresluje emoční situace. Závěrečné odhalení jenom potvrzuje, co si divák myslel už předtím. Zbytek pošty taky vypadá na zajímavé charaktery. Líbí se mi, jak přestože to má tolik anime trop tak to dělá v mnohem přízemnějším a reálnějším prostředí. Nemůžu se dočkt zbytku. ()

Anata ga Joki Džido Šuki Ningjó ni Narimasu Jó ni (2018) (E03)

No jenom se potvrdil můj dlouhodobý filozofický názor, že to nejdůležitější se dá říct stručně, viz tolik malých knížeček od filozofů ze starých časů. Škola je zajímavé místo a socializace hlavní postavy pomohla k představení nováčků. Universum expanduje a pohled z věže je vskutku skvěle zanimovaný. Soundtrack pokračuje být jeden z nejlepších. Dojemný závěr s bratrem potěšil a tak dlouho nejlepší díl seriálu. ()

Kimi wa Dógu de Naku, Sono Na ga Niau Hito ni Naru n Da (2018) (E04)

Iris a Violet se stavaji pro tuhle epizodu zajimavym duem, ktere ma jiskru. Rodina je občas šiléná do takové míry že na plno intervenuje s vaší prací a speciálně když se do toho zapletou staré lásky je o zábavu postaráno. Našteští ovšem se vše díky šileně upřímné zapisovatelky v dobre obrátí. A znovu se poodhalí někdo z minulosti ()

Hito o Musubu Tegami o Kaku no ka? (2018) (E05)

Tak trochu subverze tradičních vynucených šlechtických sňatků, kdy princezna chce svého prince, protože se s ním setkala předtím a dokonce udělala vůči tomu několik kroků. Vůbec to není špatné, zajímavě je i podána otázka věkového rozdílu. Pro Violet další pěkné dobrodružství. ()

Dokoka no Hošizora no Šita de (2018) (E06)

Violet nachází spřízněnou duši a potencionálního nápadníka ve hvězdárně. Tahle epizoda ukázala další zajímavý směr, kterým se příběh může ubírat. Poskytla též zajímavý charakterový vývoj pro osamělého hvězdáře, který s protagonistkou pojí spousta vlastností i minulost. Animace je prostě lahůdková speciálně v momentě, kdy dorazí kometa. Těším se na další díly. ()

Episode 7 (2018) (E07)

Doposud pravděpodobně nejkrásnější a nejlépe vypointovaná epizoda. Spisovatel, který trpěl kvůli smrti svojí dcery se skvěle doplňoval s Violet. Její fascinace příběhem byla velice vzahující a člověk se dokázal vcítit na druhou. Otec vzpomínající na svou dceru srdcervoucí. Přeji si aby si mohla dospět. Dokonalý závěr, kdy se rozhodne překonat svoji bolest tím, že napíše Olivii šťastný konec, který jeho dcera nikdy neměla je nádhera. A když Violet překročí jezero, tak to mělo větší emocionální váhu než mnoho anime sérií získá za celý život. A Violet zjišťující osud majora to bylo taky smutné. ()

Episode 8 (2018) (E08)

Začíná velká akce díky flashbackům z války. Co ve skutečnosti Violet je pořád zůstává zahaleno tajemstvím nicméně získáme zajímavé a důležité momenty z vojny. Setkání, více o broží a více k vztahu majora a Violet. Scéna u hrobu láme srdce a stejně tak šokující střelba na konci. ()

Violet Evergarden (2018) (E09)

Asi nejzásadnější epizoda celého seriálu, kdy se VIolet Evergarden prochází nejdůležitějším charakterovým vývojem a začíná svoji identitu stavět na něčem jiném než jen na majorovi. Minulost člověk nezmění. Nicméně to se týká i těch dobrých věcích, které člověk udělal. ()

Aisuru Hito wa Zutto Mimamotte Iru (2018) (E10)

Vynikající matka starající se o budoucnost svojí dcery. Violet se stává více emocionální. Hodně se mi líbilo a koláž z budoucnosti byla srdcervoucí. Milujie hořkosladkost celého konce. ()

Mó, Daremo Šinasetaku Nai (2018) (E11)

Violet se vrací na místo konfliktu. Možná je taky osoba, co nemůže žít bez války? Tenhle seriál začíná naplňovat kvóty aspoň jeden mrtvý na epizodu. Každá strana konfliktu vždy má lidi, kteří mají blízké. Proto každá smrt je tragická. Violet utěšující umírajícího vojáka bylo pěkně silné kafe. No a ten konec je zase perfektní. Někdy nemůžeme zachránit všechno, ale doručit poslední myšlenky je neméně důležité. Nádhera. ()

Episode 12 (2018) (E12)

Diethard a Violet jsou dvojice, co má jiskru, tahle epizoda konečně odhalila, proč se jeho názor na Violet změnil. Vojáci proti míru mají dobrou motivaci a líbí semi tedy i odvrácená strana ukončení války. Violet obětuje vlastní ruce doslova, aby bránila to na čem jí záleží prostě pecka. ()

Džidó Šuki Ningjó to "Aišiteru" (2018) (E13)

Konec otevřený a zároveň uzavřený. Hlavní charakterový vývoj si postava prošla a tak říkajíc se osamostatnila. Diethard odpouštějící Violet je highlight epizody stejně jako jeho maminka. Závěr je plný naděje do života, který do zajista přinese Violet spoustu nového. ()